פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אזעקות ברחבת הריקודים: "אנשים נשכבו על הרצפה"

   תושבים בדרום שביקשו להתרענן מהמתח ששרר באזור במהלך השבוע ויצאו לבלות בבאר שבע נקלעו לירי הרקטות. "חשבנו שיש הפסקת אש", סיפרו כמה שבילו במועדון הפורום בעיר. ראש העיר דנילוביץ' הרגיע: "אין שינוי בהנחיות לתושבים"

   אזעקות ברחבת הריקודים: "אנשים נשכבו על הרצפה"
   צילום: רון אזולאי,קסם מקטובי,אמאד עמרה

   הרקטות ששוגרו בשעות הלילה (שבת) המאוחרות לעבר באר שבע גרמו לבהלה בקרב תושבים רבים, שכבר חזרו לשגרה בעקבות ההודעה על הפסקת האש ביום חמישי. צעירים שבילו בליל שבת במועדון ה"פורום" בעיר עצרו את המסיבה ונאלצו להתכופף או לשכב על הרצפה, משום שלא מצאו במקום מרחב מוגן.

   "היינו במועדון ושמענו את האעזקה", תיארה דנה, צעירה שהייתה במקום. "הפסיקו את המוזיקה ואנשים נשכבו על הרצפה, כולנו היינו מופתעים". היא הוסיפה כי "חשבנו שיש הפסקת אש ופתאום באמצע הבילוי של שישי בערב אזעקות בבאר שבע, זה פשוט לא להאמין. אני אחרי כמה דקות החלטתי שאני חוזרת הביתה אבל הרבה אחרים נשארו במקום".

   בליינים במועודן בבאר שבע מתכופפים ומסתתרים במהלך אזעקה שנשעה בעיר בסבב הסלמה נוסף בדרום, 16 בנובמבר 2019 (צילום מסך)
   הבהלה במהלך האזעקה במועדון ה"פורום" בבאר שבע (צילום: רון וקנין)

   ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', ניסה להרגיע מעט את התושבים ופרסם במהלך הלילה הודעה ובה מסר כי לאחר ירי הרקטות והיירוטים, "לאחר התייעצות עם פיקוד העורף, בשלב זה, אין שינוי בהנחיות". הוא איחל לתושבים: "שבת שקטה".

   ממד"א נמסר כי חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי לתשעה פצועים, כולם במצב קל, בהם חמישה נפגעי חרדה וארבעה בני אדם שנחבלו בדרכם למרחב המוגן.

   מבלים כורעים באזעקה במועדון ה"פורום" בבאר שבע, 16 בנובמבר 2019 (צילום מסך , רון וקנין)
   מועדון ה"פורום" בבאר-שבע, הלילה (צילום: רון וקנין)