עאבד, הסגר את עצמך, נשבר לנו מהציפייה שנתנצל על כל חולה נפש

מה חשבת לעצמך, כשדקרת אב לארבעה, שזה יהפוך אותך לגיבור? שאתה מגן ירושלים? תקשיב לאמא שלך, תסב לה נחת בהזדמנות האחרונה שלך, ותסגיר את עצמך. יפו, שטוענים לשווא שאתה תושב שלה, מוקיעה ומקיאה אותך, אבל מאסתי בצורך לגנות ולהסביר מה ההבדל ביני לבינך

איימן סיכסק
תקשיב לאמא שלך, תסגיר את עצמך, כי נשבר לנו מהציפייה שנתנצל על כל חולה נפש (צילום: עיבוד תמונה)

אמו של עאבד אל-חכים עאדל עאסי, שדקר למוות את איתמר בן גל באריאל, קראה לו להסגיר את עצמו למשטרה.

אם אתה קורא את זה, תקשיב לאמא שלך. זו אולי ההזדמנות האחרונה שלך, אם לא להסב לה סוג של נחת, אז למנוע ממנה את האימה והקושי של להיות אמא של רוצח נמלט.

תקשיב לאמא שלך, כי גם לי ולאחרים כמוני נשבר מהציפיה שנתנצל על כל חולה נפש, כל עני, כל נחשל שמחזיק תעודת זהות כחולה ביד אחת וסכין מטבח בשנייה. הלגיטימציה שלנו בישראל של היום תלויה על בלימה בלאו הכי, וכל פעולת חבלה כמו שלך דוחפת אותנו רחוק יותר לתוך הפריפריה של השיחה.

עוד בוואלה! NEWS
דיווח: "ישראל תקפה מכון מחקר ליד דמשק"; צבא אסד: הגבנו בירי
שוטרים נאשמים בהפחדת עצורים עם כלבת תקיפה: "מביש ללבוש מדים"
עשרות אלפי שקלים נזרקו מהחלון: גנבו מיליונים מרכב מודיעין אזרחי בגני תקווה

עוד בוואלה!

איזה מוצרים שנחטפים באמאזון מגיעים סופסוף לישראל?

לכתבה המלאה
מה חשבת, כשדקרת אב לארבעה, שאתה גיבור שמגן על ירושלים? יפו מוקיעה ומקיאה אותך. הלווייתו של הרב בן גל (צילום: נועם מושקוביץ, נועם מושקוביץ')

אני לא רוצה להיאלץ יותר להסביר שאני לא תומך ברצח, לא רוצה יותר לגנות, או להישאל שוב מה ההבדל ביני לבינך.

מה חשבת לעצמך, כשדקרת אב לארבעה? שזה יהפוך אותך לגיבור? שאתה מגן על ירושלים? שאתה חייל של אידיאולוגיות גדולות של חופש ושחרור? כשתצא מהמחבוא, אתה צפוי להתאכזב. ביפו (שכולם טוענים שאתה תושב שלה, למרות שגדלת בחיפה), אין מי שלא מוקיע אותך ומקיא את הידיעה עליך. מתברר שגם אמא שלך מזדהה.

בינתיים, אמא אחרת, באריאל, נשארה עם ארבעה יתומים. תקשיב לאמא שלך, ותסגיר את עצמך. זה אולי לא יציל אותך, ולא את מי שרצחת, אבל אולי יציל אותנו מהרוצח הבא.


הכותב הוא מבקר טלוויזיה בוואלה! תרבות, סופר, מבקר ספרות ופובליציסט ערבי-ישראלי, הכותב בעברית. זכה בפרס היצירה מקרן ראש הממשלה ע"ש לוי אשכול לשנת תשע"ז 2017.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully