קורונה - עדכון שבועי: 4,591 בני אדם אובחנו בשבוע האחרון - ירידה של 10%

משרד הבריאות עדכן כי ביממה האחרונה 560 אובחנו כנשאי הנגיף, ונערכו 34,102 בדיקות, כששיעור החיוביים הוא 1.7%. בשבוע החולף מתו 128 בני אדם, ומספר החולים שמצבם קשה ירד ל-327, כשמתוכם 147 מונשמים

בווידאו: גמזו מתייחס למתווה ההקלות ולכך שאין פיתרון לכיתות ה' ומעלה (צילום: לע"מ, עריכה: טל רזניק)

משרד הבריאות עדכן היום (שישי) כי 4,591 בני אדם אובחנו בקורונה בשבוע החולף - נתון הנמוך בכ-10% מהשבוע שקדם לו, אז אובחנו 5,018 נדבקים בנגיף. כמו כן, 128 בני אדם מתו השבוע - ירידה משמעותית לעומת השבוע שעבר, אז מתו 192 בני אדם. ומספר המתים הכולל מהנגיף עומד כעת על 2,639.

ביממה האחרונה אובחנו 560 בני אדם כנשאי קורונה. מתוך 34,102 בדיקות, שיעור החיוביים ירד ל-1.7%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

בנוסף, מספר המונשמים הוא 147 - ירידה של 43 בני אדם לעומת השבוע הקודם, אז עמד המספר על 190. בשבוע שעבר מספר המונשמים ירד ב-33 בני אדם.

עוד בוואלה!

הבדיקות המהירות התגלו כלא יעילות, משרד הבריאות המשיך לרכוש במיליונים

לכתבה המלאה
מגמת ירידה בכל המדדים. בדיקות קורונה (צילום: ראובן קסטרו)

מגמת הירידה במספר החולים במצב קשה, שהחלה בשבוע שעבר, נמשכת. לעומת 410 חולים כאלה בשבוע הקודם, כעת ישנם 327 - ירידה של 83 חולים. לשם השוואה, בשבוע הקודם מספר החולים הקשים ירד ב-160.

מספר החולים הפעילים הוא 8,958, ירידה של 2,296 מהשבוע שעבר, אז עמד הנתון עד 11,254. כמו כן, בבתי החולים מאושפזים 549 חולי קורונה - ירידה של 189 מהשבוע הקודם.

גמזו: מגמת הירידה החדה בהדבקה נעצרה

ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, נשא אתמול תדרוך לתקשורת בו הוא אמר כי כרגע לא צריך לחזור אחורה בהקלות. גמזו התייחס לאפשרות של התקדמות בפתיחת מערכת החינוך, והוסיף כי נכון לעכשיו אין לו פתרון למתווה לפתיחת כיתות ה' ומעלה. הוא ציין כי ישנה עלייה מסוימת בתחלואה, וכי יפעל להגדלת היקפי הבדיקות. במקביל, אושר סגר על היישוב מסעדה שברמת הגולן והוארכו ההגבלות על מג'דל שמס.

פרויקטור הקורונה אמר כי נכון לרגע זה, מגמת הירידה החדה בהדבקה נעצרה סביב 700-600 מקרים ביממה. "ראינו עלייה באופן משמעותי בכל הערים ובכל המגזרים. בחברה הערבית אנחנו רואים מקדם הדבקה מעל ל-1, באוכלוסייה הכללית 0.6 ובאוכלוסייה החרדית 0.8", אמר.

הצביע על עלייה מסוימת בתחלואה. גמזו (צילום: שלומי גבאי)

גמזו, שזה התדריך האחרון שלו בתפקיד לתקשורת לפני שיוחלף על ידי פרופ' נחמן אש, התייחס להחלטה על פתיחת חנויות הרחוב מיום ראשון. "אנחנו עדיין בתהליך של הקלות, חנויות הרחוב יפתחו ביום ראשון - זו החלטה של הרע במיעוטו. גם שמשרד הבריאות עמד על דעתו לא לפתוח, היינו צריכים לאפשר את המסחר בישראל".

גמזו הסביר כי חלק מהגדילה בתחלואה מצוי במעבר של פועלים מהרשות הפלסטינית לישראל, ושל ערביי ישראל לרשות. "כשערביי ישראל מגיעים לשטחי הרשות לחתונות ולמסחר, זה יוצר בעייתיות של תחלואה גם בישראל וגם ברשות". לדבריו, יהיה איסור על מעבר לשטחי הרשות, אך הדבר עדיין בדיון במל"ל. "אנחנו רוצים לעשות סקר לפועלים שנכנסים לישראל כדי להבין את סדר הגודל של התחלואה שם", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully