תיעדוף החיסונים: סגלים רפואיים וקשישים ראשונים; נשים בהריון יימנעו

מנכ"ל משרד הבריאות פירט את הסדר שבו יחוסן הציבור בישראל נגד הקורונה, כשמטפלים בדיור מוגן, אזרחים עם מחלות רקע ומושתלי איברים יקבלו קדימות. לעומת זאת, ילדים לא יחוסנו כלל מפני שלא נערכו עליהם מספיק ניסויים. פרופ' לוי: "נמהר עם האישורים אבל לא נקצר תהליכים"

בווידאו פרופ' לוי מבהיר שכ-250 אלף אנשי רפואה יחוסנו ראשונים (צילום: לע"מ, עריכה: עמית שמחה)

ד"ר בעז לב, האחראי על החיסונים במשרד הבריאות, הסביר היום (חמישי) בתדרוך לעיתונאים כי במסגרת התיעדוף, רבע מיליון החיסונים הראשונים יינתנו לסגלים רפואיים ולמד"א, ו-350 אלף החיסונים הבאים - לקשישים ולמטפלים שלהם במוסדות הדיור המוגן, ולאוכלוסייה מעל גיל 60. בנוסף, יינתן תיעדוף לבעלי מחלות רקע עם סיכון לקורונה כמו סוכרת, השמנת יתר ומושתלי איברים. רק לאחר מכן יינתנו חיסונים גם לשאר האוכלוסייה.

לעומת זאת, בשלב ראשון לא יחוסנו ילדים ונשים בהיריון, מפני שקבוצות אלה לא נבחנו מספיק בניסויי החיסון. כמו כן, לא יחוסנו אנשים עם אלרגיה קשה וכאלו שקיבלו את המחלה.

תרגיל סימולציה של הגעת החיסונים בבי"ח שיבא, היום (צילום: ראובן קסטרו)

מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, אמר בתדרוך בנוגע לחיסונים כי מדובר ב"ללא ספק תקווה גדולה, זה אור בחג האורים". לדברי לוי, החיסון יינתן כשיינתנו כל האישורים לחיסון, לאחר אישור ה-FDA, שהיום עורך את הדיון המכריע בנושא.

עוד בוואלה!

זימון תור באפליקציה ושילוב סדרנים: כך נערכים למתן חיסוני קורונה לצוותים רפואיים

לכתבה המלאה

תיעדוף החיסונים, לפי משרד הבריאות:

  • סגלים רפואיים - 250 אלף
  • קשישים, חוסים במוסדות ומטפלים - 350 אלף
  • קשישים על פי קריטריון גיל, שייקבע על פי היקף החיסונים
  • אזרחים עם מחלות רקע בדגש על השמנת יתר חולנית, סוכרת ומושתלי איברים
  • מאושפזים במוסדות הבריאות הנפש וסגלי הוראה - 200 אלף
  • צה"ל
  • שאר האוכלוסייה

"אנחנו ממהרים עם האישורים אבל לא מקצרים תהליכים. לקראת סוף החודש נקבל את כל האישורים ונתחיל לחסן. כל המידע על מעקב אחר תוצאות החיסון, קצב החיסון ותופעות הלוואי ייאסף וייבדק על ידי משרד הבריאות", אמר לוי. הוא ציין גם כי "יש בעיה להגיע למקומות קטנים באריזות של פייזר. אנחנו ערים לכך ובפעילות שעשינו נמצא פתרון, ונוכל להפריד את האריזות במפעל וכך להגיע לכך מקום, גם ליישובים קטנים וגם למוסדות, בלי לפגוע בטיב החיסון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully