ח"כית מהליכוד על המחאה הכלכלית: "לא ראיתי שם עצמאים, רק שמאלנים נגד ביבי"

אסנת מארק כינתה את ההפגנה שהתקיימה במוצאי שבת "הפגנה אלימה של השמאל הרדיקלי". היא טענה בדיון בוועדת הכלכלה כי "כדי להציל את העצמאים, צריך לעשות את זה בשילוב כוחות ולא נגד הממשלה". בעלת עסק פרצה בבכי: "ממה אתפרנס?"

13/07/2020
צילום: ערוץ כנסת

(בווידיאו: אסנת מארק יוצאת נגד מחאת העצמאים בוועדת הכלכלה, היום)

ח"כ אסנת הילה מארק מהליכוד כינתה היום (שני) את ההפגנה שהתקיימה במוצאי שבת במסגרת המחאה הכלכלית כ"הפגנה אלימה של השמאל הרדיקלי". בדיון בוועדת הכלכלה בכנסת, אמרה מארק כי "לא ראיתי שם עצמאים, ראיתי שם רק שמאלנים ושמאל רדיקלי שבא ואמר רק דבר אחד 'לא ביבי'. אנחנו לא במערכת בחירות עכשיו, אנחנו במערכה להציל את העצמאים במדינת ישראל וכדי לעשות את זה, צריך לעשות את זה בשילוב כוחות עם הממשלה ולא נגד הממשלה".

ישראלה שטיר, בעלת עסק לארגון תערוכות וכנסים פרצה בבכי לאחר הדברים. היא אמרה: "אני לא יכולה יותר. ממה נשלם ונפרנס את האנשים? אני בגיל שאני לא יכולה יותר להתחיל מחדש".

"לא ראיתי שם עצמאים, ראיתי שם רק שמאלנים". מארק(צילום: ראובן קסטרו)

הדיון עסק בענפי המשק שנפגעו בצורה חמורה בחודשים האחרונים בעקבות ההנחיות שהטילה המדינה להגבלת הפעילות הכלכלית בגלל התפשטות מגיפת הקורונה. הוא התכנס לבקשת ח"כ מיכל שיר (הליכוד) ובועז טופורובסקי (יש עתיד). בתגובה לדבריה של שטיר, אמר יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) כי בכוונתו לפנות למשרד הבריאות כדי לבחון להעניק "תו סגול" לעסקים שלא קיבלו אותו.

בהפגנה שהתקיימה במוצאי שבת בכיכר רבין השתתפו כעשרת אלפי בני אדם - הכי הרבה מאז פרוץ מגיפת הקורונה. במהלך ההפגנה, לא נאמו מנהיגי הארגונים, אלא עצמאים, בעלי עסקים, שכירים, מובטלים ונפגעים אחרים מהמשבר שטרם קיבלו את הסיוע הדרוש מהמדינה.

בתום ההפגנה עשרות מפגינים חסמו צירים מרכזיים ברחובות תל אביב. הם צעדו מהכיכר לכיוון מחלף השלום, וחסמו את אחד הצירים במחלף. כתוצאה מעימותים שהתפתחו בין מפגינים לשוטרים, נעצרו 19 מהם.

עוד בוואלה!

כעשרת אלפים איש הפגינו במחאה הכלכלית בת"א: "אתם שם למעלה - תקשיבו לנו!"

לכתבה המלאה
המחאה הכלכלית בכיכר רבין, במוצאי שבת(צילום: ראובן קסטרו)

החל מאתמול, מאות אלפי עצמאים ובעלי עסקים החלו לקבל הודעות מרשות המסים על זכאותם לקבלת מענק לסיוע מיידי, במסגרת התכנית הכלכלה החדשה של משרד האוצר. השר ישראל כץ הבטיח מענק של עד כ-7,500 שקלים לבעלי עסקים שיעמדו בתנאים, אך מהתפלגות המענקים עולה כי רק שליש מהם קיבלו סכום זה, בעוד שבמספר דומה של מקרים ניתנו פחות מ-3,000 שקלים.

בעקבות תלונות רבות של נציגי העצמאים, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש ביום שישי הקרוב עם נציגי העצמאים והמסעדנים, שעמם נפגש כבר בסוף השבוע האחרון. היום, צפוי לעבור בממשלה החלק השני של התכנית הכלכלית של הממשלה, שכולל מענקים דו-חודשיים למשך שנה, מימון הוצאות העסק, הלוואות בערבויות מדינה ושאר הסעיפים שהציגו נתניהו וכץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully