וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החל מראשון: תלמידי החינוך המיוחד חוזרים ליום לימודים מלא

משרד החינוך הודיע כי הלימודים יתקיימו בישובים ירוקים, צהובים וכתומים שהוחרגו ללמידה. זאת, לאחר עתירה של אלו"ט לבג"ץ בדרישה להשבת מערכת החינוך המיוחד לפעילות מלאה. מתחילת ינואר פעלו מסגרות אלו במתכונת מצומצמת בעקבות כניסתם המרובה של צוותי הוראה לבידוד

בווידאו: חצי מיליון תלמידים שבים ללימודים/צילום סטילס: ראובן קסטרו, צילום וידאו: רוני כנפו, יותם רונן

משרד החינוך הודיע היום (שלישי) כי החל מיום ראשון - תלמידי מסגרות החינוך המיוחד חוזרים ליום לימודים מלא. הלימודים יתקיימו בישובים הירוקים, הצהובים והכתומים שהוחרגו ללמידה. ביישובים האדומים והכתומים הלימודים יתקיימו עד לשעה 14:00. כמו כן, הוחלט כי תלמידים בשילוב אישי במסגרות החינוך הרגיל ימשיכו ללמוד בהתאם לתכנית האישית המתואמת להם.

מאז תחילת ינואר מסגרות החינוך המיוחד פעלו במתכונת מצומצמת עד השעה 14:00. במשרד החינוך הסבירו כי בשל בידודים רבים במסגרות הללו לא היה מספיק כוח אדם בכדי להפעילן במתכונת מלאה.

חזרה ללימודים בבית ספר בלפור ת"א , 21 בפברואר 2021. ראובן קסטרו
החינוך המיוחד יחזור החל מיום ראשון/ראובן קסטרו

האגודה הלאומית לילדים ולבוגרים עם אוטיזם (אלו"ט) עתרה אתמול לבג"ץ בדרישה להשיב את מערכת החינוך המיוחד לפעילות במתכונת מלאה. בעתירתה דרשה אלו"ט להוציא צו על תנאי המורה למשרד החינוך להשיב את הלימודים בימים א'-ה' עד לשעה 16:45, ובימי ו' עד לשעה 12:45.

זמן קצר לפני הוצאת ההודעה של משרד החינוך, השופט נעם סולברג הורה למשרד החינוך להשיב לעתירת אלו"ט עד יום חמישי ב-16:00, "בשל המצוקה שבה מצויים הורי תלמידי החינוך המיוחד".

מאלו"ט נמסר כי "זהו ניצחון גדול לתלמידי החינוך המיוחד, שהושג בזכות מאבק של אלו"ט יחד עם אלפי הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בכלל ועם אוטיזם בפרט. אנחנו מברכים את שופטי בג"ץ שעמדו על המשמר והורו למשרד החינוך לתת מענה מיידי למצב האבסורדי שבו היו מצויים במשך חודשיים תלמידי החינוך המיוחד ובני משפחותיהם. צר לנו שנדרש מאבק משפטי מול משרד החינוך בסוגיה כה בסיסית".

עוד בוואלה!

תלמידים נגד הארכת שנת הלימודים: שעת התיקון עברה, נדרש פתרון לעתיד

לכתבה המלאה
חזרה ללימודים בבית ספר בלפור ת"א , 21 בפברואר 2021. ראובן קסטרו
רוב מערכת החינוך תשוב ללמוד החל בשבוע הבא/ראובן קסטרו

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד מיכאל זץ, נכתב כי מסגרות החינוך המיוחד הופעלו "באופן בלתי חוקי", החל מה-8 בינואר במתכונת מצומצמת של חמישה ימים בשבוע בלבד, עד השעה 14:00 בלבד. עוד צוין כי ב-11 בפברואר פרסם משרד החינוך מתווה חזרה לשגרת לימודים באופן הדרגתי במסגרות החינוך הרגיל, אך לא פרסם מתווה דומה עבור מסגרות החינוך המיוחד.

"במשך למעלה מחודשיים במהלך הסגר הראשון נעצרה התפתחותם של תלמידים עם אוטיזם, רבים מהם חוו רגרסיה עמוקה", נכתב בעתירה. "בהתאם, בשל המעבר ללמידה מרחוק ואי קבלת טיפולים ממטפלים או אנשי מקצוע בבתיהם של התלמידים, משפחותיהם של התלמידים התבקשו להפוך למורים, למטפלים ולסייעים של ילדיהם, ונאלצו לשאת בנטל החינוכי-טיפולי מבלי שהיו ערוכים לכך".

עוד כתבו העותרים כי "הנזק הנפשי והכלכלי שנגרם למשפחות לתלמידים עם מוגבלויות היה קשה מנשוא, ומרכזי אלו"ט למשפחה הוצפו בפניות של משפחות שעמדו בפני קריסה".

אתמול אישרה הממשלה את השלב הבא של ההקלות בסגר, שייכנס לתוקף ביום ראשון. במסגרתו, ישובו כיתות ז'-י' לבתי הספר בערים ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות, וייפתחו מסעדות, בתי קפה, גני אירועים, כנסים ואטרקציות. הגבלת ההתקהלות תתרחב ל-20 איש במקום סגור ו-50 במקום פתוח.

בפתח ישיבת הממשלה, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "ההפרות בציבור החילוני והחרדי הן בלתי נסבלות. אנחנו דנים היום על הפעימה השלישית ליציאה מהסגר. רוצים לאפשר את הפתיחה של מערכת החינוך בכיתות ז'-י' בערים עם אחוז מתחסנים גבוה, ורוצים להשתמש בדרכון הירוק לפתיחת המשק".

שר הביטחון, בני גנץ, התייחס בישיבה להחלטה להאריך את שנת הלימודים, וטען כי על המורים להיות מפוצים בהתאם. "המורים עבדו קשה גם בתקופת הקורונה, צריך לתת להם את הפיצוי הנאות ויחד איתם להתקדם קדימה ולצאת לדרך", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully