היועמ"ש קבע: להמשיך בהליך מינוי המפכ"ל למרות מסמך אלשיך

אחרי בדיקת המסמכים הרגישים שהעביר המפכ"ל אלשיך על הניצבים יורם הלוי וצ'יקו אדרי קבע מנדלבליט כי המידע אינו מונע משפטית את מועמדותם לתפקיד הבכיר. השר ארדן עשוי להכריז בקרוב על המועמד הנבחר

  • מפכ"ל
  • יועמ"ש
צילום: רוני כנפו, עריכה: שניר דבוש

אין מניעה משפטית משלושת המועמדים הסופיים לכהן בתפקיד מפכ"ל המשטרה וניתן להמשיך בהליך המינוי. כך קבע הבוקר (שישי) היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

החלטתו התקבלה אחרי בדיקת מסמכים ששלח ללשכתו רנ"צ רוני אלשיך ובהם מידע רגיש ומביך על שני מועמדים לתפקיד הבכיר. השר לביטחון פנים המתין לבדיקת החומרים על מנת להכריז על המפכ"ל החדש עוד השבוע. בינתיים, במשרד המשפטים מסרבים לאשר או להכחיש כי מסמכים אלה התקבלו במשרד.

לפי פרסום אתמול ב"החדשות" היועצת המשפטית של המשטרה היא זו שהעבירה את המסמכים בשמו של אלשיך למשנה ליועץ, דינה זילבר שהניחה אותם על שולחנו של היועמ"ש. עם קבלתם הורה היועמ"ש לפתוח בבדיקה מהירה של החומר. לפי הדיווח, השר גלעד ארדן לא ידע על החומרים, אולם הכיר כי קיים עיכוב בחוות הדעת שהיה אמור לקבל מהיועץ מנדלבליט על המועמדים.

עוד בוואלה! NEW:
- "מצב קטסטרופלי": המלחמה של משרד הבריאות בסרבני החיסונים לחצבת
- הכל יכול להתהפך: חמאס מחפש הישג - ובצה"ל נערכים לאירוע חריג
- 5 חודשים עברו: הוועדה של שקד למניעת הרשעות שווא טרם התכנסה

עוד באותו נושא

עוד עיכוב: אלשיך העביר מידע מביך נגד המועמדים ליועמ"ש

לכתבה המלאה
קבע כי אין מניעה משפטית למינוי. היועמ"ש (צילום: ראובן קסטרו)

המידע שנשלח ליועץ המשפטי נוגע לשני מועמדים מבין השלושה, יורם הלוי וצ'יקו אדרי, כאשר ההתמקדות הייתה בהלוי. לא הייתה כל התייחסות למועמד השלישי דוד ביתן. בסביבתו של המפכ"ל הבהירו אתמול כי על פי חוק, אלשיך היה מחויב להעביר את המידע שכן כך קובע החוק בכל הליך של מינוי בכיר.

השר ארדן אמור להכריז השבוע על המפכ"ל החדש, שכן אלשיך מסיים את תפקידו בעוד חודש ולוועדה לבדיקת מינויים בכירים דרוש חודש כדי לבחון את המועמדים. גורם בכיר אמר התייחס אתמול למסמכים ואמר כי מדובר במידע רכילותי שמכיל פרטים שכבר פורסמו.

טען כי היה מחויב להעביר את המידע לפי חוק. אלשיך (צילום: רוני כנפו)

השר ארדן ביקש לפני כשבועיים את העברת כלל החומרים הקיימים על אודות המועמדים. גורם במשרדו אמר אתמול בשיחה עם וואלה! NEWS כי "חשוב לשר שהמועמד שהציע אותו לממשלה יהיה כשיר ויעמוד בכל הדרישות גם המשפטיות. העובדה שהוועדה למינוי בכירים לא יכולה להתכנס כרגע ואנחנו לא רוצים לעקב את מינוי המפכ"ל. השר ארדן פנה לפני כמה ימים ליועץ המשפטי וביקש ממנו לבדוק את המועמדים ולבחון האם הם כשירים להתמודדות בתפקיד המפכ"ל".

בתגובה לפרסומים, המשטרה מסרה אתמול כי היא "נדרשת על פי חוק לדווח לגורמים המוסמכים על כל מידע רלוונטי, בהתייחס למועמדים. המידע מועבר על ידי היועצת המשפטית של משטרת ישראל תנ"צ איילת אלישר לגורם במשרד המשפטים שהוסמך לכך על ידי היועץ המשפטי לממשלה". עוד מסרו במשטרה כי "הניסיון לקשור את מפכ"ל המשטרה לאינטרסים זרים כדי לקושש עוד כותרות 'צהובות' ולפגוע במועמדים, מעידה על חוסר מקצועיות במקרה הטוב וזדון במקרה הפחות טוב. משטרת ישראל לא תסכים להיות חלק משיח מכוער זה".

עשוי להכריז השבוע על המועמד הנבחר לתפקיד. השר ארדן (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully