סקר בארה"ב: יתרון של 4% לרומני על אובמה

המועמד הרפובליקני לנשיאות, שלכל הדעות ניצח בעימות הראשון בין השניים, מחק פער של 8% מהחודש שעבר בסקר של מרכז המחקר "פיו". גם שיעור ההצבעה הצפוי בקרב תומכיו גדל

09/10/2012
צילום: רויטרס, עריכה: מיכאל ברגמן

צפו ברומני מנגח את אובמה בנאום על מדיניות החוץ:

עוד בוואלה!

מה יותר טוב מפיצה בחג? שבלול פיצה משפחתי ענק

בשיתוף רמי לוי

על רקע ניצחונו הבלתי מעורער בעימות הנשיאותי הראשון, שלושה סקרים חדשים מצביעים על עלייה בתמיכת האמריקאים במועמד הרפובליקני לנשיאות, מיט רומני – ואף על יתרון קל על הנשיא, ברק אובמה. באחד הסקרים, של מרכז המחקר "פיו", רומני זכה ל-49% מקולות המצביעים הפוטנציאליים, לעומת אובמה שקיבל "רק" 45%. באותו סקר, בחודש שעבר, הוביל אובמה על רומני ב-8%.

רשת CBS דיווחה כי בקרב מצביעים רשומים, קיים שוויון בין אובמה לרומני, כאשר כל מועמד עומד על 46%. בחודש שעבר, באותו הסקר, הוביל הנשיא על הרפובליקני בפער של 9%.

בעקבות העימות: הפער בין אובמה לרומני הצטמצם

רומני ורעייתו, אן, בסוף השבוע בפלורידה(צילום: GettyImages, Justin Sullivan)

סקר אחר שנערך בסוף השבוע שעבר, מאחוריו עומדים אתר החדשות "פוליטיקו" ואוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, מצביע גם על שיעורי הצבעה גבוהים יותר בקרב תומכי רומני. על פי הסקר, 73% מתומכי הנשיא אובמה סבורים כי ינצלו את זכות ההצבעה בקלפי, לעומת 86% מתומכי רומני שענו את אותה התשובה.

עוד העלה מהסקר, כי התמיכה ברומני צמחה מאז השבוע שעבר, אז הוביל אובמה על המועמד הרפובליקני בכ-3%. על פי הסקר, 82% מהמצביעים ה"לבנים", שככל הנראה תומכים ברומני, צפויים להצביע בבחירות. ואילו רק כ-70% מבעלי זכות ההצבעה האפרו-אמריקאים, הנוטים לתמוך באובמה, צפויים לעשות כן. על פי אותו סקר, אובמה עדיין מוביל על רומני בהפרש של 1%.

הניצחון בעימות עשה את שלו. אובמה ורומני לאחר העימות(צילום: AP)

לפי סקר נוסף, של מכון "גאלופ", רומני ניצח בפער עצום בעימות הנשיאותי הראשון (כפי שכבר העלה סקר של CNN מיד לאחר העימות). 72% מהאמריקאים שצפו בעימות העניקו לרומני את הניצח, בעוד שרק 20% חשבו שאובמה היה הטוב מבין השניים. מדובר בפער הגדול ביותר בשאלה זו, בכל הזמנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully