וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגפת האבולה התפרצה בסוף 2013 בחלקה המערבי של יבשת אפריקה. יותר מ-4,000 בני אדם מתו אחרי שנדבקו במחלה, רובם בגינאה, בסיירה לאון ובליבריה. בחודש אוגוסט הכריז האו"ם על ההתפרצות כמצב חירום בינלאומי. שני רופאים אמריקנים שטופלו בתרופה ניסיונית, זמן קצר אחרי שנדבקו, הצליחו להתאושש. ממשלות רבות במערב אפריקה הכריזו על מצב חירום בעקבות ההתפרצות הקטלנית. לפי הערכות של ארגון הבריאות העולמי, מאות בני אדם מתו בגבול בין סיירה לאון וליבריה מאז שהוכרז על התפרצות הנגיף בחודש מרץ 2014. באו"ם מעריכים כי מניין המתים גבוה בהרבה מהמדווח, וכי חולים רבים חוששים להגיע למרכזי הטיפולים. נגיף האבולה שייך למשפחת נגיפים בעלי מבנה "דמוי תולעת", הגורם למחלקה קשה וקטלנית בשם קדחת דימומית. הנגיף מוכר כבר יותר מ-30 שנה, והוא התגלה בשנת 1976 ליד נהר האבולה בזאיר שבאפריקה, בהתפרצות שקטלה 280 בני אדם. ההתפרצות הנוכחית היא הקטלנית והנרחבת ביותר של הנגיף. מאז ועד היום תועדו רק 25 התפרצויות של אבולה, בהן נדבקו כ-2,300 בני אדם ומתו מעל ל-1,500 מהם. לפני האירוע הנוכחי, ההתפרצות האחרונה של הנגיף נרשמה בשנת 2012, אף היא בזאיר שבאפריקה.

מגפת האבולה התפרצה בסוף 2013 בחלקה המערבי של יבשת אפריקה. יותר מ-4,000 בני אדם מתו אחרי שנדבקו במחלה, רובם בגינאה, בסיירה לאון ובליבריה. בחודש אוגוסט הכריז האו"ם על ההתפרצות כמצב חירום בינלאומי. שני רופאים אמריקנים שטופלו בתרופה ניסיונית, זמן קצר אחרי שנדבקו, הצליחו להתאושש.

ממשלות רבות במערב אפריקה הכריזו על מצב חירום בעקבות ההתפרצות הקטלנית. לפי הערכות של ארגון הבריאות העולמי, מאות בני אדם מתו בגבול בין סיירה לאון וליבריה מאז שהוכרז על התפרצות הנגיף בחודש מרץ 2014. באו"ם מעריכים כי מניין המתים גבוה בהרבה מהמדווח, וכי חולים רבים חוששים להגיע למרכזי הטיפולים.

נגיף האבולה שייך למשפחת נגיפים בעלי מבנה "דמוי תולעת", הגורם למחלקה קשה וקטלנית בשם קדחת דימומית. הנגיף מוכר כבר יותר מ-30 שנה, והוא התגלה בשנת 1976 ליד נהר האבולה בזאיר שבאפריקה, בהתפרצות שקטלה 280 בני אדם.

ההתפרצות הנוכחית היא הקטלנית והנרחבת ביותר של הנגיף. מאז ועד היום תועדו רק 25 התפרצויות של אבולה, בהן נדבקו כ-2,300 בני אדם ומתו מעל ל-1,500 מהם. לפני האירוע הנוכחי, ההתפרצות האחרונה של הנגיף נרשמה בשנת 2012, אף היא בזאיר שבאפריקה.

  • עוד באותו נושא:
  • אבולה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully