פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אושר הסדר טיעון לאחראים לקריסת הבניין בעכו: לא יואשמו ברצח

   שלושה נאשמים שהציתו אנטנה סלולרית על גג בניין בעיר העתיקה בפברואר 2014, וגרמו לפיצוץ שהביא למותם של חמישה בני אדם. אחד מהם יואשם בהריגה, ושניים נוספים בסיוע להריגה. עו"ד משפחת ההרוגים: "צר לי שהפרקליטות הלכה להסדר הזה"

   אושר הסדר טיעון לאחראים לקריסת הבניין בעכו: לא יואשמו ברצח
   צילום: שלומי גבאי, עריכה: יאיר דניאל

   הסדר טיעון בין הפרקליטות לשלושת הנאשמים בפיצוץ הגז שהביא לקריסת בניין בעיר העתיקה של עכו בחודש פברואר 2014 אושר היום (רביעי) בבית המשפט המחוזי בחיפה. חמישה בני אדם נהרגו בקריסה ועל פי הסדר הטיעון, מוחמד ג'רחי, בן 29, יואשם בהריגתם, הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע. שני הנאשמים הנוספים, עומר חלואני, בן 20, וזכריה עזיזי, בן 19, יואשמו בסיוע להריגה.

   השלושה הואשמו תחילה בעבירות רצח, אולם חומרת האישומים הופחתה במסגרת הסדר הטיעון. בדיון על גזר הדין, שייערך בחודש הבא, התביעה תבקש 16 שנות מאסר לג'רחי ושמונה שנות מאסר לשני הנאשמים הנוספים. עו"ד ניב אביטן, בא כוחו של ג'רחי, מסר: "צריך להמתין בסבלנות ולתת לבית המשפט לעשות את מלאכתו".

   "מדובר בתיק לא פשוט, טרגדיה גדולה", הוסיף אביטן, שהגדיר את התיק "מורכב ראייתית ומשפטית, עם הרבה סימני שאלה". לדבריו, "לכן הפרקליטות חזרה בה מעבירת הרצח".

   עוד בוואלה! NEWS:
   "נעשה לו צדק, הוא היה כמו מת": משפחת הצעיר שהופחת עונשו נושמת לרווחה
   מח"ש: החשוד ברצח הכפול בראשל"צ התאבד - ולא נהרג מירי מפקד המחוז
   הרשלנות שגרמה לכך שרוצח חייל במועדון מסתובב כאן חופשי

   הרוגי הפיצוץ בבניין מגורים בעכו מובאים למנוחות, פברואר 2014 (ערן גילווארג)
   המשפחות מתנגדות להסדר הטיעון. הלוויית ההרוגים, עכו (צילום: ערן גילווארג)

   משפחתם של בני הזוג חנאן ומוחמד בדר, שניים מהרוגי האסון, מתנגדת להסדר הטיעון שהוצג. עו"ד תומר בן חמו, המייצג את המשפחה מטעם תכנית סנ"ה לנפגעי קורבנות עבירה, מסר: "צר לי שהפרקליטות הלכה להסדר הזה, ומעבירות של רצח חמישה חפים מפשע, הסכימה לעבירות הריגה בלבד".

   על פי כתב האישום שהוגש נגד הנאשמים, תושבי עכו, הם גרמו למותם של החמישה ולפציעתם של רבים נוספים כשניסו לפגוע באנטנה סלולרית שהוצבה על גג הבניין שבו התגוררו. הנאשמים, המתגוררים סמוך לבניין, הגיעו לבניין שעליו האנטנה, בכוונה להצית את האנטנה. הם שפכו חומר דליק בתוך הדירה, וכתוצאה מכך אירע פיצוץ עז שהחריב את הבניין והביא לקריסתו.

   מבט על של קריסת הבניין בעיר העתיקה בעכו, פברואר 2014 (חטיבת דובר המשטרה , באדיבות היחידה האווירית - משטרת ישראל)
   ניסו לפגוע באנטנה סלולרית.הבניין שקרס (צילום: באדיבות היחידה האווירית, משטרת ישראל)

   כתוצאה מהפיצוץ נהרגו שלושה מבני משפחת סרחאן - ההורים ראיק ונג'אח ובנם בן התשע נסר א-דין, ובני הזוג בדר. הנאשמים נפצעו אף הם מהפיצוץ, נפלו על גג המסגד הסמוך ונלכדו בין ההריסות. הם חולצו על ידי אזרחים וכוחות ההצלה. בזירה נמצאה כפפה ועליה עקבות DNA של אחד הנאשמים.

   קריסת בניין בעכו בעקבות פיצוץ, פברואר 2014 (ערן גילווארג)
   זירת האירוע, פברואר 2014 (צילום: ערן גילווארג)
   קריסת בניין בעכו בעקבות פיצוץ, פברואר 2014 (ערן גילווארג)
   זירת האירוע, פברואר 2014 (צילום: ערן גילווארג)
   קריסת בניין בעכו בעקבות פיצוץ, פברואר 2014 (ערן גילווארג)
   זירת האירוע, פברואר 2014 (צילום: ערן גילווארג)