משפט נתניהו

השבוע של מוזס ואלוביץ': השימועים הגורליים של תיקי נתניהו

עורכי דינם של מו"ל ידיעות אחרונות ובעלי בזק לשעבר יגיעו למשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב. הסנגוריות של מוזס ינסו לשכנע כי לא נכון להותיר את אישום השוחד על כנו, בעוד הצוות המשפטי של אלוביץ' צפוי לטעון כי אין ראיות ישירות לעסקה עם נתניהו

עמית חדד פרקליטו של רה"מ: נגיע לשימוע, אך היה מקום לדחות (-)

השבוע צפויים להיערך במשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב שני שימועים משמעותיים בתיקי ראש הממשלה: היום (ראשון) יגיעו עורכות הדין, נוית נגב ואיריס ניב-סבאג, הסנגוריות של נוני מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות החשוד בשוחד במסגרת תיק 2000; וביום שלישי יגיעו ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, שמייצגים את שאול אלוביץ', בעלי בזק לשעבר החשוד במתן שוחד בתיק 4000.

על פי כתב החשדות שנמסר בסוף פברואר, בין נתניהו למוזס התקיימו סדרת פגישות בשנת 2014, שבהן נידונו הסיקור של ראש הממשלה בקבוצת ידיעות אחרונות, ומנגד חוק שקודם באותה תקופה להגבלת תפוצתו של העיתון המתחרה, ישראל היום. ב-4 בדצמבר אותה שנה הניח מוזס לכאורה על השולחן הצעת שוחד מפורשת שכרכה את שני העניינים יחד: הטבת הסיקור בקבוצת ידיעות אחרונות, תמורת הטלת מגבלות על ישראל היום.

הניח לכאורה על השולחן הצעת שוחד מפורשת. מוזס (צילום: טליה קדוש)

נתניהו, על פי כתבי החשדות, לא התנה או ביקש את השוחד, אך גם לא סירב ולא קטע את השיחה. נהפוך הוא. הוא המשיך לדון באפשרות לקידום הצעת החוק, ומתברר ששני הצדדים אף ביצעו צעדים ראשוניים לקראת מימוש ההצעה. למרות זאת, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השתכנע כי נתניהו לא התכוון להשלים את העסקה, ולכן הוא נחשד בהפרת אמונים בלבד. זאת בעוד מוזס נשאר עם הסעיף החמור יותר - שוחד. היום ינסו הסנגוריות שלו לשכנע את מנדלבליט כי לא יהיה נכון להותיר את האישום הזה על כנו.

בתיק 4000, על פי כתבי החשדות, דאג ראש הממשלה נתניהו להטבות רגולטוריות לאלוביץ', בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה! NEWS, שהיה אז בשליטתו. סנגוריו של אלוביץ' צפויים לטעון כי אין כל ראיה ישירה שאכן הייתה עסקת שוחד בינו לבין ראש הממשלה, וכי סעיף זה נשען אך ורק על ראיות נסיבתיות. עוד צפויים לטעון הסנגורים כי ההטבות הרגולטוריות שהעניק כביכול ראש הממשלה לאלוביץ', כמו אישור עסקת בזק-יס, עירבו גורמים מקצועיים רבים, ומעורבותו האישית של ראש הממשלה בהם הייתה מינימלית.

עוד בוואלה!

צה"ל ירה לעבר חמושים שהתקרבו לגדר בגבול הרצועה; הפלסטינים: שלושה נהרגו

לכתבה המלאה
סנגוריו צפויים לטעון כי אין כל ראיה ישירה לעסקת שוחד. אלוביץ' (צילום: ראובן קסטרו)

שני השימועים השבוע ייערכו בפני צוות בראשות פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי, שליוותה את החקירה בתיקי ראש הממשלה. ב-2-3 באוקטובר צפויים סנגוריו של ראש הממשלה עצמו להתייצב לשימוע בנוגע לשלושת תיקיו, בהם הוא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. בניגוד לחשודים האחרים, השימוע של נתניהו יתקיים בפני היועץ המשפטי לממשלה, מנדלבליט.

ייפגשו בשימוע. מנדלבליט ונתניהו (צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully