וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נושאים חמים
19:33

מתקפת הסייבר על מעיני הישועה: מידע אישי של מטופלים דלף מהמערכת

בווידאו: מתקפת סייבר בבית החולים מעייני הישועה, הופסקה קליטת מטופלים (דוברות משרד הבריאות)

החקירה שמנהלת הרשות להגנת הפרטיות בעקבות מתקפת הסייבר על בית החולים מעיני הישועה העלתה כי התגלו סימנים ממשיים לדלף מידע במערכות בית החולים כך נודע לוואלה! היום (חמישי). לפי שעה, החשד הוא שדלף מידע אישי של מטופלים בבית החולים. ברשות טוענים כי התוקפים הצליחו להשיג גישה למידע אישי, אולם טרם התברר אם מידע זה כולל נתונים רפואיים.

"בחינה ראשונית של האירוע העלתה חשש לדלף מידע אך היום התגלה כי מדובר באינדיקציה של ממש לדלף של מידע אישי רגיש", מסרו ברשות. "נוכח אינדיקציה זו, מבקשת הרשות להנחות את הציבור להגביר מודעות, לנקוט משנה זהירות ולפעול על פי הכללים וההמלצות של הרשות להגנת הפרטיות", הוסיפו וציינו כי בשלב זה "הרשות ממשיכה בחקירה, ביחד עם בית החולים ומלווה את האירוע ואת בית החולים".

במעיני הישועה הודיעו כי קבוצת "Ragnar locker" היא זו שאחראית למתקפה. לדבריהם, "קבוצה זו תקפה עשרות מערכות בריאות ברחבי העולם. התגובה המהירה והמקצועית של צוותי בית החולים מנעה הצפנה נרחבת של המערכות". בנוסף, הם הודיעו כי "בית החולים, יחד עם צוותי מערך הסייבר הלאומי ומשרד הבריאות נמצאים בעיצומו של תהליך מואץ לזיכוי וניקוי מערכות המחשוב של בית החולים - כך שהוחזרה רוב הפעילות לשגרה מלאה".

כמו כן, לטענת בית החולים, כעת מתמקדים צוותי הסייבר במאמץ לצמצום השפעת הדלף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully