מלחמת האזרחים בסוריה

האומדן החדש של האו"ם: כ-60 אלף נהרגו בסוריה

במשך יותר מ-7 חודשים נמנע האו"ם מלפרסם הערכה למניין ההרוגים במלחמה. לפי הנתונים החדשים, בכל חודש נהרגים בסוריה כ-5,000 בני אדם. מרבית המתים - בערים דמשק וחומס

  • סוריה
  • נאבי פילאי
רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: טל רזניק, קריינות: לירון בארי

מאז חודש מרץ 2011, גבתה מלחמת האזרחים בסוריה יותר מ-60 אלף קורבנות - כך אמרה היום (רביעי) נציבת האו"ם לזכויות אדם, נאבי פ?ילאי. לדברי פילאי, האומדן העדכני מבוסס על מחקר מקיף שנערך במשך חמישה חודשים, שכלל הצלבות של שבעה מקורות של מידע, בהם נתונים שמקום בממשלת סוריה.

לפי הנתונים החדשים, בין 15 במרץ 2011 ל-30 בנובמבר 2012 נהרגו בסוריה 59,648 בני אדם. "ובהתחשב בכך שהעימות לא פסק מאז סוף נובמבר, אנו מניחים שיותר מ-60 אלף בני אדם נהרגו עד תחילת שנת 2013", אמרה פילאי, "מספר הקורבנות גבוה בהרבה ממה שצפינו, זה בהחלט מזעזע". לא נמסר כמה מהמתים השתייכו לכוחות הצבא וכמה מהם היו אזרחים או מורדים.

היום בסוריה: 30 נהרגו בהפצצה על תחנת דלק בדמשק

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה
קבוצה של מורדים בשעת תפילה בעיר חלב, לפני כשבועיים (צילום: רויטרס)

מדובר בפעם הראשונה זה שבעה חודשים שהאו"ם מפרסם אומדן למניין ההרוגים במלחמה בסוריה. בחודש מאי 2012 העריך מזכ"ל הארגון, באן קי-מון, כי מספר ההרוגים במלחמת האזרחים הסורית עומד על 10,000.

הנתונים החדשים של האו"ם מצביעים על עלייה תלולה במספר ההרוגים היומיומי. בכל חודש נהרגים בסוריה כ-5,000 איש בממוצע, לעומת כ-1,000 הרוגים בממוצע בחודשי הקיץ של 2011. יותר מחמישית ממקרי המוות דווחו באזור חומס, וכשישית מהמקרים באזור דמשק.

יותר מחמישית ממקרי המוות דווחו בעיר חומס (צילום: רויטרס)

לפי ההערכה האחרונה שפרסמה האופוזיציה הסורית, העימותים הפנימיים במדינה גבו את חייהם של יותר מ-40 אלף בני אדם. את האומדן קבע בסוף חודש נובמבר 2012 ראש המרכז הסורי לזכויות אדם, רמי עבד א-רחמן.

בהצהרה שמסר הארגון ממושבו בלונדון נאמר בשעתו כי מאז ראשית המלחמה נהרגו לפחות 28,026 אזרחים ו-10,150 חיילים. כמו כן, נמסר כי נהרגו 1,379 חיילים שערקו משורות הצבא, וכי אותרו גופותיהם של 574 בני אדם נוספים שטרם זוהו לחלוטין. הארגון לא מנה באומדן את אלפי הסורים שעדיין נעדרים מביתם, ולא הכליל בספירת המתים כמה אלפי הרוגים שככל הנראה היו חברים בכנופיות "שביחה" הנאמנות לשלטון הסורי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully