וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האם הגאון מוילנה ניבא ש"המתיחות בין רוסיה לאוקראינה תביא למלחמת גוג ומגוג ולביאת המשיח"?

עודכן לאחרונה: 13.4.2021 / 0:21

האם על פי נבואה עתיקה של הגאון מוילנה, המתיחות ההולכת וגוברת בין רוסיה לאוקראינה היא סימן חזק לבואו הקרב של המשיח? על פי נינו הוא אמר ש"כשהרוסים יגיעו לקונסטנטינופול, לבש את בגדי השבת שלך כי המשיח עומד להגיע בכל רגע"

בווידאו: רוסיה מעבירה כוחות צבאיים לגבול עם אוקראינה ב-8.4.2021/מערכת וואלה!

המתיחות בין רוסיה לאוקראינה עלתה שלב בשבועות האחרונים ומעוררת חשש מפני פרוץ מלחמה בין שתי המדינות. אם זה לא מספיק מפחיד, ב"דיילי סטאר" וב"סאן" הבריטיים דווח שרב ידוע טוען שמלחמה שכזו תביא להגשמת נבואה בת 300 שנים מפי הגאון מווילנה - הנחשב לאחד מגדולי הרבנים בהיסטוריה - אודות מלחמת גוג ומגוג ,שתגיע לפני בואו של המשיח.

הנבואה העתיקה צפה לאור ההתפתחויות האחרונות בגבול אוקראינה-רוסיה. קייב מודאגת מהזרמת כוחות רוסיים לאזור הגבול ומהתגברות הלחימה עם הבדלנים הפרו-רוסים בחבל הדונבאס. מפקד צבא אוקראינה, רוסלן חומצ'אק, האשים את מוסקבה במדיניות אגרסיבית כלפי קייב כשטען בפני הפרלמנט כי רוסיה מרכזת כוחות בסמוך לגבול כדי לאיים על ביטחון המדינה. רוסיה טוענת כי תנועות הצבא שלה הגנתיות ואין בכוונתה להתערב בסכסוך במזרח אוקראינה, שפרץ ב-2014 אחרי שסיפחה את חצי האי קרים. יותר מ-14 אלף איש נהרגו מאז בסכסוך, ושני הצדדים מאשימים זה את זה בהפרות הפסקת האש. מוסקבה טוענת כי לוחמים רוסים בשורות הבדלנים פועלים בהתנדבות, בעוד שבמערב משוכנעים שצבא רוסיה היה מעורב ישירות בלחימה.

נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי במהלך ביקורו בדונבאס 9 באפריל 2021. רויטרס
נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי במהלך ביקורו בדונבאס/רויטרס

"מלחמה בין טורקיה לרוסיה תתרחש לפני מלחמת גוג ומגוג"

אז מה הקשר בין ההסלמה המדאיגה בין המדינות לבין הגאון מווילנה שחי במאה ה-18? הרב אליהו בן שלמה זלמן המכונה הגאון מוילנה היה פוסק מוקבל שפירש טקסטים דתיים ואחת הדמויות היהודיות המשפיעות ביותר מאז ימי הביניים. על פי הדיווח כי הוא העביר נבואה לבנו בה נאמר: "כשאתה שומע שהרוסים כבשו את העיר קרים, אתה צריך לדעת שזמני המשיח התחילו, שצעדיו נשמעים. כשאתה שומע שהרוסים הגיעו לעיר קונסטנטינופול, אתה צריך ללבוש את בגדי השבת שלך ולא להוריד אותם, כי זה אומר שהמשיח עומד להגיע בכל רגע".

הכוחות הרוסים טרם נכנסו לקונסטנטינופול - כיום איסטנבול - אם כי הם נקלעו לעימות עם הכוחות הטורקיים בסוריה. בנוסף, כוחותיו של פוטין סיפחו את חצי האי קרים בשנת 2014 לאחר שפרצה מלחמת אזרחים באזור דונבאס דובר הרוסית במזרח אוקראינה.

עוד בנושא

אוקראינה: רוסיה ריכזה 40 אלף חיילים בגבול, פוטין מסרב לשוחח עם זלנסקי

לכתבה המלאה
הגר"א, הגאון מווילנה. Wikimedia Commons, צילום מסך
הגאון מוילנה/צילום מסך, Wikimedia Commons

על פי ה"SUN" הבריטי, את נבואתו של הגאון מווילנה הביא לאור כבר לפני מספר שנים נינו, הרב פנחס וינסטון, המתמחה בתיאוריות אודות אחרית הימים. לדבריו, נראה שהמצב המדאיג במזרח אירופה מקביל למלחמת גוג ומגוג - מושג ביהדות המתאר מלחמה או סדרת מלחמות, אשר צפויות להתרחש באחרית הימים, לפי מסורות שונות שמקורן בתנ"ך. במלחמה זו, צפויה לקום קואליציה גדולה של רבות מאומות העולם, בראשות גוג מלך מגוג, שתילחם בעם ישראל. מלחמה זו תהיה עקובה מדם ובסופה יכניע האל באותות ובמופתים את גוג וצבאו, וכך יידעו אומות כל העולם, ויכירו - במציאות האל.

"ידוע שהגוג ומגוג יגיע מהצפון", אמר הרב וינסטון, "המילה 'צפון' מרמזת גם על המילה 'נצפן'". הוא גם ציין כי על פי הנבואה, מלחמה בין טורקיה לרוסיה תתרחש לפני מלחמת גוג ומגוג. "שתי האומות התמודדו בעבר זו נגד זו", הוא אמר, "זה אולי נראה כאילו אירועים קטנים הניעו עימותים גדולים, אבל בכל מקרה ומקרה, התנאים היו כולם שם, חיכו לניצוץ שיניע אותם".

דבריו אלה מקבלים חיזוק מהרב משה שטרנבוך, ראב"ד העדה החרדית בירושלים ופוסק הלכה, שהוא בעצמו גם צאצא של הגאון מווילנה, שעל פי עמוד הפייסבוק "הגאון מוילנה ,האיש והאגדה" סיפר ב-2014 על "מסורת בעל פה " שעברה מדור לדור מהגר"א שעם הצי הרוסי יעבור בבוספורוס זה סימן שיש "ללבוש בגדי שבת ולחכות לבוא המשיח". על פי הרב משה ליב הלברשטט הנבואה פורסמה לראשונה בספר "חבלי משיח בזמננו "של רפאל הלוי אייזנברג שיצא לאור ב-1970 שם נכתב כי "קבלה בידינו מתלמידי הגר"א בשם הגאון: "אם הספינות של מלכות רוסיא יחצו את מיצר "בוספורוס" (ה"דרדנלים") צריכים ללבוש בגדי שבת".

יחד עם זאת, הרב הלברשטט כתב באתר yeshiva.org: "שוחחתי על ענין זה עם הרב דב אליאך מחבר הביוגרפיה "הגאון" על חייו ומשנתו של הגר"א, הוא אמר לי שידוע לו מכתבי תלמידי בריסק ששמעו מרבותיהם בשם הרב מבריסק על השמועה הנ"ל בשם הגאון שזו היתה הערכת מצב שנכונה לדורו ולזמנו ואין היא רלוונטית לתקופתינו".

הגר"א, הגאון מווילנה. Wikimedia Commons, צילום מסך
::זו היתה הערכת מצב שנכונה לדורו ולזמנו של הגאון מווילנה ואין היא רלוונטית לתקופתינו"/צילום מסך, Wikimedia Commons

חוקרים נוספים קשרו את רוסיה עם הפולש המקראי גוג. בתחילת המאה ה-19, כמה רבנים חסידיים תיארו את פלישתו של נפוליאון לרוסיה כ"מלחמת גוג ומגוג". אחרים במאה העשרים הציעו כי ברית המועצות היא דמותו של גוג שעלולה להביא לסוף העולם.

ראוי להזכיר שאותו רב וינסטון התריע כבר בעבר מספר פעמים מפני מלחמת גוג ומגוג המתקרבת - ושגה. בנובמבר 2018 הוא אמר שההסלמה שהתרחשה אז בדרום והמתיחות ברצועת עזה יובילו למלחמת גוג ומגוג "קשה יותר מכל מה שיכולנו לדמיין" - אבל יש מצב שהיא תמשך 12 דקות וגם תביא לבואו של המשיח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully