כשנתניהו דחה על הסף אפשרות לעסקת טיעון: "ממש לא, אנפץ את התיקים שתפרו לי"

ברקע הדיווחים על המגעים לעסקה בין ראש האופוזיציה ליועמ"ש, חזרנו לארכיון, להכחשות הגורפות של נתניהו שיסכים למהלך כזה. בריאיון לוואלה!, לפני הבחירות במרץ 2020, אמר באופן חד משמעי: "דחיתי כל ניסיון לקדם דבר כזה, אני הולך לנפץ את הטענות ההזויות"

13/01/2022
בווידאו: נתניהו מתייחס לסוגיית עסקת הטיעון בתיקי האלפים (מערכת וואלה!)

ברקע הדיווחים על המגעים של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על עסקת טיעון במשפטו, חזרנו לארכיון, ולהכחשות הגורפות של נתניהו מהעבר על אפשרות לחתימה על הסדר טיעון.

כך למשל, בריאיון בחירות לוואלה! בסוף פברואר 2020, נתניהו נשאל אם ינסה להשיג עסקת טיעון, והתשובה שלו הייתה חד משמעית: "אפס, ממש לא. העסקה היחידה שאני רוצה להגיע אליה זו 'עסקת המאה', שמביאה ברכה ובשורה ענקית למדינת ישראל".

עוד בוואלה!

נתניהו בריאיון לוואלה! NEWS: "ממש לא מתכוון לבקש עסקת טיעון"

לכתבה המלאה
"העיסקה היחידה שאני רוצה היא 'עסקת המאה'", נתניהו בראיון עבר(צילום: אתר רשמי, אמיל סלמן)

הריאיון התקיים כמה ימים לפני הבחירות השלישיות במרץ 2020, וכמה שבועות לפני שנפתח משפט האלפים בבית המשפט המחוזי בירושלים. נתניהו הכחיש גם שדיבר בכלל על האפשרות של עסקת טיעון עם עורכי דינו. "ממש לא, ואני דחיתי כל ניסיון של עיתונאים ואחרים לקדם דבר כזה. אמרתי, אני הולך לנפץ את כל הטענות ההזויות ותיקי הסרק שתפרו לי", השיב.

בניגוד להכחשות הגורפות של העבר, מאז החשיפה של בן כספית על המגעים לעסקת טיעון לא יצאה אף הכחשה או תגובה כלשהי מטעמו של נתניהו או מטעם מקורביו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully