האסירים שנמלטו מכלא גלבוע שובצו מחדש בבתי סוהר אחרים

ששת המחבלים ישהו באגף ההפרדות בחמישה בתי כלא שונים. זכריה זביידי הועבר לכלא אשל בבאר שבע, מחמוד עארידה ומונדאל אינפיעאת ישהו בכלא איילון, איהם כמאמג'י ירצה את עונשו באוהלי קידר הסמוך לבאר שבע, מוחמד עארידה בכלא שקמה ויעקוב קאדרי בכלא רימונים

לירן לוי
01/10/2021

ששת האסירים שנמלטו מכלא גלבוע ונתפסו שובצו אמש (חמישי) מחדש בחמישה בתי סוהר אחרים והעוברו אליהם. הם שוהים שם באגף ההפרדות.

זכריה זביידי הועבר לכלא אשל שבבאר שבע, מחמוד עארידה ומונדאל אינפיעאת ישהו בכלא איילון, איהם כמאמג'י ירצה את עונשו באוהלי קידר, מוחמד עארידה בכלא שקמה שבאשקלון ויעקוב קאדרי בכלא רימונים הסמוך לתל מונד.

ששת האסירים שנמלטו מכלא גלבוע נתפסו. אתר רשמי, עיבוד תמונה
שובצו מחדש בבתי כלא אחרים. האסירים שנמלטו מכלא גלבוע ונתפסו(צילום: עיבוד תמונה, אתר רשמי)

ביום ראשון יואשמו חמישה אסירים מכלא גלבוע בסיוע לבריחת ששת האסירים הביטחוניים מהכלא - כך לפי הצהרת תובע שהגישו המשטרה ושב"כ ביום רביעי לבית משפט השלום בנצרת. בינתיים, מעצרם הוארך עד יום ראשון.

החקירה בעניין בריחת האסירים מכלא גלבוע בערב ראש השנה, הוטלה על צוות חקירה משותף של היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בלהב 433 ושירות הביטחון הכללי. במסגרתה, עלה החשד כי חמישה אסירים מכלא גלבוע שיתפו פעולה וסייעו לבריחת ששת האסירים, ובעקבותיו הוגשה הצהרת התובע באמצעות הפרקליטות.

עוד בוואלה!

חמישה אסירים יואשמו בסיוע לבריחת האסירים הביטחוניים מכלא גלבוע

לכתבה המלאה
מגדל השמירה שמתחתיו נמלטו האסירים בכלא גלבוע(צילום: רויטרס)

השר לביטחון הפנים עמר בר לב החליט להקים ועדה חיצונית לחקירת נסיבות מחדל בריחת האסירים הבטחוניים. ההחלטה תואמה עם ראש הממשלה נפתלי בנט והתקבלה לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בראש הוועדה יעמוד השופט בדימוס ד"ר אלוף (במיל') מנחם פינקלשטיין, שכיהן כסגן נשיא בית המשפט המחוזי מרכז.

בשירות בתי הסוהר בחנו אפשרות להדיח מידית את מפקד כלא גלבוע, גונדר-משנה פרדי בן שטרית, עוד לפני הקמת ועדת הבדיקה ופרסום מסקנותיה. בר לב אישר כי נציבת שב"ס קטי פרי בדקה עם יועמ"ש הארגון על אפשרות זו, אך הבהיר כי היא קיבלה תשובה שלילית. השר פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהציב גם הוא מכשולים.

בשבוע שעבר נתפסו שני המחבלים הנמלטים האחרונים בג'נין, האסירים הביטחוניים מונאדל יעקוב ואיהם כמאמג'י. זאת, במעצר שבוצע על ידי שב"כ ולוחמי ימ"מ של מג"ב, לאחר מצוד של כשבועיים. סעיפי החשדות נגד ששת המחבלים כוללים עבירות של הצלה ממאסר של אדם שהורשע בפשע חמור, הכנה למעשה טרור שדינו מאסר עולם חובה, בריחה ממשמורת חוקית של נאשם בפשע, קשירת קשר לעשות פשע, חברות בארגון טרור הנוטל חלק בפעילות, וכן מתן שירות והעמדת אמצעים לארגון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully