קורונה - עדכון יומי: 8,164 אובחנו בקורונה ביממה האחרונה, 50 נוספים מתו

מנתוני משרד הבריאות עולה כי מניין המאומתים היומי מוסיף לחצות את רף ה-8,000, בעוד עשרות בני אדם נוספים מתו מהנגיף. גם במספר החולים הקשים חלה עלייה, ובבתי החולים מאושפזים 1,445 איש. במקביל, קרוב למיליון וחצי ישראלים כבר חוסנו נגד קורונה, 115 אלף מהם אתמול

בווידאו: נתניהו קורא לסגר הדוק ומיידי (צילום: לע"מ)

משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי 8,164 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת - יום שני ברציפות בו מניין המאומתים היומי חוצה את רף ה-8,000. בכך, עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-458,132. אתמול התבצעו כ-119,525 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 6.8%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכונים הבאים של משרד הבריאות.

מספר החולים הפעילים הוא 59,229. בבתי החולים מאושפזים 1,445 חולים, מתוכם 207 מונשמים ו-824 חולים קשה. נכון להיום, 3,495 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בישראל - עלייה של 50 מקרי מוות ביממה.

אתמול אובחנו 8,308 בני אדם בקורונה. מספר הבדיקות עמד על 112,633, מתוכן 7.4% היו חיוביות לנגיף.

לצד העלייה בתחלואה, נמשך מבצע החיסונים נגד קורונה. שבועיים וחצי לתוך המבצע קרוב למיליון וחצי ישראלים כבר התחסנו, 115 אלף מתוכם ביממה האחרונה.

עוד בוואלה!

פי 2.5 יותר חולים ביום: הזמן האבוד של הסגר המדומה

לכתבה המלאה
קרוב ל-120 אלף בדיקות ביממה. בדיקת קורונה בבית ספר בראשון לציון (צילום: ראובן קסטרו)

בעקבות המשך התפשטות הנגיף, הממשלה אישרה אמש את הידוק הסגר החל ממחר בחצות ולמשך שבועיים. במהלך הסגר המלא, תופסק לחלוטין פעילות מערכת החינוך למעט החינוך המיוחד, ופעילות המשק תצומצם למקומות עבודה חיוניים בלבד. מגבלת אלף המטרים תישאר על כנה, אך ההתקהלויות יצומצמו עוד יותר לחמישה אנשים בלבד במקום סגור, ועשרה אנשים בשטח פתוח.

בנוסף לכך, מי שרכש כרטיסים לפני הסגר יורשה לטוס לחו"ל במהלכו. הנכנסים לישראל ממדינות מסוכנות יועברו לבידוד במלוניות, כדי למנוע את המשך ההתפשטות של המוטציה הבריטית או הדרום אפריקנית. לאחר מכן יינתן היתר פרטני.

צעדי ההידוק שייכנסו לתוקף בחמישי בחצות

 • פעילות מערכת החינוך תופסק לחלוטין, למעט החינוך המיוחד
 • פעילות המשק תצומצם למקומות עבודה חיוניים בלבד
 • ההתקהלויות יצומצמו ל-5 אנשים במקום סגור בלבד ו-10 אנשים בשטח פתוח
 • מגבלת אלף המטרים תישאר על כנה
 • הפגנות יוחרגו ממגבלת המרחק ויותרו לפי התקנות
 • איסור שהייה בבית מגורים של אדם אחר
 • מי שרכש כרטיסים לפני הסגר יורשה לטוס לחו"ל במהלכו
 • הנכנסים לישראל ממדינות מסוכנות יועברו לבידוד במלוניות
קרוב למיליון וחצי כבר התחסנו נגד קורונה. מתחם חיסונים ברמת גן (צילום: ראובן קסטרו)

לפי מומחים, סגר הרמטי בתוספת של השפעת החיסונים יעזור מאוד בהתמודדות עם המוטציה הבריטית ועשוי להוריד בתחלואה, אולם הזגזוג של השבועיים האחרונים יוביל לעומס רב בבתי החולים ובקופות החולים, בתקופה שבה הם צריכים להפנות חלק מהמשאבים גם למתן החיסונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully