וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בגלל העלייה בתחלואה: עוצר יציאות של 30 יום ללוחמים וחיילים בהכשרות

27.9.2020 / 13:35

החיילים יתבקשו להתייצב לאחר יום הכיפורים כשהם ערוכים לשהייה ממושכת בבסיסים, מחשש להתפשטות הקורונה בצה"ל, לאחר שיותר מ-1,100 נדבקו בשורות הצבא. כוכבי: "כדי לשמור על כשירות צה"ל, עלינו לפעול מיידית ובמלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה"ל פנימה"

בווידאו: הצהרת הרמטכ"ל על הסגר ועל התגייסות צה"ל להורדת התחלואה/צילום: יותם רונן

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי הורה היום (ראשון) על עוצר יציאות של עד חודש ללוחמים ולחיילים בהכשרות, במטרה למנוע את התפשטות מגיפת הקורונה בשורות הצבא. עוצר היציאות יחל ביום שלישי כשחריגות יאושרו בסמכות מפקד בדרגת אלוף בלבד.

החיילים נדרשו להתייצב ביום שלישי לבסיסים כשהם ערוכים לשהות ארוכה. בבסיסים הפתוחים, הונחו החיילים לעבוד במשמרות תוך שמירה על קפסולות, ללא מפגשים ביניהן, כשחלק מהחיילים יישארו באופן זמני במתקנים הצבאיים למשך כמה ימים. הרמטכ"ל אף הנחה לצמצם גם היציאות של משרתי הקבע באופן משמעותי, לאחר שתחקירים אפידמיולוגיים שנעשו בתוך הצבא הצביעו על כך כמקור להדבקות, ואישר לאגפים השונים בצבא להחמיר את ההנחיות כראות עיניהם, בהתאם להתפתחויות בשטח.

נכון להיום, מספר החולים בצה"ל חצה את ה-1,100, ולמעלה מ-13 אלף נכנסו לבידוד. לדברי גורמי צבא, ההנחיות הגיעו בצל החשש מפגיעה בכשירות המבצעית והכרסום במעמדו של צה"ל בכל מה שנוגע לנראות ודוגמה אישית לכלל החברה בישראל.

אימון  יחידת ״רפאים״ - היחידה הרב-ממדית, 
 בפיקוד מפקד היחידה, סגן-אלוף ע׳, בהובלת ״עוצבת האש״ בפיקודו של תת-אלוף ירון פינקלמן וזרוע היבשה בפיקודו של אלוף יואל סטריק.. דובר צה"ל
"חובה עלינו לשמש דוגמה". כוכבי/דובר צה"ל

כוכבי הורה על עוד שורה של צעדים בניסיון לבלום את התפשטות הנגיף, לרבות צמצום היקפי הקפסולות - מרמת הגדוד לרמת הפלוגה והמחלקה; הגברת הפיקוח על הבידוד, עם מעורבות של משטרה צבאית; קיום דיון מעקב יומי במטכ"ל בראשות בראשות ראש אגף המבצעים או סגן הרמטכ"ל האלוף איל זמיר, ודיון בהשתתפות הרמטכ"ל פעמיים בשבוע; לבסוף, הורה על פעולות להגברת המודעות, וסיכם כי כל מפקד אחראי על התחלואה ביחידתו ותחלואה ביחידה היא כישלון.

עוד בוואלה!

"צה"ל לא יפתור לבד את הקורונה, צריך מנהיגות ואכיפה חזקה"

לכתבה המלאה

"חובה עלינו לשמש דוגמה"

כוכבי הסביר שמדובר בתגובה הכרחית למשבר הבריאותי. "מצב התחלואה במרחב האזרחי ובצה"ל מחייב אותנו לנקוט בסדרת פעולות להידוק והחמרת הנהלים בכל יחידות הצבא", מסר. "שמירת כשירותו של צה"ל היא משימה עליונה, וכפועל יוצא מכך, המאבק במגיפת הקורונה בתוך צה"ל הינו משימה מרכזית. עלינו לפעול מיידית ובמלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה"ל פנימה".

"הדבר הכרחי משני היבטים: שימור הכשירות של הצבא למשימותיו הביטחוניות, והיכולת להמשיך בסיוע הנרחב שהצבא מספק למרחב האזרחי. רק מאמץ משותף של המדינה, צה"ל והאזרחים יביא לצמצום התחלואה", הסביר, "חובה עלינו כצבא, מראשון החיילים ועד אחרון המפקדים, לשמש בימים אלה דוגמה, ולממש את ייעודנו בעת הזאת - שמירה על ביטחון המדינה ושותפות מלאה במאבק בקורונה, תוך מתן סיוע נרחב ככל שיידרש למדינת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully