גאווה ישראלית: הלוויין עמוס 17 שוגר הלילה בהצלחה לחלל

לאחר שהתקבלו האישורים הדרושים, חברת חלל תקשורת שיגרה את הלוויין לחלל מבסיס קייפ קנוורל שבפלורידה. השיגור נדחה לפני כמה ימים, אולם כעת, עם השלמת ההכנות, המהלך יצא לפועל באמצעות משגר פלקון 9 של חברת SpaceX. עמוס 17 צפוי לספק שירותי תקשורת באפריקה ובמזה"ת

07/08/2019
צילום: רויטרס

הלוויין עמוס 17 שוגר הלילה (רביעי) בהצלחה לחלל. לאחר דחייה קלה בעקבות תנאי מזג האוויר, הלוויין של "חלל תקשורת" ו"בואינג" שוגר בשעה 02:23 בלילה מבסיס קייפ קנוורל שבפלורידה על משגר פלקון 9 של חברת SpaceX. שיגור הלוויין היה אמור להתרחש במוצאי השבת, אולם בעקבות תקלה בשסתום מנועיו הוחלט לדחות אותו בכמה ימים.

חלל תקשורת מפעילה כיום שלושה לווייני תקשורת, עמוס 3 ועמוס 4 שבבעלותה ועמוס 7 שאותו היא שוכרת בשנתיים האחרונות. השיגור מעורר עניין רב בקרב חברות תקשורת רבות, זאת למרות הקשיים שספגה חלל תקשורת עם אובדן הקשר עם עמוס 5 וכישלון השיגור של עמוס 6 בספטמבר 2016.

שיגור הלוויין עמוס 17, הלילה(צילום: רויטרס)
הלוויין עמוס 17(צילום: צילום מסך, Spacex)

עמוס 17 צפוי לספק שירותים בעיקר באפריקה, ועל כן חברות רבות ביבשת מביעות בשיגור עניין רב. היבשת מאופיינת בפוטנציאל צמיחה גבוה, אך עם זאת סובלת מקשיים רבים בפריסת אמצעי תקשורת בשל תנאים טופוגרפיים, סוגיות של ביטחון אישי וכן ריחוק בין ריכוזי האוכלוסין ברחבי היבשת. רבים רואים בתקשורת באמצעות לוויין כפתרון לבעיות אלו.

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר הבוקר כי "בוקר ממלא גאווה עם הבשורות על שיגורו המוצלח של 'עמוס 17' לחלל. תודה והצדעה ליקירינו Amos Spacecom ו-SpaceX על העבודה הברוכה והחשובה כל כך למען מדינת ישראל".

(עדכון ראשון: 06/08/19, 23:15)

עוד בוואלה!

ברזיל: סוחר הסמים שניסה להימלט תוך התחזות לבתו התאבד בתאו

לכתבה המלאה
שיגור הלוויין עמוס 17, הלילה(צילום: AP)
שיגור הלוויין עמוס 17, הלילה(צילום: רויטרס)
שיגור הלוויין(צילום: צילום מסך, Spacex)
שיגור הלוויין(צילום: צילום מסך, Spacex)
מעורר עניין בקרב חברות באפריקה. עמוס 17(צילום: אתר רשמי, spaceX)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully