גפני נגד ליצמן: "אם הוא לא רוצה במשרד השיכון, יואיל להעבירו לח"כ אחר"

יו"ר ועדת הכספים מחה על כוונת השר לשעבר למנות איש מקצוע מחוץ למפלגה לעמוד בראש המשרד ממנו התפטר לפני כחודשיים, יוזמה המעוררת סערה בתוך יהדות התורה. "לא יעלה על הדעת שיעשה דבר כזה. המינוי צריך להיעשות מתוך שורות יהדות התורה", אמר בשיחות סגורות

15/11/2020
בווידאו: נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הדנה באפשרות לסגר (צילום: לע"מ)

ח"כ משה גפני, מראשי יהדות התורה, ביקר היום (ראשון) בחריפות את עמיתו למפלגה, ח"כ יעקב ליצמן, על כוונתו למנות איש מקצוע מחוץ למפלגה לתפקיד שר הבינוי והשיכון - כך נודע לוואלה! NEWS.

בשיחות סגורות שקיים גפני הוא אמר כי "המינוי צריך להיעשות מתוך שורות יהדות התורה. אם ח"כ לא רוצה בתפקיד, יואיל בטובו להעביר זאת לח"כ אחר". גפני אמר עוד כי "לא יעלה על הדעת שיעשה דבר כזה. מקובל שממנים אדם מקצועי לתפקיד מנכ"ל, אבל את משרת השר - לא היה כדבר הזה, וגם לא היה ראוי שייעשה".

עימות בתוך המפלגה. גפני וליצמן(צילום: פלאש 90, פלאש 90)

ליצמן רוצה למנות איש מקצוע לתפקיד שר הבינוי והשיכון, תפקיד שבו כיהן עד שהתפטר לפני כחודשיים במחאה על הטלת סגר בתקופת החגים וסגירת בתי כנסת. גם לאחר שליצמן רצה לחזור לממשלה כסגן שר, האדמו"ר מגור, פטרונו הרוחני, התנגד לכך.

אחרי שהשר איציק כהן מש"ס התפטר מהתפקיד כי הבין שאנשיו של ליצמן עדיין שולטים במשרד, ליצמן וסביבתו החלו לבחון מינוי של איש מקצוע כדי שיוכלו להמשיך לשלוט במשרד מבחוץ. אחד המינויים שנבחנים ברצינות על ידי ליצמן הוא של יאיר פינס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון. פינס נחשב דתי-לאומי, והמינוי שלו מעורר התנגדות גם בתוך סיעת אגודת ישראל בראשה עומד ליצמן, וכעת גם נחשפת ההתנגדות של גפני, יו"ר דגל התורה - הסיעה השנייה ביהדות התורה.

עוד בוואלה!

ליצמן רוצה למנות איש מקצוע לשר השיכון כדי להמשיך לשלוט במשרד מבחוץ

לכתבה המלאה

בתוך כך, סגן שר החינוך מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר, שניהם חברי מפלגת יהדות התורה, קיימו היום פגישה ארוכה, בה התמקדו ב"חיוניות של משרד השיכון לציבור החרדי, והצורך המיוחד שלא להפקירו בידיים אחרות, שהרי משבר הדיור הוא נושא אקוטי ביהדות החרדית", כלשונם.

בהודעה שפורסמה מטעמם של השניים נכתב כי "העובדה שזוגות צעירים אינם מוצאים קורת גג לראשם, היא בעיה העומדת לפתחה של היהדות החרדית יום-יום, זה למעלה מעשור. הציפייה כעת היא, על כן, שבמשרד הבינוי והשיכון יעמוד איש אשר לבבו פועם יחד עם רבבות הבוחרים שבחרו ביהדות התורה, כמתחייב מתוך ההסכם הקואליציוני".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully