פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מנדלבליט יקבע: האם נתניהו יכול להרכיב ממשלה תחת כתב אישום

   היועמ"ש ידון בקרוב בשאלה האם ניתן להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו זאת לאור החלטתו להגיש נגדו כתב אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. כל החלטה בנושא צפויה לגרור עתירות לבג"ץ. משרד המשפטים: היועמ"ש טרם עסק בהשלכות החלטתו כל פרסום בנושא - הוא ספקולציה

   מנדלבליט יקבע: האם נתניהו יכול להרכיב ממשלה תחת כתב אישום
   צילום: לע"מ, עריכה: ליר שפיגלר

   היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ידון בקרוב בשאלה אם ניתן להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה, וזאת לאור החלטתו להגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. כל החלטה של היועמ"ש בנושא צפויה לגרור עתירות לבג"ץ, שייאלץ לדון גם הוא בסוגיה.

   במשרד המשפטים מסרו כי נכון להיום, מנדלבליט "טרם עסק בהשלכות השונות של ההחלטה על הגשת כתב אישום וממילא טרם קיבל כל החלטה. כל פרסום בנושא הוא ספקולציה ועל אחריות המפרסם בלבד".

   לקריאת החלטת היועמ"ש המלאה

   היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מודיע על כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו (ראובן קסטרו)
   "כל פרסום בנושא הוא ספקולציה". מנדלבליט בהודעה על כתב האישום נגד נתניהו (צילום: ראובן קסטרו)

   אתמול, לאחר שיו"ר כחול-לבן בני גנץ השיב לנשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה, החלו 21 ימים במהלכם כל ח"כ שיאסוף חתימות של 61 ח"כים יוכל לנסות להרכיב ממשלה. לאחר שפורסמה אתמול החלטת היועץ, פנה ח"כ יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי) ליועמ"ש וליועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, וביקש מהם להבהיר "האם נאשם בפלילים יוכל להיות מועמד של רוב חברי הכנסת להרכבת ממשלה".

   במקביל, במפלגת כחול-לבן פנו ליועמ"ש כדי שיאלץ את נתניהו להתפטר מתפקידיו כשר, בהתאם להלכה שקבע בית המשפט העליון לפיה שר לא יכול לכהן לאחר שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום חמור. יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, אמר אמש כי הכין צוות משפטי שיעתור לבג"ץ בדרישה להורות על נבצרות של ראש ממשלה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לאחר הגשת כתב האישום נגדו (צילום מסך)
   ציר זמן פרשות נתניהו (עיבוד תמונה)