פינטו: "יכולים לדבר פתוח?"; דומרני: "לא, לא". הקלטה חדשה נחשפת

שיחה שהתקיימה בין הרב שהורשע בשוחד לבין ראש ארגון פשע, שבועיים לפני מעצרו של האחרון, הגיעה לידי וואלה! NEWS. "מישהו אמר לנו שהרגו את שלום. נכנסנו לשבת בוכים", אמר הרב, שחזר על 20% שהוא דורש מדומרני תמורת ויזה לארה"ב

15/12/2015
עריכה: יאיר דניאל

"אנחנו יכולים לדבר פתוח?", שואל הרב יאשיהו פינטו, שהורשע בשוחד ונידון לשנת מאסר בפועל, את ראש ארגון הפשע שלום דומרני בהקלטה חדשה שהגיעה היום (שלישי) לידי וואלה! NEWS. "לא, לא", עונה לו דומרני. למרות זאת, הרב לא התאפק ודרש ממנו תמורה כספית תמורת ויזה לארצות הברית.

"מישהו התקשר אלינו ואמר לנו שהרגו את שלום (דומרני - י"א). נכנסנו לשבת בוכים. עברנו שבת 'תשעה באב'", ענה לו הרב. בשלב אחר של השיחה, לא מתאפק הרב פינטו ודורש מדומרני: "ביקשנו על האישור להיכנס (לארצות הברית - י"א) 20%".

בהקלטה נשמעת שיחה שהתקיימה שבועיים לפני מעצרו של דומרני בחשד שהיה מעורב בשני ניסיונות חיסול במסגרת מלחמתו העקובה מדם עם המתחרה שלו בני שלמה. הרב פינטו נשמע משוחח עם דומרני על ההכנות לקריאת נסיעתו של האחרון לארצות הברית.

מדובר בהקלטה שנייה של שיחה בין הרב לעבריין הבכיר שנחשפת בוואלה! NEWS. בהקלטה הראשונה נשמע מבטיח הרב ממקום מושבו בארצות הברית כי יסדר לדומרני ויזה לארצות הברית כדי שיוכל להתחיל בחיים חדשים ודורש ממנו אז 20% מסתוריים מ"כל דבר". "יש לכם בעזרת השם 20 סידורים מכל דבר, אחוז, אתם מבינים?", אמר פינטו לעבריין, וזה השיב לו:" הכול בסדר כבוד הרב".

אף שהמשטרה התעניינה בהקלטות אלו, הן לא התפתחו לכדי חקירה של ממש נגד הרב פינטו. גם בהקלטה הנוכחית, דורש הרב פינטו מדומרני את אותם 20%. "ברכה לכם מהקדוש ברוך הוא, וביקשנו 20%, זה מה שביקשנו", אומר הרב פינטו לדומרני.

דומרני ופינטו(צילום: ספק 500)

השיחה בין השניים החלה כשהרב פינטו אומר לדומרני: "יום שישי דיברנו, הכול אמת. יום שני תהיה לי תשובה, יכול להיות שביום שני בלילה אתם באים לפה". ככל הנראה מתכוון להגעתו של דומרני לארצות הברית.

דומרני: בסדר גמור.
פינטו: הכל אמת, הם אמרו לי.
פינטו: הם המומים איך הדבר הזה הם לא מאמינים. יכול להיות שביום שני בלילה אתם באים לפה. הם רק צריכים אישור וזהו. אנחנו לבד הרחקנו את כולם לידינו (מתכוון כנראה לאנשים הקרובים לרב שלגביהם הוזהר)
דומרני: בסדר גמור. רבנו אתה יודע שאתה האור של העיניים שלנו
פינטו: בעזרת השם.
פינטו: אנחנו יכולים לדבר קצת פתוח?
דומרני: לא, לא
פינטו: בעזרת השם עשרים אחוז מכל דבר, ברכה מהקדוש ברוך הוא, שלכם. זה מה שביקשנו ביקשנו על עצמנו. עשרים אחוז מכל דבר.
פינטו: יום שני תהיה תשובה סופית אוהבים אתכם הרבה, הרבה, הרבה. השם יברך אתכם. שהכול יתקבל בשמיים, השם יציל אתכם, השם ישמור, איזו שבת רעה עברנו, אתם לא יודעים איזה שבת רעה.
דומרני: למה רבנו?
פינטו: מישהו התקשר אלינו ואמר לנו: הרגו את שלום. נכנסנו לשבת בוכים
דומרני: לא, חס וחלילה
פינטו: כל הגוף רעד, עברנו תשעה באב, לא שבת
פינטו: אוהבים אתכם הרבה. יום שני תהיה תשובה.

עוד בוואלה!

מי צריכה טובות? המוצרים המיוחדים של הדיוטי במרחק נגיעה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
נידון לשנת מאסר(צילום: דרור עינב)

בהקלטה הקודמת של הרב פינטו, שנחשפה בוואלה! NEWS, נשמע הרב אף מכנה את ישראל "מדינה מזופתת". "אתם צריכים לבוא לפה, יסדרו לכם הכול", אמר לו הרב בהקלטה הקודמת. "יום שני אתם פה, אתם יוצאים לפה. אנחנו אוהבים אתכם, אחי היקר, אתם באים להתחיל חיים חדשים, 20 סידורים חדשים, 20%. תתחילו פה, להתחיל לעבוד בנדל"ן פה, במדינה המזופתת הזו, גועל נפש, ארץ הקודש מדינה מזופתת ו-20% מכל דבר".

מקורבי הרב: "המטרה הייתה לסייע, לא להפיק רווח"

ממקורבי הרב נמסר בתגובה: "שיחת הרב עם דומרני, כמו שיחות שלעתים כבוד הרב מנהל עם הפונים אליו, התנהלה כל כולה מתוך מטרה לסייע לאנשים ולכלל, ולא להפיק רווח כלשהו לכבוד הרב או לישיבה חלילה".

לטענתם, "הוצאת השיחה מהקשרה האמיתי עושה עוול נורא ואיום וחוטאת לאמת באופן נפסד. לא ראוי לנצל מצב זה בו לא מתאפשר לדון בעניינם של אחרים בפרהסיה ובמניפולטיביות לתת פרשנות שקרית ולהוציא דברים מהקשרם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully