הכותרות המרכזיות שעשו את סוף השבוע

בנימין בן אליעזר פרש מהמרוץ לנשיאות בצל החקירה שמתנהלת נגדו, אב דרס למוות את בנו בכפר משהד ובן 16 טבע למוות במרינה באשדוד. אלה הכותרות שעשו את השבת

07/06/2014

בן אליעזר פורש מהמרוץ לנשיאות: "עשו ממני שק חבטות"

חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר, שנחקר אתמול באזהרה בחשד לעבירות מס וקבלת שוחד, הודיע היום (שבת) בצהריים שהוא פורש מהמרוץ לנשיאות. "מרגע שהודעתי על התמודדותי לתפקיד לא פסק מסע השמצות והכפשות אגרסיבי ומתוזמן נגדי, מסע שכל מטרתו למנוע ממני מלהתמודד ומלכהן כנשיא המדינה", הסביר בן אליעזר במכתב שהפיץ לכלי התקשורת.

משפחתו של בן אליעזר, השוהה עמו הערב בביתו הגיבה להחלטתו: "אנחנו מאוד מצטערים, מאוד עצוב לנו, אנחנו רצינו את זה מאוד בשבילו אבל אנחנו מאחוריו בכל החלטה שהוא החליט. עכשיו יש לו מלחמה אחרת להתמודד איתה - לנקות את שמו".

הודעתו הדרמטית של חבר הכנסת גררה גם גל תגובות נסערות במערכת הפוליטית. ח"כ איציק שמולי, מראשי התומכים בבן אליעזר, הביע ביקורת על הנסיבות בגינן הוא נאלץ להודיע על פרישתו. "עדיין לא החלטתי למי אתן את קולי בבחירות, אבל אולי בכלל צריך לא להצביע בגלל ההליך המכוער והעקום שהיה כאן בחודשים האחרונים", אמר.

בשעה 22:00 תתכנס סיעת העבודה בבית המפלגה בתל אביב על מנת לדון בהתפתחויות בעקבות הפרישה.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

מטוס "אל על" דיווח על תקלה - ונחת בשלום בנתב"ג

מטוס "אל על" שהמריא בשעות הצהריים מנמל התעופה בן גוריון לקפריסין דיווח על תקלה זמן קצר לאחר ההמראה, שב על עקבותיו ונחת בשלום בנתב"ג. המטוס, שעליו למעלה ממאה נוסעים, דיווח כי מדפי כנפי המטוס תקועים בזווית של 15 מעלות. הטייס רוקן את מכלי הדלק מעל חופי תל אביב ונחת בחזרה בנתב"ג.

ביום חמישי נחתה טיסה 353 של "אל על" שהייתה בדרכה מישראל למינכן שבגרמניה נחיתת חירום בסופיה שבבולגריה. זאת לאחר שאחד הנוסעים התפרע במהלך הטיסה והיווה סכנה לבטיחות הטיסה.

המטוס, מדגם בואינג 737, היה בדרכו למינכן כשעל סיפונו יותר מ-120 נוסעים. בשלב מסוים החל אחד הנוסעים להשתולל ואנשי צוות האוויר נאלצו להשתלט עליו ולכלוא אותו באזיקים. הטייס החליט לנחות בסופיה והנוסע הועבר לידי המשטרה המקומית. ב"אל על" אישרו את הפרטים, אך לא יודעים לפי שעה לומר מה הרקע להתפרעות הנוסע.

"נתניהו צודק - ארה"ב צריכה להיזהר מתמיכה בחמאס"

מאמר המערכת של "ניו יורק טיימס" שפורסם הבוקר הביע תמיכה זהירה בעמדתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהתנגד נחרצות לממשלת האחדות הפלסטינית. במאמר צוין שנתניהו צודק שחמאס הוא "ארגון קיצוני ואלים שמחויב להשמדת ישראל". עם זאת, נכתב כי "הכישלון של נתניהו לשכנע את הקהילה הבינלאומית שלא להכיר בממשלה הפלסטינית החדשה מדגיש את הפער בין ישראל לבעלות בריתה החשובות ביותר".

במאמר נכתב כי על ארצות הברית, שהודיעה כי תשתף פעולה עם הממשלה החדשה ותעביר לה סיוע כלכלי, להיזהר שלא לעודד את חמאס ואת האלימות שבה נוקט הארגון. "ארה"ב ואירופה חייבות להמשיך להבטיח שאבו מאזן נצמד להבטחותיו ואינו מאפשר לחמאס להיות עם ידו על העליונה", נאמר.

פשיטה על "אולפני" תחנת שידור פלסטינית בירושלים

משטרת ירושלים פשטה אתמול על דירה שממנה שידרה תחנת הטלוויזיה "פלסטין" במזרח ירושלים. התקשורת הפלסטינית דיווחה כי השוטרים פשטו על אולפני התחנה בשכונת א-טור תוך כדי שידור התכנית "בוקר טוב ירושלים". על פי הדיווחים, צוות התכנית, כולל המגישים, נעצר בגין דברים בגנות "כיבוש העיר" ובעד זכויות הפלסטינים בה, שנאמרו במהלך השידור.

אלא שלטענת המשטרה, "אולפני התחנה" הם דירה בעצם ששכרו אנשי התחנה בשכונה לצורך התוכנית. עוד נטען כי השוטרים הגיעו למקום בשל חשד לעבירה על "חוק הבזק" - שידור ללא זכויות - ולא בגלל אמירות פוליטיות של המגישים. כמו כן, לטענת המשטרה, השוטרים דפקו בדלת הבית ולא פרצו אליה – כפי שדווח בתקשורת הפלסטינית - ואנשי צוות התוכנית פתחו אותה מרצונם.

המשטרה עיכבה לחקירה שלושה ממנהלי התחנה. עוד נמסר כי השלושה עזבו את המקום עם השוטרים מרצונם ומבלי שנפגע שידור התכנית. בתחנת המשטרה הם הציגו אישורים שלא היו עמם כשהשוטרים הגיעו לדירה, ולאחר מכן שוחררו.

בן 3 נדרס למוות בידי אביו בכפר משהד שבצפון

ילד בן שלוש נדרס היום למוות בכפר משהד שמצפון לנצרת עילית. ככל הנראה, אביו של הילד הוא זה שנהג ברכב. חובשים ופראמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לילד טיפול רפואי במקום ופינו אותו במצב אנוש תוך פעולות החייאה לבית החולים האיטלקי שבנצרת. בוחני תנועה בדרכם למקום התאונה על מנת לחקור את הזירה ולגבות עדויות מתושבי המקום.

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי האב, בן 35, הגיע לאסוף את בנו מהגן. במהלך נסיעה לאחור הוא פגע בילד, שפונה לבית החולים, שם כאמור מת מפצעיו.

נער בן 16 טבע למוות במרינה באשדוד

נער, בן 16, טבע למוות היום במרינה שבאשדוד. הנער, ככל הנראה, בילה עם חבריו במרינה. הם היו במקום אסור לרחצה, ומכשהנער נעלם הם הזעיקו את כוחות החילוץ. המאמצים לאיתורו נעשו במשך כמה שעות, ובמסגרתם נפתח חדר פיקוד מיוחד בראשות מפקד משטרת אשדוד, סגן-ניצב נועם שקל. את החיפושים ריכזו יחידת הצוללנים של המחוז הדרומי ואנשי חיל הים. בתחילה, מצאו הכוחות את בגדיו של הנער על שובר הגלים. לאחר זמן קצר, נמשתה גופתו מהמים.

שכניו של הנער הגיעו למקום עם תחילת החיפושים. "אתמול בערב דיברנו איתו והוא סיפר לנו שהוא מתכוון ללכת לים, וביקשנו ממנו שלא יעשה כך", שחזרו. "הוא הגיע למקום יחד עם כמה חברים, הם עדיין לא מבינים מה קרה ולמה הוא טבע", הוסיפו.

הרצח בנתניה: שלושה נעצרו בחשד למעורבות במעשה

המשטרה עצרה לפנות בוקר שלושה חשודים במעורבות ברצח הצעיר בנתניה, שגופתו התגלתה אתמול על מדרכה ברחוב אלנקווה בעיר. החשודים, בני 21-19, הכחישו בחקירתם את המיוחס להם, אך הודו כי בילו עם הנרצח כמה שעות קודם לכן במרכז העיר. הערב תבקש המשטרה מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרם.

החוקרים סבורים כי הצעיר, תושב ירושלים בן 21, נרצח בדקירות, אך טרם ידוע מה המניע למעשה. לחשודים אין עבר פלילי, ואחת ההערכות היא כי הרצח בוצע במהלך מריבה שפרצה בין הצעירים. שלושת החשודים מיוצגים על ידי עורכי דין מהסנגוריה הציבורית, בהם עורכי הדין עלא תלאווי, גיל גבאי ולירון פרידלנד.

פורושנקו הושבע כנשיא אוקראינה: "קרים לנצח שלנו"

פטרו פורושנקו הושבע הבוקר בתור נשיא אוקראינה החדש, כשברקע ממשיכים הקרבות במזרח המדינה, בין הצבא לבין הבדלנים הפרו-רוסים. בטקס ההשבעה שהתקיים בפרלמנט בקייב נוכחים בכירים מערביים רבים, בהם סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, כמו גם שגריר רוסיה במדינה - שהוחזר למוסקבה אחרי הדחתו של הנשיא הקודם ויקטור ינוקוביץ' - צעד שעשוי לבשר על הפשרה מסוימת ביחסים בין שתי המדינות.

"חצי האי קרים היה ותמיד יהיה שייך לאוקראינה", הצהיר פורושנקו בטקס. הוא הבטיח להגן על ריבונות ועצמאות המדינה, וקרא לבדלנים להתפרק מנשקם. "אינני רוצה במלחמה או בנקמה. אני מעוניין בשלום", אמר פורושנקו, שהציע חנינה לבדלנים ש"אין דם על ידיהם".

פוטין נפגש עם נשיא אוקראינה: "דנו בסיום שפיכות הדמים"

פגישה היסטורית: לראשונה מאז סיפחה רוסיה את חצי האי קרים, נפגשו אתמול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא אוקראינה הנבחר, פטרו פורושנקו. השניים נועדו בפגישה פרטית שארכה כרבע שעה, במהלכה לחצו ידיים ודנו בדרכים ל"סיומה המהיר של שפיכות הדמים בדרום-מזרח אוקראינה וכן ללחימה בשני הצדדים", לשון הודעת הקרמלין. הנשיאים נפגשו בצרפת באירוע לציון 70 שנה לפלישה של בעלות הברית לנורמנדי. בנוסף, נפגש פוטין עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לפגישה בלתי רשמית.

פוטין ומקבילו האוקראיני סיכמו על שיחות רשמיות ומקיפות יותר במטרה להביא להפסקת אש במזרח אוקראינה, וכן אישרו כי נדרש פתרון דיפלומטי להפחתת המתיחות. דוברו של נשיא רוסיה תיאר את השיחה כלבבית וקצרה, ואמר שלא נקבעה עדיין פגישה עתידית. "זה צעד צנוע, אבל זה חיובי", אמר. עוד גורם רשמי בצרפת ציין כי בין הנושאים שבהם דנו השניים, מלבד הנושא הביטחוני ושיתופי פעולה כלכליים, הייתה גם הכרה רוסית בבחירתו של פורושנקו.

המשטרה: הבנות שמתו בבריכה בסביון - לא הורעלו

המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה בו מתו בבריכה בסביון הילדות אור קורן וקורל שרי בנות ה-11. לידי המשטרה הגיעו אתמול תוצאות בדיקת דגימות המים שנלקחו מבריכת השחייה, מהן עולה כי המים לא היו מורעלים ולא נמצאו בהם שרידי חומרים כימיים. במשטרה ממשיכים בחקירת מקרה המוות ובודקים כעת את האפשרות שהן התחשמלו למוות ולא הורעלו.

חוקרי מרחב דן, בפיקודו של ניצב-משנה שמעון לביא, ממשיכים בחקירת מקרי המוות וממתינים לחוות הדעת של מכון התקנים, שבוחן את הרובוט שהיה בבריכה וכן את מערכת החשמל של הבריכה. רק לאחר שיגיעו תוצאות הבדיקות יוכלו במשטרה לקבוע מה גרם למותן של שתי הבנות.

ספרד: השרים אישרו הענקת אזרחות לצאצאי המגורשים

ועדת השרים לענייני חקיקה של ממשלת ספרד אישרה אתמול את הצעת החוק הממשלתית להענקת אזרחות ספרדית לצאצאי גירוש יהודי ספרד. אישור הצעה זו תאפשר לממשלת ספרד להעלות אותה בשבועות הקרובים להצבעה בפרלמנט הספרדי - השלב האחרון בדרך לאישורו וכניסתו לתוקף. טרם נקבע מועד לדיון בפרלמנט אודות הצעת החוק. ההערכות בספרד הן כי הפרלמנט הספרדי יאשר את הצעת החוק, שזוכה לתמיכת הממשלה, ללא קשיים.

על פי דיווחים בעיתונות הספרדית, הנוסח הסופי של הצעת החוק, כפי שאושר היום, קובע כי צאצאי הגירוש לא יידרשו לוותר על אזרחותם כדי לקבל אזרחות ספרדית. כמו כן נקבע כי האפשרות להגיש בקשה לאזרחות תהיה תקפה במשך שנתיים לאחר מועד אישורו של החוק על ידי הפרלמנט הספרדי, אך הממשלה תוכל במידת הצורך להאריך את תקופת ההרשמה משנתיים לשלוש שנים.

מתה היולדת שלקתה ברעלת היריון ואושפזה במצב קשה

בבית החולים איכילוב מתה אתמול היולדת שאושפזה במצב קשה בתחילת השבוע לאחר שלקתה ברעלת הריון. מבית החולים נמסר מתחקיר האירוע עלה כי הצוות התנהל בצורה יסודית, וכי היא הייתה במצב הריון חלקי. התינוק נולד בריא והוא נמצא בהשגחת אביו.

היולדת, בת 25, אושפזה במצב קשה מאוד בבית החולים איכילוב בתל אביב כשהיא סובלת מרעלת הריון. כיממה לאחר שילדה את בנה בהצלחה בניתוח קיסרי, הידרדר מצבה של הצעירה, אזרחית גאנה שסובלת מהשמנת יתר קיצונית, והיא הועברה לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ כללי במרכז הרפואי. מבית החולים נמסר כי היולדת סובלת מסיבוכים בריאותיים נוספים.

מזכ"ל האו"ם: מודאג ממצבם של האסירים השובתים רעב

מזכ"ל האו"ם באן קי מון הביע אתמול (שישי) דאגה בנוגע להידרדרות במצבם הבריאותי של האסירים הפלסטינים בישראל השובתים רעב זה 45 ימים, ודרש כי יוגשו נגדם כתבי אישום רשמיים או שישוחררו באופן מידי.

כמה עשרות אסירים פתחו בשביתת רעב במחאה על מדיניות המעצרים המנהליים, וחלקם הועברו לטיפול בבתי חולים בשל מצבם. לדברי שירות בתי הסוהר, 65 אסירים פלסטינים אושפזו עקב מצבם הרפואי, אך כולם בהכרה ואינם בסכנת חיים. לטענת הפלסטינים, מדובר ב-78 אסירים שנזקקו לטיפול רפואי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully