אשם: ברלוסקוני נשלח ל-7 שנות מאסר על שידול קטינה לזנות

ראש ממשלת איטליה לשעבר, שכיהן בתפקיד שלוש פעמים, נמצא אשם בתשלום עבור יחסי מין עם נערת ליווי קטינה ובניצול כוחו כדי לטייח את הפרשה. לגזר הדין השלכות על הממשלה

מערכת וואלה! חדשות
צילום: רויטרס, עריכה: יותם בן דוד, קריינות: לירון בארי

בית המשפט במילאנו גזר היום (שני) על ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, שבע שנות מאסר בפועל, ונאסר עליו להחזיק במשרה ציבורית, לאחר שהורשע בתשלום עבור יחסי מין עם נערת ליווי קטינה ובניצול כוחו כדי לטייח את הפרשה.

העונש שנגזר על ברלוסקוני הוא חמור יותר מזה שדרשה התביעה – בין שנת מאסר אחת לשש שנות מאסר והרחקה לצמיתות ממשרה ציבורית. לברלוסקוני עומדת הזכות לערער בפני שתי ערכאות גבוהות יותר – בית המשפט העליון ברומא ובית המשפט העליון לערעורים. התיק יעבור אוטומטית לשלב הערעור.

המשפט נמשך כשנתיים ובמהלכו נחשפו מסיבות ה"בונגה בונגה" שאירח ראש הממשלה לשעבר בווילה שלו ליד מילאנו, בזמן שכיהן בתפקיד בשנת 2010. כתב האישום גרס כי ברלוסקוני בן ה-76 קיים יחסי מין תמורת תשלום ב-13 הזדמנויות שונות עם רקדנית הבטן ממוצא מרוקני, קארימה אל-מחרוג' (שכונתה "רובי שוברת הלבבות"), שאליה התוודע במהלך מסיבות החשק שנערכו במעונותיו. לפי החשדות והפרסומים, התארחו בהן עשרות נערות ליווי שסיפקו שירותי מין מגוונים לברלוסקוני וליתר האורחים. אלא שבניגוד ליתר חברותיו הצעירות של ראש הממשלה, רובי הייתה אז עדיין בת 17 בלבד – ושידול קטינה לזנות הוא עבירה שדינה 15 שנות מאסר באיטליה.

עוד בוואלה!

הבסיס למראה עור מושלם - איך להתאים את המייק-אפ הנכון?

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
ההרכב ששפט את ברלוסקוני היה נשי לחלוטין (צילום: רויטרס)

עוד הואשם ברלוסקוני כי השתמש לרעה בסמכויותיו, כשלחץ על המשטרה, בהמשך הדרך, לשחרר את מחרוג' לאחר שנעצרה בחשד לגניבה. לפי החשד, ברלוסקוני עשה זאת משום שחשש שתחשוף את הקשר ביניהם. מחרוג' הכחישה כי קיימה יחסי מין עם ברלוסקוני, אך הודתה כי קיבלה ממנו אלפי אירו, במזומן ובתכשיטים, כ"מתנה".

לגזר הדין השלכות פוליטיות מהותיות על ממשלת איטליה בראשותו של אנריקו לטה, המבוססת על קואליציית שמאל-מרכז. ברלוסקוני, מנהיג הימין בן ה-76 שכיהן כראש ממשלת איטליה שלוש פעמים, מחזיק במושכות ליציבות הממשלה, ומאסרו עשוי להחליש אותה מאוד עד כדי הקדמת הבחירות. כמה פרשנים אף העריכו בימים האחרונים שראש הממשלה הטרי לטה ינסה לפעול למען זיכויו של ברלוסקוני כדי לשמור על יציבות ממשלתו. זאת, משום שהוא יעדיף שעמיתו-יריבו יישאר בזירה הפוליטית ויתמוך בממשלתו, מאשר לראותו צועד למאסר.

מרתפו של ברלוסקוני, שם אירח את מסיבות ה"בונגה בונגה" (צילום: רויטרס)

ראש ממשלת איטליה לשעבר הכחיש את כל הטענות נגדו וטען שמערכת המשפט כבר גזרה את דינו. לדבריו, "מסיבות החשק" שאירח בווילה לא היו אלא סעודות אלגנטיות, שבהן ביצעו האורחות מופעים בגוון אירוטי בלבד. גם מחרוג' הכחישה כי קיימה עמו יחסי מין, אך מתנגדיו של ברלוסקוני בתקשורת האיטלקית טוענים כי הוא שילם לה כדי שתשקר. באופן מפתיע, היא גם לא הגיעה לאחת העדויות המכריעות במשפט, ונעלמה לתקופה ממושכת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully