16 הרוגים בשבוע האחרון, 38 באוגוסט: הקורונה לא עוצרת את תאונות הדרכים

לפי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, למרות הסגר והעבודה מהבית - מספר ההרוגים מתחילת השנה גבוה מהתקופה המקבילה אשתקד. 101 בני אדם נהרגו בכבישים העירוניים, ו-14 מתו ברכיבה על אופניים או קורקינטיים חשמליים. "הכביש הוא זירה מסוכנת לא פחות מהמגיפה"

בווידאו: תיעוד עבירות תנועה בכבישים (צילום: "שומרי הדרך" - הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

מספר ההרוגים בתאונות הדרכים הולך וגדל, אך נותר מחוץ לכותרות לעומת העלייה במניין המתים בעיצומה של מגיפת הקורונה. מנתוני דוח שפרסמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי רק בשבוע החולף נהרגו בתאונות דרכים 16 בני אדם, בהם הולכי רגל רוכבי דו-גלגלי ונהגי רכבים.

השיא נרשם בתאונה שאירעה ב-2 בספטמבר, אז פגע נהג שיכור ללא רישיון בניידת של נתיבי ישראל בכביש 70. פקח נתיבי ישראל נהרג, ופקח נוסף נפצע.

חודש אוגוסט קטלני עם 38 הרוגים. תאונה בחוף הכרמל (צילום: אתר רשמי, אהרון ברוך לייבוביץ')

מנתוני הדוח שהוצג בפני שרת התחבורה מירי רגב, סגן השרה ח"כ אורי מקלב, מנכ"ל משרד התחבורה עופר מלכה ויו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יאיר שמר, מתחילת שנת 2020 נהרגו בתאונות דרכים 214 בני אדם. זאת, לעומת 225 הרוגים בתקופה המקבילה אשתקד.

מספר ההרוגים נותר גבוה על אף על הסגר שהוטל על המדינה בשל התפרצות נגיף הקורונה ומעבר של מועסקים רבים לעבודה מהבית. את אוגוסט סיימה ישראל עם 38 הרוגים בתאונות דרכים. בכך, אוגוסט הפך לחודש הקטלני ביותר השנה, והרביעי במספר ההרוגים בארבע השנים האחרונות.

עוד עולה מהדוח כי התחום העירוני מוסיף להיות הקטלני ביותר, עם 101 הרוגים לעומת 86 הרוגים בשנה שעברה. אולם, שיפור גדול חל בתחום הבינעירוני עם 113 הרוגים בלבד - ירידה של 26 הרוגים ביחס לתאריך המקביל אשתקד.

עוד בוואלה!

נערה נדרסה למוות במעבר חצייה לאחר משחק של שני נהגים. הוריה דורשים צדק

לכתבה המלאה
ירידה של 26 הרוגים ביחס לאשתקד בתחום הבינעירוני. תאונה בכביש 90 (צילום: כבאות והצלה , תיעוד מבצעי כבאות והצלה אילת)

בקרב סוגי כלי הרכב המעורבים בתאונות, רוכבי הדו גלגלי מוסיפים להיפגע בתאונות במספרים הגבוהים מחלקם היחסי בכביש. 51 רוכבי דו-גלגלי נהרגו מתחילת השנה, לעומת 36 הרוגים ב-2019. בקרב רוכבי האופניים והקורקינטים החשמליים, עומד המספר על 14 הרוגים לעומת 18 בשנה שעברה.

האוכלוסייה הערבית מוסיפה להיות בעלת שיעור המעורבים וההרוגים בתאונות הגבוה ביותר ביחס לחלקם באוכלוסייה הכוללת. זו גם קבוצת האוכלוסייה בה נרשם השיפור הזניח ביותר במספר ההרוגים - אחד בלבד. לעומת 69 הרוגים ב-2019, נהרגו 68 בני אדם בתאונות דרכים ב-2020.

"ההתרופפות מתורגמת לחיי אדם"

בסרטון שתיעדו מתנדבי "שומרי דרך" ושפורסם על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, נראים נהגים שעוברים ברמזור אדום, מבצעים עקיפות מסוכנות, לא נותנים זכות קדימה להולכי רגל ועוד. לדברי מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רחלי טבת ויזל, "בשבוע האחרון נהרגו 16 בני אדם בתאונות דרכים בישראל, מתוכם חמישה הרוגים בתאונה אחת. מדובר באחד מהשבועות הקטלניים שידענו בשנה החולפת".

טבת ויזל הוסיפה כי "ההתרופפות הזו בכביש מתורגמת לחיי אדם ולתאונות דרכים קשות וקטלניות. אסור לנו לשכוח כי הכביש היא זירה מסוכנת וקשה לא פחות ממגיפת הקורונה, ולכן עלינו להמשיך ולנהוג ביתר זהירות בכדי שאנחנו והאהובים שלנו נחזור הביתה בשלום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully