"סייע לחברות תמורת שכר": יועצו של ריבלין חשוד בעבירות טוהר המדיות

על פי החשד, זאב דולינסקי, יועצו האישי של הנשיא ריבלין, השתמש בתוארו כדי לסייע, תמורת שכר, לחברת תרופות ישראלית שביקשה לשווק את מוצריה באפריקה. מנגד, הוא טען בחקירתו כי פעל כחוק, ואף דיווח על כל הכנסותיו לרשויות המס בישראל. הוא שוחרר בשישי למעצר בית

  • בית הנשיא
מלווה את הנשיא ריבלין זה שני עשורים, ופעיל ותיק בליכוד. זאב דולינסקי (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

עובד בית הנשיא שנחקר באזהרה בסוף השבוע הוא זאב דולינסקי, יועצו האישי של הנשיא ראובן ריבלין - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. הוא חשוד בעבירות מתחום טוהר המידות, וביום שישי שוחרר לאחר חקירתו לחמישה ימי מעצר בית.

על פי החשד, דולינסקי השתמש בתוארו כדי לסייע, תמורת שכר, לחברת תרופות ישראלית שביקשה לשווק את מוצריה באפריקה. מנגד, דולינסקי טען בחקירתו כי פעל כחוק, ואף דיווח על כל הכנסותיו לרשויות המס בישראל. סנגורו, עו"ד ששי גז, מסר בתגובה: "כל מעשיו של מרשי היו חוקיים לגמרי ולא נפל בהם כל רבב. לכן הוא גם שוחרר. מרשי תרם כל חייו לציבור וימשיך לעשות זאת".

דולינסקי מלווה את הנשיא ריבלין זה שני עשורים, ובעבר פורסם כי הוא אחד האנשים הקרובים אליו ביותר. הוא גם פעיל ותיק בליכוד, ובפריימריז האחרונים במפלגה התמודדה אשתו על מקום דרך מחוז ירושלים. מבית הנשיא נמסר כי "להנהלת בית הנשיא הועבר עדכון ממשטרת ישראל בדבר זימונו של אחד מעובדי המשכן לחקירה. פרט למידע זה, לא ידוע לנו במה הדברים אמורים ואנו כמובן נעמיד לרשות המשטרה כל שיידרש על מנת להביא את העניין לבירור בהקדם האפשרי".

עוד בוואלה!

התקיפה המסתורית בעיראק: ישראל העבירה מסרים חשאיים על נכונות לפעול

לכתבה המלאה
בית הנשיא בירושלים (צילום: שלומי גבאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully