מנהיג הציבור החרדי נגד מצעד הדגלים: "לא מבינים שזה מיותר ומסוכן?"

הרב גרשון אדלשטיין, הסמכות העליונה של "דגל התורה", התבטא בפני חברי הכנסת של המפלגה נגד הצעדה בירושלים. הרב אף התעניין אם ניתן לשכנע יהודים להימנע מהעלייה להר הבית בטענה שמדובר בהתגרות

29/05/2022
בווידאו: אירועי יום ירושלים - עימותים בהר הבית (תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים)

הרב גרשון אדלשטיין, ממנהיגי הציבור החרדי, התבטא אמש (שבת) נגד מצעד הדגלים שייערך היום בירושלים. הרב שנחשב לסמכות הרוחנית העליונה של סיעת "דגל התורה", אחת משתי הסיעות המרכיבות את יהדות-התורה, תהה בפני ארבעת חברי הכנסת של המפלגה האם הם "לא מבינים שזה מיותר ומסוכן?".

לפי מקור נוסף שנכח בפגישה, הרב אף התעניין האם ניתן לשכנע יהודים להימנע מהעלייה להר הבית בטענה שזה התגרות באומות, אבל הח"כים השיבו כי זה לא יעזור.

"אתם לא מבינים שזה מיותר ומסוכן?". גרשון אדלשטיין(צילום: ראובן קסטרו)
התעניין אם ניתן לשכנע יהודים להימנע מהעלייה להר. הרב אדלשטיין(צילום: אתר רשמי, ללא)

הדיון אצל הרב אדלשטיין עסק בעיקר בעניינים פוליטיים, ומדובר בהתכנסות ראשונה מאז פטירת הרב חיים קניבסקי, מנהיג הזרם הליטאי הקודם שהלך לעולמו. במהלך המפגש דיבר הרב אדלשטיין בן ה-98 בעיקר סביב התנגדותו לקיום בחירות אם הממשלה הנוכחית לא תמלא את ימיה, והדגיש את הצורך בהקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, בניגוד לעמדתו של נתניהו ומפלגתו.

מלשכת יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, נמסר בתגובה כי "הדברים לא נאמרו ואין בכוונתי להתייחס למפגשים אצל גדולי התורה, בדיוק כפי שנהגתי בכל שנותיי".

עוד בוואלה!

כוחות גדולים בעיר העתיקה, החלה עליית יהודים להר הבית: כוננות שיא לקראת מצעד הדגלים

לכתבה המלאה

כ-3,000 שוטרים ולוחמי מג"ב יאבטחו את המצעד שיעבור במרכז ירושלים, דרך שער שכם ורחוב הגיא. כמו כן, שלוש פלוגות מילואים של מג"ב גויסו ומערך המילואים נכנס לכוננות מידית. הכוחות החלו להיפרס בבירה כבר אתמול ואבטחו שורה של אירועים לציון יום ירושלים, בהם מסיבות לילה לבן והילולת שמואל הנביא.

כמה עשרות יהודים עלו הבוקר להר הבית. מוקדם יותר כמה עשרות פלסטינים התבצרו באחד המסגדים והחלו ליידות חפצים לעבר כוחות המשטרה, שפיזרו את המתפרעים והרחיקו אותם ממסלול העלייה של היהודים להר. כמה פלסטיניות עומדות ברחבה וקוראות קריאות מחאה נגד העולים, ונרשם גם ירי זיקוקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully