פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   כרזות נגד שוטר נתלו בעירו: "מציע בולבול לנשים"

   סהר בצ'י, שוטר סיור שלטענת מפגינות תקף אותן מינית בעת שעצר אותן בהפגנה, סיפר שגילה את הכרזות על גדר ביתו ובכל היישוב. סנגורו: "הילדים שלו צריכים לראות את זה?"

   עליית מדרגה במאבק בין מפגינים לבין המשטרה: תושבי קריית עקרון התעוררו הבוקר (שלישי) וגילו כרזות בגנות תושב העיר, סהר בצ'י, שוטר סיור ממחוז תל אביב אשר השתתף בכוח שליווה את הפגנה מחוץ לביתו של שר האוצר, יאיר לפיד, בסוף השבוע, ושלטענת שתי מפגינות שנעצרו במקום תקף אותן מינית וקרא לעברן "באתן לחפש בולבול?". הכרזות, שנתלו על גדרות בתים ותחנות אוטובוס והוצמדו לשמשות המכוניות, מזהירות את התושבים מפני השכן שלהם, אשר "מציע בולבול לנשים צעירות". בתגובה פנה סנגורו של בצ'י למפכ"ל המשטרה בבקשה שיורה על פתיחת חקירה פלילית נגד המפגינות.

   כרזות נאצה ליד ביתו של השוטר שאמר לשתי צעירות בולבולים. יוני 2013 (יח"צ , מור שמעוני)
   הכרזה שנתלתה הבוקר בקריית עקרון

   בכרזות נכתב: "תושבי קריית עקרון והסביבה ראו הוזהרתם! השכן שלכם, סהר בצ'י, שוטר במשטרת ישראל, אמר לשתי נשים צעירות במהלך ההפגנה 'באתן לחפש בולבולים?' ולאחר מכן, יחד עם חבריו השוטרים, תקף אותן תוך שימוש באלימות מינית. תשאלו את עצמכם – האם הילדות שלכם בטוחות בשכונה בה חי אדם שמציע בולבול לנשים צעירות? אמרו לשכן שלכם, סהר בצ'י – לא באנו לחפש בולבולים, באנו לעשות צדק! על החתום, דמוקרטיה או מרד".

   "מתקפה חסרת תקדים"

   בצ'י, שגילה הבוקר את הכרזות על גדר ביתו ובכל היישוב, סיפר למקורביו: "קמתי בבוקר, התקשרו אליי שוטרים להגיד לי שיש כרזות עם השם שלי. יצאתי למכולת לקנות חלב לילדים שלי ומצאתי שכל אזור המגורים שלי, כל השכונה מלאה בפליירים, על המכוניות, על הבתים – עם השם שלי".

   סנגורו של בצ'י, עורך הדין ארז נוריאלי, סיפר כי מרשו הזדעזע ממראה הכרזות. "הילדים שלו צריכים להסתובב ברחוב ולראות את המילים האלה? שוטר ממשטרת ישראל נמצא ברגעים אלו תחת מתקפה חסרת תקדים, על לא עוול בכפו, וזאת עקב פעולות חוקיות שביצע במסגרת תפקידו במשטרת ישראל. מדובר במתקפה נגד מערכת אכיפת החוק, שמחייבת התערבות מיידית של המשטרה להגנה על השוטר". כאמור, נוריאלי הגיש בקשה למפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, על מנת שיורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד המפגינות.

   שתי המפגינות הטוענות לתקיפה מינית מצד בצ'י, נעצרו במוצאי שבת במהלך הפגנה מחוץ לביתו של לפיד בשכונת רמת אביב שבצפון תל אביב. המשטרה מייחסת לשתיים, כרמן אלמקייס וספיר סלוצקר-עמרן, עבירה של תקיפת שוטרים, אולם הן טוענות מנגד כי אחד משוטרי היס"מ שהיו שם הטריד אותן מינית. לדברי המפגינות, אחת מהן תיעדה את ההתרחשות בטלפון הנייד שלה, אולם השוטרים מחקו ממנו את הסרטון המדובר.

   עוד על הפרשה
   חילופי האשמות: השוטר תקף המפגינות - או להיפך?

   לפניות לכתבת: mor.shimony@walla.com