ביהמ"ש אישר את תנאי מעצר הבית של רומן זדורוב; הפרקליטות צפויה לערער

בית המשפט המחוזי בנצרת הורה לשחרר את זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה בקצרין, עם אזיק אלקטרוני ותחת השגחה של בני משפחתו שיפקחו עליו, במהלך המשפט החוזר שייערך לו. השחרור יעוכב ביומיים, שבמהלכם הפרקליטות צפויה להגיש ערעור לעליון על שחרורו למעצר בית

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר היום (רביעי) את תנאי מעצר הבית של רומן זדורוב, שהורשע לפני 15 שנה ברצח תאיר ראדה, והורה לשחררו בהשגחה של בני משפחתו ותוך איזוק אלקטרוני במהלך המשפט החוזר שייערך נגדו.

בדיון האחרון שנערך בפניו, השופט עראפת טאהא כבר פרסם את החלטתו כי זדורוב ישוחרר מבית הסוהר ויהיה במעצר בית בזמן שהמשפט החוזר יתנהל, והיום הוא אישר את ההסדר. עם זאת, ההחלטה לשחררו הושהתה למשך 48 שעות, בהן הפרקליטות צפויה להגיש ערעור על שחרורו של זדורוב.

עורכי דינו של זדורוב הציגו במהלך הדיון את בני המשפחה שאמורים לפקח על שהותו במעצר בית, בהם אשתו אולגה ואמה, ובהמשך הוצגה בפני בית המשפט חוות הדעת של מינהלת האיזוק האלקטרוני בנוגע לפיקוח שיוטל על זדורוב, באמצעי שינטר באופן רציף את נוכחותו בדירת הוריה של אשתו - המיקום שנקבע כדירה בה ישהה במעצר - וכן הערבויות שזדורוב נדרש להציג.

עוד בוואלה!

המשפט החוזר לזדורוב: הפרקליטות ביקשה ארכה להגשת כתב האישום המתוקן

לכתבה המלאה
(צילום: פלאש 90, דוד כהן)

אם השופט יקבל את חוות הדעת והפרקליטות לא תערער עליה, זדורוב ישוחרר למעצר בית תוך 48 שעות, כ-15 שנה אחרי שנעצר, הורשע ונשלח למאסר עולם.

בפתח הדיון, אמרה אחותו של זדורוב, קסניה, כי "אנו מקווים שרומן יהיה כבר היום בבית, אך מניחים שהפרקליטות תגיש ערעור ונתמודד גם עם זה. הוא אופטימי ובמצב רוח טוב. הוא יודע שעם ישראל והמשפחה מאחוריו".

בווידאו: היהמ"ש החליט לשחרר את רומן זדורוב ממאסר עד תום המשפט החוזר (צילום: שלומי גבאי ואלי אשכנזי)

במקביל לדיון המתקיים, השופט אשר קולה שיעמוד בראש ההרכב שינהל את המשפט החוזר, מתח ביקורת על הבקשה שהגישה אתמול הפרקליטות למתן ארכה של חודש להגשת כתב אישום מתוקן נגד זדורוב ולהשלמת פעולות החקירה, זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בנצרת הורה למדינה להשלים את פעולות עד ל-18 באוגוסט. עם זאת, אמר כי יחכה לתגובת הסנגור לפני ההחלטה.

סאגה בת 15 שנה

תאיר ראדה נרצחה בתוך תא שירותים בבית הספר נופי גולן בקצרין ב-6 בדצמבר 2006. כמעט שלוש שנים אחר כך, הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת את רומן זדורוב, אזרח זר ותושב קצרין, ברצח הנערה. הכרעת הדין פרשה מארג ראיות צפוף שהביא להרשעתו.

אולם, מאז המשיכה הפרשה להעסיק את התקשורת ואת דעת הקהל, ולמרות הכרעת הדין הנחרצת - שבה מערכת המשפט לדון בה עוד מספר פעמים ולהשאיר את ההרשעה על כנה. זדורוב, שעבד בעבודות ריצוף בבית ספרה של ראדה, נעצר מספר ימים אחרי הרצח, הודה ברצח ואף שיחזר אותו. אחר כך חזר בו מהודאתו, ועם התמשכות המשפט הצליחה ההגנה לעורר ספקות בקרב הציבור כי זדורוב הוא אכן הרוצח.

נרצחה בקצרין ב-2006. תאיר ראדה (צילום: ג'יני)

בהמשך, הציגה ההגנה שתי חוות דעת חדשות, שבעקבותיהן הורה בית המשפט העליון כי על בית המשפט המחוזי לבחון את אותן חוות דעת שעסקו בסוג הסכין בו נרצחה ראדה, ובסוגיית הסימנים על מכנסי הנרצחת - שלפי חוות דעת מומחה התביעה מדובר היה בסימני סוליות נעליו של זדורוב.

בית המשפט המחוזי בחן את חוות הדעת, והחליט בסופו של יום להותיר את ההרשעה על כנה. עם זאת, צוות ההגנה של זדורוב ערער שוב לבית המשפט העליון וגם הפעם הורשע זדורוב ברצח - אך הפעם ההרשעה היתה בדעת רוב. השופטים יצחק עמית וצבי זילברטל הרשיעו את הנאשם, בעוד השופט יורם דנציגר זיכה אותו מחמת הספק.

לפני שנה הגיש זדורוב ערעור נוסף לבית המשפט העליון וכאמור, לפני כחודשיים קבע שופט העליון מלצר כי יש לערוך לזדורוב משפט חוזר. המשפט יתחיל במחצית הראשונה של חודש אוקטובר, וייערך ברציפות במשך כשנה בפני השופטים אשר קולה, דני צרפתי ותמר נסים שי. לפני כן, באמצע חודש ספטמבר, יתקיים בבית המשפט המחוזי דיון מכין לקראת המשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully