הכירו את הכוכב העולה של מלחמת האזרחים בסוריה

הכירו את הכוכב העולה של מלחמת האזרחים בסוריה, ריבלין בריאיון ראשון לוואלה! NEWS לאחר שובו מכנס "הארץ" בניו יורק, ההחלטה שמסבכת את האיחוד האירופי ומדוע אסור לאכול ברחוב בבני ברק? וגם: "מחסן האינתיפאדה" נחשף. סיפורי השבוע

18/12/2015
צילום: סרטוני חובבים שהועלו לרשת, עריכה: יאיר דניאל

הערכה: שליש מהכוח הלוחם של חיזבאללה נפגע בסוריה

הארגון הלבנוני חרג לאחרונה ממנהגו והחל לפרסם נתונים על הלוחמים שנפגעו בקרבות בסוריה. בישראל מעריכים כי קרוב ל-1,500 לוחמים נהרגו במלחמת האזרחים בסוריה השכנה. איך זה ישפיע על פוטנציאל הלחימה בזירות אחרות?

לחצו כאן לכתבה המלאה של אבי יששכרוף

עוד בוואלה!

מי שידך בין ירמי לאמדורסקי: כמה אתם מכירים את זמרי ישראל?

בשיתוף FRIENDS

הישראלי ששירת בצה"ל וערק לדאעש: לוחם גבעתי לשעבר

בני משפחתו ושכניו של הצעיר המוסלמי בכפר שבו התגורר בצפון הארץ סיפרו כי נחשב בתקופת לימודי התיכון שלו כתלמיד מבריק ובני משפחתו ציפו ממנו לגדולות. מה גרם לחייל צה"ל הראשון שהצטרף ל"מדינה האיסלאמית" לעשות זאת?

לחצו כאן לכתבה המלאה של אבי יששכרוף ושלומי גבאי

מצביא אכזר ואליל העלאווים: "הנמר" של אסד

כל העיניים בחגיגות בשדה התעופה הצבאי כווירס, לאחר שחרורו על ידי צבא סוריה, נישאו לעבר הכוכב העולה של מלחמת האזרחים בסוריה: סוהייל אל-חסן, מי שהגה חלק נכבד מטקטיקות הלחימה האכזריות של המשטר. הקצין הבכיר, שסומן כמחליפו של אסד, הבטיח "לקטוע כל רגל שתתקרב לשטחנו".

לחצו כאן לכתבה המלאה של שמעון סימן טוב

"הנמר" הסורי אף זכה לעמוד מעריצים פופולרי בפייסבוק(צילום: צילום מסך, פייסבוק)

מבוכה לאירופה: ההחלטה שמחזקת את הטענה הישראלית נגד סימון המוצרים

בית הדין האירופי פסק כי על האיחוד לבטל הסכם מסחר עם מרוקו, בטענה שההסכם כולל בתוכו גם את סהרה המערבית, אזור שנכבש ב-1975. מדוע האיחוד לא מחיל על השטח הכבוש הזה את אותן תקנות שקיבל לאחרונה לגבי הגדה המערבית ורמת הגולן?

לחצו כאן לכתבה המלאה של אמיר תיבון

שטח כבוש. אנשי "החזית לשחרור סהרה המערבית"(צילום: AP)

תוקפת סדרתית: המתנחלת מחברון שלוקחת את החוק לידיים

ענת כהן תועדה סוטרת שוב ושוב לפעילת זכויות אדם ברחוב השוהדא, זאת לעיניהם של שני חיילים. האלימות של כהן תועדה לראשונה באוקטובר כשהיכתה פעיל שמאל מגרמניה, וגם הפעם לא הביעה חרטה: "הם גויים אנרכיסטים ופעילים אנטישמיים".

לחצו כאן לכתבה המלאה של שבתי בנדט

"בוא יא כלב": נוסע ישראלי התפרע בטיסה - והוסגר למשטרת רוסיה

התקרית אירעה בטיסה שהמריאה מישראל לרוסיה ובמהלכה התעמת אחד הנוסעים עם חסיד חב"ד, עד שהדיילים השתלטו עליו. "יא זבל, אני אזיין אותך", צעק הנוסע, שנראה שיכור

לחצו כאן לכתבה המלאה של אבי אשכנזי

בגלל שפכי הרשות הפלסטינית: זיהום ודגים מתים בנחל אלכסנדר

מי שטייל בשבוע האחרון בסביבת נחל אלכסנדר שבשרון, גילה על גדותיו מחזה מזעזע - עשרות דגים מתים שרועים על החול. לרשויות "אין פתרון זמין", ועלות הקמת מתקן טיהור שפכים נוסף גבוהה. "המדינה גובה מהפלסטינים את דמי הטיפול בשפכים, אך לא מטפלת בהם".

לחצו כאן לכתבה המלאה של עדי חשמונאי

עשרות דרגים מתים בנחל אלכסנדר(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

פינטו: "יכולים לדבר פתוח?"; דומרני: "לא, לא". הקלטה חדשה נחשפת

בהקלטה חדשה שהגיעה לידי וואלה! NEWS נשמעים הרב יאשיהו פינטו, שהורשע בשוחד ונידון לשנת מאסר בפועל, וראש ארגון הפשע שלום דומרני דנים על תשלום תמורת הנפקת אשרה לארצות הברית. "ברכה לכם מהקדוש ברוך הוא, וביקשנו 20%, זה מה שביקשנו".

לחצו כאן לכתבה המלאה של יוסי אלי

הרב פינטו בקבר יוסף, השבוע(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מעקב אחרי הכספים - והאימאמים: כך פועלת המשטרה נגד הפלג הצפוני

במהלך החודש שחלף מאז הוצא הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק, יוזמת המשטרה פעולות סמויות וגלויות במטרה לסמן את מנהיגיו. מעצרה של זינאת ג'ילאת, מנהיגת נשות המורביטאת, היה לסנונית הפומבית הראשונה בשורה של פעולות סמויות וגלויות שעושה המשטרה על מנת לתפוס את המנהיגים של התנועה האיסלאמית.

לחצו כאן לכתבה המלאה של יוסי אלי

הסנונית הראשונה. הפגנה מחוץ לבית המשפט לאחר מעצרה של ג'ילאת(צילום: יואב דודקביץ')

נשק, סכינים ונפצים: "מחסן האינתיפאדה" נחשף

אנשי המכס בנמל אשדוד סיכלו בחודשים האחרונים הברחות ענק של אמצעי לחימה מגוונים בדרכם לפלסטינים. השלל: עשרות אלפי שוקרים, כלי נשק, מדים, חרבות, מערכות ראיית לילה וכלים להצפנת תקשורת. מנהל המכס: "אם נפספס מכולה אחת, לא רוצה לדעת מה יקרה".

לחצו כאן לכתבה המלאה של יניר יגנה ואבי אשכנזי

50 אלף סכינים, עשרות אלפי שוקרים(צילום: יותם רונן)

ריבלין: "לא שיניתי את עמדותיי, הקיצונים מחפשים קיצוניות"

בריאיון לוואלה! NEWS עם סיום ביקורו בארה"ב, התייחס נשיא המדינה להתנגדות להשתתפותו בכנס "הארץ" ודחה את הטענות על שינוי משנתו: "אני חירותניק, וזה לא השתנה כהוא זה". על איזו שאלה סירב הנשיא לענות?

לחצו כאן לכתבה המלאה של עמרי נחמיאס

ריבלין בכנס "הארץ" בניו יורק(צילום: רויטרס)

צבא העם? אחד מכל שישה גברים לא מסיים שירות צבאי

מנתוני אגף כוח האדם (אכ"א) בצה"ל עולה כי 50% מהאזרחים לא מתגייסים, ואחוזי הנשירה זינקו בשנים האחרונות. "צה"ל מעדיף לפעמים להיפרד מחיילים בעייתיים כדי להרוויח שקט תעשייתי".

לחצו כאן לכתבה המלאה של אמיר בוחבוט

בר אילן תקיים כנס על סיקור טרור בעולם הערבי - ללא דוברים ערבים

בית הספר לתקשורת באוניברסיטת בר אילן יקיים ביום ראשון כנס רב-משתתפים עם אישים ופוליטיקאים בנושא סיקור אירועי הטרור במערב, בישראל ובעולם הערבי. ואולם, אין ולו משתתף ערבי אחד בכנס, שיציג את נקודת מבטו בנושא. "אין לנו ספק שעם מעט רצון טוב וחיפוש בגוגל, מארגני הכנס יכלו למצוא דוברים מתאימים".

לחצו כאן לכתבה המלאה של משה שטיינמץ

ישתתף בכנס. חבר הכנסת נחמן שי(צילום: ראובן קסטרו)

"תרבות זולה": רבני בני ברק אוסרים על התושבים לאכול ברחוב

רבני בני ברק פרסמו מכתב שבו הם אוסרים על התושבים לאכול ברחובות. ההוראה באה לאחר שבתקופה האחרונה נפתחו בעיר סניפים של מזון מהיר, בהם רשת "קופיקס", שצברו פופולריות בקרב התושבים. "מצאנו חובה להתריע ולעורר את הציבור על דבר אשר פשה באחרונה בעירנו - תרבות זולה של אכילה תוך כדי הליכה ברחובות העיר".

לחצו כאן לכתבה המלאה של יקי אדמקר

"תרבות זולה". רשת מזון מהיר בבני ברק(צילום: בחדרי חרדים, אלי שלזינגר)

בתוך עשור: הוצאו 4,691 צווים מנהליים - רק 5% הסתיימו בכתבי אישום

בעשר השנים האחרונות נעשה שימוש בצו מעצר מנהלי נגד 3,761 אנשים, מתוכם 35 יהודים. מנתונים שהובאו לדיון בוועדה לביקורת המדינה לרגל יום זכויות האדם בכנסת, עולה כי רק ב-252 מקרים הוגש לבסוף כתב אישום. "אבסורד. הכלי היחיד שיש לעו"ד כדי להגן על הלקוח שלו נלקח ממנו".

לחצו כאן לכתבה המלאה של שבתי בנדט

אחרי שנים של היעדרות: עוף נדיר בסכנת הכחדה נצפה בישראל

חובה גדולה, שמשקלה יכול להגיע עד ל-16 קילו, נראתה באזור עמק יזרעאל, אחרי שבע שנים שלא התעופפה בשמי המדינה. ככל הנראה היא נדדה לאזורנו בשל הקור העז השורר בטורקיה.

לחצו כאן לכתבה המלאה של אלי אשכנזי

חזרה לארצנו. החובה הגדולה שנצפתה בעמק יזרעאל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שי אגמון, צפרות טבע סביבה)

עולה חדש בן 32 ישן מחוץ לבקו"ם: "עד שיסכימו לגייס אותי"

יוני זרקא השאיר מאחור חיים שלמים בפריז ועלה ארצה במטרה להתגייס לצה"ל. הוא לא מבקש שיכירו בו כחייל בודד וגם לא רוצה משכורת, אבל הצבא דחה את בקשתו מפאת גילו. במחאה - השבוע הוא העתיק את מגוריו לבסיס תל השומר. "רוצה להגן על המדינה".

לחצו כאן לכתבה המלאה של דנה ירקצי

"אני אשן פה עד שמישהו יסכים לגייס אותי לצבא". זרקא בתל השומר(צילום: ראובן קסטרו)

אגף התנועה נואש לכסף - אז למה המיליונים המיותרים לא מגיעים אליו?

נתונים שהגיעו לידי וואלה! NEWS חושפים כי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הארגון שאמור לתקצב את הגופים האחראים למאבק בתאונות הדרכים, החזיר בשלוש השנים האחרונות יותר ממחצית מתקציבו עקב חוסר שימוש. אגף התנועה נמצא בחוסר של אמצעים לאכיפה גלויה וסמויה, ומספר ההרוגים מדי שנה רק עולה. לאן נעלם הכסף?

לחצו כאן לכתבה המלאה של דנה ירקצי

ראש המוסד הנכנס: גם היום אנחנו צריכים עזרה משמיים

יוסי כהן הגיע לבית הכנסת שבו הוא מתפלל ונשא דרשה בפני האולם הגדוש שבה קישר בין פרשת השבוע לבין מעללי הארגון: "באין תחבולות ייפול עם". "זה היה מיוחד, גם עזרת הנשים הייתה מלאה", סיפרו הנוכחים.

לחצו כאן לכתבה המלאה של יהושע בריינר

"אני יודע מה זה להיות המשנה, עדיף להיות בראש". כהן(צילום: ראובן קסטרו)

ההצעה למתפללי בית הכנסת התימני ברמת אביב ג' - לעבור בית ספר

מאז נחשף בוואלה! NEWS שעיריית תל אביב הורתה לפנות את בית הכנסת, רבים מהמתפללים לא מצאו מקום אחר. לאחר 35 שנים, ועד ההורים הציע בדיון בבית המשפט שיעברו לבית הספר הסמוך. "אני משתדל להתפלל בבית, אבל אני יודע שזה לא אותו דבר".

לחצו כאן לכתבה המלאה של גלי גינת

פרשת המקור ש"התאבד": הפרקליטות ידעה שנחשף - וסירבה להגן עליו

שבועות ספורים לאחר שמדינת ישראל החליטה לשלם פיצוי לאלמנתו של מקור מודיעיני של רשות המסים ש"התאבד", על אף סימני שאלה רבים שעלו ממותו, עלה הנושא שוב לדיון בבית המשפט. "צריך לזכור שמדובר במקור וצריך להיזהר שבעתיים שגובים את העדות שלו. צריך לזכור שהמקור לא יהיה עד במשטרה".

לחצו כאן לכתבה המלאה של גלי גינת

רפי רותם, חושף השחיתות ברשות המסים(צילום: מגד גוזני)

כשאבו מאזן איים להחזיר את המפתחות: הסיבות שקרי שב מיואש מהמזה"ת

בפגישה בירושלים סירב נתניהו להעניק מחוות לפלסטינים, ובמפגש ברמאללה איים אבו מאזן לפרק את הרשות. על רקע המשך גל הטרור, חושף יועצו הבכיר של שר החוץ האמריקני כיצד גם האופטימיסט הגדול נשבר. קרי ל"ניו יורקר": "ישראל הופכת ליישות בלתי ניתנת לניהול".

לחצו כאן לכתבה המלאה של אמיר תיבון

לאריתראים בלבד: העירייה ריכזה את ילדי הזרים בגן אחד

עיריית קריית מלאכי סירבה לשלב את הילדים במערכת החינוך העירונית, בין היתר בטענה שלא ניתן להוכיח שההורים תושבי העיר. אחרי התערבות בית המשפט נפתח למענם גן אחד. "מפרידים אותם והופכים אותם למוקצים". ריאיון לאולפן וואלה! NEWS.

לחצו כאן לכתבה המלאה של יניר יגנה

גן "חבצלת" בקריית מלאכי(צילום: לירון מולדובן )

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully