חוות הדעת הפסיכיאטרית קבעה: עמית אלמוג כשיר לעמוד לדין בגין רצח חברתו

בית המשפט המחוזי בת"א האריך את מעצרו של הנאשם ברצח מאיה ווישניאק ברמת גן עד תום ההליכים נגדו, והותר לפרסום כי הוא נמצא כשיר לעמוד לדין. חוות הדעת קבעה כי הוא "מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור". עורכי דינו: "היה ראוי לערוך בדיקה במועד באירוע"

14/07/2020
עריכה: ניר חן

(בווידיאו: הדיון בבית המשפט המחוזי בת"א, היום)

חוות הדעת הפסיכיאטרית קבעה כי עמית אלמוג הנאשם ברצח בת זוגו ברמת גן כשיר לעמוד לדין - כך הותר היום (שלישי) לפרסום. שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, מעין בן ארי, הורתה על הארכת מעצר עד לתום ההליכים לאלמוג, המואשם ברצח בנסיבות מחמירות של מאיה ווישניאק, וכן בפציעת אמו.

על פי חוות הדעת הפסיכיאטרית, אלמוג "מסוגל כיום להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור, מסוגל להבין ולעקוב אחר ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו, מסוגל להבין את מהות האישומים נגדו ואת הפסול במעשים המיוחסים לו בתיק, ומסוגל לעזור ולהיעזר בעורך דינו".

עוד נכתב בסיכום חוות הדעת כי אין עדות לכך שאלמוג היה במצב פסיכוטי "לפני, בזמן ולאחר מועד ביצוע העבירות המיוחסות לו בתיק זה. לכן, להערכתנו היה מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור, והיה מסוגל להימנע ולשלוט במעשים המיוחסים לו בתיק הזה".

עורכי דינו טוענים כי הוא לא היה במצב של שפיות בעת המעשה. אלמוג(צילום: מערכת וואלה!, לירן לוי)

הדיון התקיים כחודש לאחר הגשת כתב האישום נגד אלמוג. עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי, המייצגים את אלמוג, אמרו אז כי "מעובדות כתב האישום עולה כי לא היה כל מניע, וכי התנהגותו של עמית לאחר ביצוע המעשה מצביעה בבירור - אף אם אינך מומחה - כי הוא לא היה במצב של שפיות".

היום, אמרו חיון וכוכבי כי הם הסכימו לפרסום מסקנות חוות הדעת, אך "היה ראוי לקחת את הנאשם לבדיקה פסיכיאטרית במועד האירוע, ולא חמישה שבועות מאוחר יותר. נלמד את חוות הדעת ונוכל להתייחס אליה בהמשך, ובשלב הזה הכול הוא לכאורה".

עוד בוואלה!

חנק וצילם את גופתה: עמית אלמוג נאשם ברצח בת זוגו מאיה ווישניאק

לכתבה המלאה
בני משפחתה של ווישניאק בדיון בבית המשפט, היום(צילום: פלאש 90, אבשלום ששוני / פלאש 90)

על פי כתב האישום, ב-16 במאי הגיעה ווישניאק לדירתו, ובשלב מסוים הוא המתין שאחותו תצא כדי להרוג אותה. בהמשך, נטען, אלמוג ביקש מווישניאק לשכב על צדו והוא נשכב לידה, כשגבו מופנה אליה. הוא לפת בזרועו בחוזקה את צווארה של המנוחה, ובתגובה לקולות שהשמיעה חסם בידו את פיה. מעשים אלה גרמו למותה.

לאחר מכן, הוא נטל סכין מהמטבח, הכניס אותה למגירה בשידה שבחדרו והמתין לשובה של אמו לדירה, בכוונה לגרום למותה בדקירות. כשאמו הגיעה, הוא שאל אותה אם היא רוצה לראות את ווישניאק ישנה. האם הלכה לחדר ואלמוג הלך אחריה. כשהגיעו למפתן הדלת, אלמוג לפת את צווארה של אמו, נטל את הסכין מהמגירה ופצע אותה בפניה ובפלג גופה העליון. כתוצאה ממעשיו, נגרמו לאם חבלות ופצעים שטחיים בפלג גופה העליון ובפניה.

נרצחה על פי כתב האישום על ידי בן זוגה. ווישניאק(צילום: באדיבות המשפחה)
משפחתה של ווישניאק בדיון בבית המשפט, היום(צילום: פלאש 90, אבשלום ששוני / פלאש 90)

בהמשך, אלמוג צילם את גופתה של ווישניאק וכן את עצמו, כשהוא שר ומפזר שטרות כסף על הגופה. את הצילומים הוא שלח לחברו באמצעות הווטסאפ.

התיק נחקר על ידי צוות חקירה מיוחד של מרחב דן במשטרת מחוז תל אביב. עוד בערב הרצח, כוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו אותו, והוא הועבר לחקירה. כמו כן, תוצאות בדיקת הדם שנעשו לו העלו כי הוא לא היה תחת השפעת סמים בזמן ביצוע הרצח.

(עדכון ראשון: 12:20)

  • רצח
  • רמת גן
  • רצח נשים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully