וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחקיר "עובדה": שותפו של פרקליט נתניהו תועד מתכנן תכנית לשיבוש משפט רה"מ

עו"ד אריאל רוט, שותפו הבכיר של עו"ד עמית חדד, תועד בתחקיר כשהוא מסביר לאשת עסקים תומכת נתניהו את פרטי תכניתו לשבש את משפטו של רה"מ. "אם הוא (המדובב) יצליח להביא, זה שמישהו מהסביבה הקרובה אומר: 'תקשיב, זה הכול תפור' - זה יכול לעשות רעש"

בווידאו: קטע מתחקיר "עובדה" על תכנית לשיבוש משפט רה"מ/צילום: מערכת "עובדה"

עו"ד אריאל רוט, שותפו הבכיר של עו"ד עמית חדד, סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תועד בשיחה בה תכנן כיצד יסייע לו ויחבל במשפט - כך נחשף הערב (חמישי) בתכנית עובדה בערוץ 12. בתיעוד נשמע רוט מתכנן כיצד יקליט את קרוב משפחתו של אחד השפטים, ובכך לשנות את מהלך משפטו של ראש הממשלה. עו"ד רוט מסר בתגובה: "אין לי קשר לזה. אני אפילו לא יודע מי השופטים".

רוט תכנן לכאורה לשלוח מדובב שיקליט בסתר קרוב משפחה של אחד מהשופטים במשפטו של נתניהו. על פי התיעוד, הוא תכנן לנסות לחלץ אמירות על ראש הממשלה, באופן שיאפשר להשפיע על אופן ניהולו. לשם כך, הוא ניסה לגייס אשת עסקים תומכת נתניהו כדי להשיג מימון למהלך.

האישה, אורית, החליטה שלא לשתף פעולה עם המהלך והחלה לתעד את דבריו במצלמה הנסתרת, כפי שהובאו בתכנית עובדה. "יש דברים שמאוד מאוד לא נוח לי לדבר עליהם", נשמע עו"ד רוט. "הכי קל לי לעבוד על זה דרך (המתווך). בסוף התוצאה תהיה, אם באמת הוא (המדובב) יצליח להביא, זה שמישהו מהקרבה הקרובה, מהדרגה הראשונה, אומר: 'תקשיב, זה הכול תפור, זה הכול חרטא'".

מול המצלמה הנסתרת: השותף של עמית חדד רוקם תוכנית להשפיע על משפט נתניהו. מתוך עובדה, אתר רשמי
השותף של עמית חדד רוקם תכנית להשפיע על משפט נתניהו/אתר רשמי, מתוך עובדה

"את שואלת אותי בסוף אם דבר כזה שווה כסף?", המשיך רוט, "התשובה היא כן. את שואלת אותי אם זה יביא לביטול המשפט? לדעתי המשפטית, לא הציבורית, זה יכול לעכב, זה יכול לעשות הרבה רעש, יעצרו...".

עו"ד רוט מסר: "אגיש תביעת לשון הרע נגד התוכנית 'עובדה' וגורמים נוספים שהוציאו עלי דיבה באופן עקלקל, ושיתפו פעולה עם שיבוש חמור של כוונתי ושל דברי בעריכה מעוותת במתכוון, כדי להציג אותי באופן הפוך מכפי שהיה במציאות".

שותפו של רוט, עו"ד עמית חדד, סנגורו של רה"מ, מסר: "אני מבקש להבהיר באופן חד משמעי: עד אתמול לא היה לי שמץ של ידיעה על הדברים שצוטטו מפיו של עו"ד רוט, שבחלוקת העבודה במשרד - אין לו שום נגיעה לתיקי ראש הממשלה, בהם אני מטפל באופן אישי ובלעדי. עם זאת, ברור שנעשה לו ניסיון "עוקץ" זדוני שבו הציגו בפניו תרחיש תיאורטי שלא היה ולא נברא, בניסיון מעוות להטיל דופי בי ובמשרדי ובכך לפגוע גם בראש הממשלה, שכלל אינו מכיר את עו"ד רוט. המדיניות שלי היא ברורה: האתיקה שלנו גבוהה ביותר - אנחנו נלחמים למען לקוחותינו עם כל הידע המקצועי והנשמה, אבל אך רק על סמך העובדות בבית המשפט. אני מגנה ומתנער מכל ניסיון להשפעה חיצונית על בתי המשפט".

נתניהו: "דיבורי סרק"

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "'עובדה'" ביצעה הערב תרגיל עוקץ פוליטי שפל ושקוף שנועד להטות את תוצאות הבחירות נגד ראש הממשלה נתניהו, להשחיר את דמותו בפני בית המשפט ולשבש את הליכי המשפט. 'עובדה' היא זו שבישלה את הפגישה עם עו"ד רוט, שראש הממשלה נתניהו כלל אינו מכירו, שאינו מייצג אותו ושאין לו שום קשר לתיקיו. לאחר שיזמה את הפגישה עם עו"ד רוט, 'עובדה' היא זו שהציבה מצלמות סתר במקום המפגש, העלתה את "היוזמה" להטיל דופי בשופטים, וניסתה אחרי שעה של דיבורי סרק לתמרן את עו"ד רוט כאילו הוא זה שהעלה רעיון פסול זה".

עוד נמסר מטעם רה"מ: זו אינה הפעם הראשונה שאילנה דיין משדרת קונספירציות שנתגלו תוך זמן קצר כשקריות על חוקרים פרטיים שנשלחו כביכול על ידי ראש הממשלה נתניהו או אנשים שכביכול מקורבים לו. לפני 3 שנים היא שידרה את עלילת הכזב שלפיה ראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים להתחקות אחר המפכל אלשיך וחוקרים במשטרה, טענה שהופרכה רשמית בהודעת המשטרה לבית המשפט. רה"מ לא שלח איש להתחקות נגד מי משופטיו וגם לא ביקש מאיש לעשות זאת. זהו שקר מוחלט שאפילו לא מתאים להגדרה של "אמת לשעתה" על אותה כתבה אומללה שבה ניסתה אילנה דיין להפליל את לוחם צה"ל סרן ר' - כתבה שבית משפט קבע שהיא שקרית. רה"מ בטוח בצדקתו וינהל את משפטו בבית המשפט מול הרכב השופטים שנקבע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully