הישראלי ששירת בצה"ל וערק לדאעש: לוחם גבעתי לשעבר

בשבוע שעבר נחשף בוואלה! NEWS כי צעיר מוסלמי מאחד הכפרים בצפון התגייס לשורות "המדינה האיסלאמית". היום נודעו פרטים נוספים עליו: בתיכון נחשב לתלמיד מבריק ובמשפחתו ייעדו אותו לגדולות. אמו: הקשר עמו נותק לפני חמש שנים

אבי יששכרוף ושלומי גבאי
13/12/2015
עריכה: ניר חן

חייל צה"ל לשעבר, שבשבוע שעבר נחשף בוואלה! NEWS מפי מקורות ערביים כי הצטרף לאחרונה לשורות ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש), שירת שירות קרבי בחטיבת גבעתי – כך נודע היום (ראשון). בני משפחתו ושכניו של הצעיר המוסלמי בכפר שבו התגורר בצפון הארץ סיפרו כי נחשב בתקופת לימודי התיכון שלו כתלמיד מבריק ובני משפחתו ציפו ממנו לגדולות.

לפי המקורות הערביים, הצעיר המוסלמי, תושב אחד הכפרים בצפון, שעל פי תעודת החוגר שלו היה אמור להשתחרר מהצבא בינואר 2014. ככל הנראה, הוא יצא מישראל לטורקיה ומשם לסוריה, ונשא עמו את דסקית הזיהוי שלו מימי הצבא. זו הפעם הראשונה שנודע על מקרה שבו חייל צה"ל משוחרר הצטרף לארגון הטרור הסוני.

פרסום ראשון: אזרח ישראלי ששירת בצה"ל נלחם לצד דאעש בסוריה

עוד בוואלה!

צפו: איך להפוך את ארוחת הערב עם הילדים לפעילות חוויתית?

בשיתוף חברת גליל
לוחמי דאעש בסוריה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

אמו של הצעיר סיפרה לוואלה! NEWS כי אינה בקשר עם בנה בחמש השנים האחרונות ואינה יודעת מה עלה בגורלו. לדבריה, הנתק מהמשפחה החל לפני חמש שנים בעקבות ריב בין הבן לבין אביו, שבגינו עזב הבן את הבית. לאחר מכן התגייס לצה"ל.

דודו סיפר כי בגלל הנתק מבני המשפחה, בסופי שבוע שהיה יוצא לחופשה מיחידתו היה שוהה בחוף הים ולא בביתו. לדבריו, הוא עבד באבטחה באותו חוף ולאחר מכן היה חוזר לצבא. בשלב כלשהו בן דודו פייס בינו לבין אביו, שגם התנגד לשירותו הצבאי, אך בסופו של דבר קיבל האב את העובדה שהבן התגייס לצה"ל. עם זאת, לא ברור מה קרה לאחר שחרורו. הדוד אף הצליח לסדר לו עבודה לתקופה שלאחר שירותו הצבאי בחברת שמירה ישראלית מוכרת.

חברי החוליה שנחשפה בנצרת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, תקשורת שב"כ)

בשבוע שעבר הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום נגד חמישה תושבי נצרת, קרובי משפחה בני 27-19, בגין תמיכה בהתאחדות בלתי מותרת, עבירות בנשק, קשירת קשר לפשע וירי בשטח בנוי. לפי כתב האישום, החמישה הודו כי אימצו את עקרונות דאעש, השיגו כלי נשק וביצעו עמם אימוני ירי ביערות שבאזור נצרת ובשטח בנוי.

החמישה נעצרו בסוף חודש אוקטובר לאחר שהתקבל מידע שממנו עלה כי הם מקיימים מפגשים חשודים ומתאמנים בכלי נשק. מאז הוארך מעצרם בכמה מועדים והם נחקרו על ידי משטרת מחוז צפון ושירות הביטחון הכללי (שב"כ).

מחקירתם בשב"כ עלה כי במהלך השנה האחרונה פעלו הצעירים להשיג כלי נשק ואף התאמנו בהם, זאת לצד תהליך חזרה בתשובה ומפגשים שקיימו, במהלכם הביעו תמיכה בארגון דאעש ושוחחו "בשבח הג'יהאד נגד הכופרים". במסגרת חקירתם הסגירו הפעילים שני רובים, עמם ביצעו ירי בהזדמנויות שונות בחורשה הסמוכה לנצרת: רובה רוסי מסוג SKS, ורובה מסוג "קרל גוסטב".

  • דאעש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully