וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיקי זוהר על המהפכה המשפטית: רוצים להיכנס להידברות, אנחנו מוכנים לשינויים

עודכן לאחרונה: 21.2.2023 / 12:35

שר התרבות והספורט אמר ל-103FM כי הממשלה נכונה לתקן חלק מהסעיפים בתכנית, אחרי שעברו בקריאה ראשונה. "צריך לדון בכמה שופטים יוכלו לפסול חוקים ובהרכב הוועדה לבחירות שופטים"

הרפורמה במערכת המשפט (הוועדה למינוי שופטים) אושרה בקריאה ראשונה/ערוץ כנסת

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר הבוקר (שלישי) כי הממשלה מוכנה להיכנס להידברות עם האופוזיציה על המהפכה המשפטית, אחרי שהלילה אושרו בקריאה ראשונה הסעיפים הראשונה שלה.

"אני רואה את הקרע הגדול הזה שמיום ליום הולך וגדל במדינת ישראל, זה דבר שמטריד מאוד במיוחד אותנו", אמר בריאיון לתכנית "שבע תשע" עם ענת דוידוב וגדעון אוקו ב־103FM. "אנחנו רוצים לעשות רפורמה שהיא טובה לישראל אבל אנחנו רואים שכל הזמן מסיתים נגד הרפורמה ואומרים שהיא תהרוס את הדמוקרטיה הישראלית ותהפוך את מדינת ישראל לדיקטטורה ואלו שקרים באמת גסים שמנותקים כל קשר של המציאות עצמה והרפורמה עצמה".

לדבריו, "ברפורמה עצמה יש עדיין כמובן לבית המשפט העליון לפסול חוקים מבלי שתהיה עליהם פסקת התגברות ובלבד שהוא יעשה את זה בהרכב מורחב של בית המשפט העליון",

בהמשך הוא התייחס להאשמות כי הקואליציה לא מוכנה להגיע להדיברות: "אמרנו מיד אחרי שהנשיא פרסם את המתווה שאנחנו מעוניינים להיכנס להידברות ולבחון אפשרות לשינויים. מיד כשהודענו שאנחנו רוצים להיכנס להידברות, מיהר יאיר לפיד ואמר למפגינים 'ניצחנו אותם, הם נכנעו, הם פחדו מההפגנות, והנה תראו שמה שרצינו לעשות קורה'. זו באמת מבחינתי אמירה לא מנהיגותית, לא אחראית, שהראתה לנו שאין כאן עניין להידברות אמיתית, אלא רצון בעיקר לקפל אותנו ולעצור את הרפורמה".
"אם כבר מתקנים חקיקה, מתקנים בין קריאה ראשונה לשנייה".

שר התרבות מיקי זוהר בראיון לוואלה!תרבות, ינואר 2023. ראובן קסטרו
זוהר/ראובן קסטרו

זוהר הסביר: "סיימנו קריאה ראשונה. מי שחושב שתהליך חקיקה כזה קורה ביומיים - טועה, זה תהליך שלוקח חודשים ארוכים. אנחנו נמצאים בדיוק בזמן המתאים להתחיל לעשות את השיחות, את ההידברות וגם את התיקונים, כי אם כבר מתקנים חקיקה, מתקנים בין קריאה ראשונה לשנייה, זה בדיוק הזמן מבחינת פרלמנטרית. מה שברור, שאנחנו רוצים להיכנס להידברות וברור שאנחנו מוכנים כמובן לשינויים מסוימים".

כשנשאל על אילו חוקים לדעתו רצוי לקיים דיון, טען כי "צריך לדון בכמה שופטים צריך שיקבעו שהחוק נפסל כדי שלא תהיה עליו פסקת התגברות, זה דיון שצריך להיכנס אליו". הוסיף כי "בהרכב הוועדה למינוי שופטים כן צריך לדון". לדבריו, "מי שחושב שאם שופט מתמנה על ידי מחנה מסוים הוא הופך להיות מחויב רק למחנה הזה, אז הוא כנראה לא יודע איך מערכת המשפט עובדת. פעם אחת מונית להיות שופט, הסיפור נגמר, אתה לא זקוק יותר לאף אחד, אתה הופך להיות עצמאי ואתה שופט איך שאתה רואה לנכון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully