חקירת התקיפה בפריז: "אבא שלך יהודי, יש לכם כסף"

"שעה ורבע של אימה" עברה על זוג צרפתי-יהודי צעיר, ששלושה חשודים פרצו לביתם, איימו עליהם, שדדו אותם ואנסו את בת הזוג. "הם אמרו לנו שהם לא באו לכאן במקרה, שהם באו לחפש כסף"

מערכת וואלה! חדשות
"הם ללא ספק הגיעו לשם בשביל הכסף". הפרבר קרטיי (צילום: אתר רשמי, Flickr Alain Bachellier)

"אבא שלך יהודי, ואנחנו יודעים שיש לכם כסף" – כך אמרו שלושת התוקפים שפרצו לביתם של זוג יהודי צעיר בפרבר קרטיי שמדרום לפריז בתחילת החודש, על פי תמלילי חקירת המשטרה שנחשפו אמש (רביעי) בעיתון הצרפתי "ליברסיון". המקרה הקשה של תקיפת בני הזוג, בת 19 ובן 21, תואר כ"שעה ורבע של אימה".

על פי החקירה, בשעות הצהריים, שעה ששני בני הזוג שהו בבית, נשמע צלצול בדלת. בת הזוג, שביקשה ששמה לא יפורסם, פתחה את הדלת ולא ראתה שם איש. אולם רגע קצר לאחר מכן, אחד החשודים הטיח אותה על הקיר. שלושה גברים רעולי פנים ועטויי כפפות נכנסו לדירה, כשהם אוחזים בכמה כלי נשק. "צעקתי: 'ג'ונתן!', ואחד מהם אמר לי: 'שקט, תסתמי'", סיפרה לחוקרים.

עוד בוואלה! חדשות:
שר הפנים של צרפת: המלחמה באנטישמיות - מטרה לאומית
הירי במוזיאון היהודי בבריסל: נעצרו 5 חשודים בסיוע
תלמיד ישיבה בן 22 נדקר בבית חב"ד בברוקלין, מצבו קשה

"הערבי שאל את ג'ונתן אם הוא יהודי, והוא ענה שכן. הוא שאל גם אותי אם אני יהודייה, ואמרתי לו שלא". הפגנה פרו-פלסטינית בפריז במהלך מבצע "צוק איתן" (צילום: רויטרס)

למרות שניסו להסתיר את פניהם, בני הזוג עדיין הצליחו לראות מעט מתווי הפנים שלהם, ולהעריך כי "מדובר בבני 25-20. אחד מהם, צפון אפריקני, היה המנהיג. הוא נתן את ההוראות". לדברי בת הזוג, "הם אמרו לנו שהם לא באו לכאן במקרה, שהם באו לחפש כסף, ואז אמרו לנו ללכת לסלון". בשלב זה, כלבם של הזוג החל לנבוח, ו"המנהיג" מיהר לומר לה: "תשתיקי אותו או שאני יורה בו".

לפי החקירה, התוקף ביקש מהזוג כסף, ובת הזוג הוציאה 55 אירו שהיו בתיקה, והביאה לו. בן הזוג, ג'ונתן, הוסיף בחקירה: "בשלב הזה הם אמרו לנו: 'אנחנו יודעים שאבא שלך יהודי ושיש לכם כסף'. אמרתי להם על ההורים שלי, כי 'אם יש להם כסף, במקרה הכי טוב הוא בבנק'". הוא סיפר כי התוקף ענה לו: "לא היהודים, הם לא שמים כסף בבנק".

"בכל מקרה, אנחנו יודעים שאבא שלך, שיש לו מרצדס שחורה, יצא ביום שבת עם הדבר העגול הזה על הראש", הוסיף התוקף, לדבריו של ג'ונתן, בהתייחסו לכיפה שחבש אביו. הוא אישר כי הפרטים שבהם נקב החשוד נכונים, ובהמשך החקירה אף התגלה כי החשודים ככל הנראה הגיעו לפני כן גם לבית הוריו של ג'ונתן "לבקש קצת מלח", וככל הנראה לאסוף מידע לקראת פעולתם.

"רציתי לצרוח, ושג'ונתן יבוא ויהרוג אותו"

לאחר מכן, החשודים הכניסו את בני הזוג לחדר האמבטיה. "בכיתי", סיפרה בחקירה בת הזוג. "הערבי שאל את ג'ונתן אם הוא יהודי, והוא ענה שכן. הוא שאל גם אותי אם אני יהודייה, ואמרתי לו שלא. הוא אמר לי: 'את מה?'. אמרתי לו: 'כלום'. הוא לא הגיב. הוא שאל אותי איפה ההורים שלי גרים, ועניתי לו: 'בנורמנדי'. לא אמרתי בדיוק איפה".

בתשובה לשאלת החוקרים, הבהירה כי "הוא היה אגרסיבי, אבל לא בהקשר לדת. הם ללא ספק הגיעו לשם בשביל הכסף". חוקר המשטרה שאל אותה: "האם הוא העליב יהודים או נראה שיש לו שנאה כלפיהם באופן ספציפי?", ולכך השיבה בשלילה.

התוקפים לקחו בין היתר בשמים, שעון, תכשיטים ומחשב נייד, ואיימו על ג'ונתן: "תגיד לנו איפה הכסף, או שנירה בך". הוא נתן להם את כרטיס האשראי שלו ואת הקוד הסודי, ולאחר מכן, לפי דבריו, כפתו את ידיו של ג'ונתן בנייר דבק, ו"מנהיג" הכנופיה בעט בו, ולאחר מכן לקח אותו לכספומט הקרוב.

אחד החשודים שנותר עם בת הזוג בבית לקח אותה לחדר אחר, וקשר את פיה, את ידיה ואת השערות שלה עם נייר דבק. היא נשארה על הרצפה במצב זה במשך כמה דקות, עד שחזר אותו תוקף והתיישב על המיטה שבחדר. היא סיפרה כי הוא "הסיר את הכפפה שעל כף ידו הימנית", ולאחר מכן ביצע בה מעשים מגונים ואנס אותה. "רציתי לצרוח, ושג'ונתן יבוא ויהרוג אותו", אמרה בחקירתה.

התוקפים יצאו מהבית, וזמן קצר לאחר מכן, ג'ונתן חזר. הם עזרו אחד לשנייה להסיר את נייר הדבק, וניסו להתאושש מהמקרה. בת הזוג אף הקיאה כמה פעמים. כמה שעות מאוחר יותר, שלושה חשודים נעצרו, אולם שניים מהם הכחישו כל קשר למקרה, וטרם התבררה מידת מעורבותם.

עוד באותו נושא

נשיא צרפת: תקיפת זוג היהודים - מעשה אנטישמי

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully