"הודאה בניסיון ההשתקה": המשטרה ביטלה את צווי ההרחקה לפעילי הגז

לאחר לחץ ציבורי וערעור לבית המשפט, ביטלה המשטרה את צווי ההרחקה ל-15 ימים מאזורי ההפגנות בתל אביב ובבאר שבע. "לברר מי נתן את ההוראה למהלכי ההפחדה". מחר יתקיימו הפגנות נוספות ברחבי הארץ

13/11/2015
עריכה: ניר חן

(עו"ד גונן בן יצחק, החתום על אישור ההפגנה מחר בתל אביב, בריאיון לוואלה! NEWS)

עוד בוואלה!

משבר האקלים פוגע בחיות המחמד שלנו. אז מה עושים?

בשיתוף MSD Animal Health

המשטרה ביטלה הבוקר (שישי) את צווי ההרחקה שהוצאו לשני פעילים נגד מתווה הגז שארגנו את ההפגנות בשבוע שעבר בתל אביב. השניים, מור גלבוע ועדי פלד, היו חתומים על בקשת הרישיון להפגנה, וכעת הם יוכלו להשתתף בהפגנה הצפויה מחר בערב בעיר. ההודעה על ביטול הצווים הגיעה לאחר הגשת ערעור לבית המשפט. משטרת באר שבע ביטלה עוד קודם לכן את צו ההרחקה כלפי אלון ויסר, מארגן ההפגנה בעיר.

במטה הגז בירכו על ביטול הצווים, וטענו שהמהלך מוכיח כי "הצווים היו השתקה למאבק הגז ולא היו צריכים להינתן מלכתחילה כאשר ניצבה המשטרה מול הדרישה להציג את טיעוניה בבית המשפט, היא נסוגה בה". "כעת", הוסיפו, "יש לברר מי נתן את ההוראה למהלכי ההפחדה וניסיונות ההשתקה לפעילי מאבק הגז".

גלבוע, מנכ"ל ארגון "מגמה ירוקה" רואה בביטול הצו הודאה בניסיון דיכוי המאבק. "אזרחי ישראל לא מוכנים לא מוכנים לקבל השתקה של מאבק לגיטימי וצודק", אמר והוסיף לקראת ההפגנה שתיערך במוצאי שבת כי "נצא להפגין אלפי אזרחים ונראה שאת המאבק הזה לא ניתן לעצור. נאבק על כך שמאגרי הגז הטבעי, שהם האוצר הכלכלי הכי גדול שנמצא כאן, ישרתו אותנו ואת ילדינו ולא קומץ טייקונים". פלד, מארגון "אנו", אמרה כי ביטול צו ההרחקה שהוצא נגדה "הוא ניצחון לצדק ולדמוקרטיה. צריך לעצור את האשמים בשוד הגז ולא את מי שנאבק בהם".

לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
"להקים חומת הגנה": קליע מעזה חדר למבנה מגורים בנתיב העשרה
הפיגוע בדאחייה: חיזבאללה שאנן מהתמיכה הרוסית בסוריה - ומזניח את הבית
"סימון המוצרים הוא לא חרם, אלא איתות אירופי עדין"

עימות בין שוטר למפגינה בהפגנה בתל אביב, בשבת שעברה(צילום: ספק 500, יותם רונן)

צווי ההרחקה ל-15 יום ניתנו השבוע לפעילים שהיו חתומים על בקשות אישור הפגנות הגז, וכן פעילים נחקרו באזהרה במשטרה. זאת, לאחר שבשבת שעברה בוצעו מעצרים במהלך ההפגנות. המהלך גרר התנגדות ציבורית וכן התנגדות של חברי כנסת מימין ומשמאל, בהם שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) ויואב קיש (ליכוד).

מחר בערב יתקיימו שורת הפגנות נוספות נגד מתווה הגז בכמה מוקדים ברחבי הארץ: בתל אביב, בירושלים, בחיפה, בבאר שבע, במבשרת ציון, במודיעין, בכפר סבא, בכפר יונה, בחדרה, בפרדס חנה-כרכור, בזכרון יעקב, בנצרת עילית, בראש פינה ובקריית שמונה.

על הרישיון לאישור ההפגנה בתל אביב חתם עו"ד גונן בן-יצחק, איש שב"כ בדימוס והמפעיל של "הנסיך הירוק", בנו של חסן יוסוף, בכיר חמאס בגדה. בן-יצחק התנדב לקבל על עצמו את בקשת הרישון להפגנה, בעקבות חשש פעילים לבקש זאת לאחר הרחקת מארגני ההפגנה בשבוע שעבר וכוונת המשטרה להגיש נגדם כתבי אישום.

מחר שוב יצאו להפגין. ההפגנה בתל אביב בשבת שעברה(צילום: ספק 500, יותם רונן)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully