הצמיד לו אקדח למצח והציע לו להתפלל: תושב חיפה מואשם ברצח דר רחוב

לפי כתב האישום, לאחר שהתבקש ע"י אשתו לפנות את דר הרחוב דימיטרי יונגרוב, החל גאורגי ז'לקוב להתעמת עמו בנוגע למגורים בדירה. תוך כדי העימות, נעמד ז'לקוב, שלף אקדח, וירה בו מטווח אפס. במקביל לאישום, הוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים

  • חיפה
  • חשד לרצח
  • רצח

בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש היום (שני) כתב אישום נגד גאורגי ז'לקוב, בן 61, תושב חיפה, בגין רצח בנסיבות מחמירות בחודש אוגוסט של דימיטרי יונגרוב, בן 41, חסר בית שהתגורר בביתו. במקביל, הוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

לפי כתב האישום, ז'לקוב שעבד כמאבטח ב"כרמלית" בחיפה החזיק אקדח בדירתו, ומאז חודש מרץ, עת נסעה אשתו, ילנה, לביקור משפחתי ברוסיה, הלין בדירתו את יונגרוב ואף נתן לו מפתח לדירה. ביולי, שבה ילנה, ומשהתברר לה שבעלה שיכן בדירה את יונגרוב, היא עברה להתגורר עם חברתה בדירה אחרת בחיפה, וביקשה ממנו לדאוג לכך שהאורח יעזוב את הדירה.

בבוקר הרצח, בשעה 9:00, נסעו גאורגי ז'לקוב ורעייתו לתפילה בכנסיה בחיפה. בהמשך, בסמוך לשעה 10:00, נסעו השניים לדירה. ז'לקוב ביקש מילנה להמתין לו מחוץ לבניין, בזמן שהוא עולה לדירה כדי לפעול לפינויו של יונגרוב.

עוד בוואלה!

ירה מטווח אפס: תושב חיפה בן 61 יואשם ברצח דר רחוב שאירח בביתו

לכתבה המלאה
ירה בו לאחר שסירב להתפלל. זירת הרצח בחיפה (צילום: דוברות משטרת ישראל)

הנאשם נכנס לדירה והחל להתעמת עם יונגרוב בנוגע למגורים בדירה. על פי האישום, תוך כדי הוויכוח, ז'לקוב הוציא את האקדח מהכספת, הכניס בו מחסנית, דרך אותו והניח מתחת לכרית במיטתו.

בזמן שיונגרוב ישב על המיטה, נעמד ז'לקוב, שלף את האקדח, הצמיד את הקנה אל מרכז מצחו של יונגרוב והציע לו להתפלל בטרם יירה בו. לאחר שיונגרוב השיב כי הוא לא מעוניין להתפלל, ירה ז'לקוב במרכז מצחו של יונגרוב מטווח אפס, בכוונה לגרום למותו, מה שגרם לפציעתו האנושה ואחר כך למותו.

לטענת הפרקליטות, לאחר שירה ביונגרוב, הניח ז'לקוב סכין שלקח מהמטבח על הרצפה בסמוך למקום בו הראשון שכב על המיטה, כדי להציג מצג שווא לפיו האחרון איים עליו בסכין בטרם הירי. עוד נטען כי על אף שיונגרוב גסס, נמנע ז'לקוב מלהזמין את כוחות ההצלה.

בנוסף לכך, לאחר הירי, ז'לקוב הודיע לאשתו שירה בו, ושלח לה צילומים מהזירה. רק לאחר יותר מ-8 דקות, לאחר שהפצירה בו, התקשר למוקד המשטרה ודיווח על כך שירה ביונגרוב.

זירת רצח בנתניה, שבוע שעבר (צילום: מד"א)

סמוך לשעה 11:27 הגיעו לדירה השוטרים ואנשי מגן דוד אדום, ומצאו את יונגרוב שרוע על המיטה בחדרו של ז'לקוב. אנשי מד"א הוא פונה במצב אנוש לבית החולים, אך מותו נקבע עם הגעתו לשם.

לשוטרים אמר ז'לקוב כי הוא לא מכחיש את ביצוע הירי ביונגרוב, אולם טען בפניהם להגנה עצמית. לדבריו, ינגורוב בעל העבר הפלילי העשיר, היה תחת השפעת סמים, תקף אותו בסכין וניסה לחטוף ממנו את האקדח אותו החזיק ברישיון, לצורך עבודתו כמאבטח בכרמלית. השוטרים שמצאו אמנם את הסכין חשדו מיד כי גרסתו של ז'לקוב בדויה ועצרו אותו. תחנת חיפה חקרה את הרצח.

במקביל להגשת כתב האישום, התובע שגב אדלר מפרקליטות מחוז חיפה ביקש מהשופט ניצן סילמן את הארכת מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully