הממשלה אישרה את הנחיות הקורונה החדשות: התקהלויות יוגבלו ל-50 איש

השרים אישרו במשאל טלפוני את התקנות החדשות לשעת חירום, שלפיהן חתונות ואירועי בר מצווה יתאפשרו בהשתתפות של עד 250 איש. הן יועברו לאישור אחת מוועדות הכנסת. מנכ"ל משרד הבריאות צפוי לחתום על צו המורה על מתווה הקייטנות וקיום בחינות באוניברסיטאות מרחוק

  • נגיף הקורונה
צילום: ערוץ כנסת

הממשלה אישרה הלילה (שלישי) במשאל טלפוני את התקנות החדשות לשעת חירום להתמודדות עם נגיף הקורונה, הכוללות מגבלה של עד 50 משתתפים בהתקהלויות. טיוטת הצו שאישרה הממשלה תונח בהקדם על שולחן אחת מוועדות הכנסת, שהנושא נמצא תחת סמכותה, לצורך אישורה על ידה.

לפי המגבלות החדשות, חתונות, וכן אירועי בר או בת מצווה, יתקיימו עם עד 250 איש. החל מ-10 ביולי ועד 31 ביולי, מספר המשתתפים באירוע המתקיים במבנה לא יעלה על מחצית מהתפוסה המותרת, ולא יותר ממאה איש. עם זאת, במרחב הפתוח עדיין יהיה מותר לקיים אירועים עם עד 250 משתתפים. המגבלה על 50 משתתפים נוגעת ליתר האירועים.

לפי הודעת משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות, ייחתם בהקדם צו מנכ"ל משרד הבריאות המורה על מתווה הקייטנות ועל קיום בחינות של ההשכלה הגבוהה מרחוק. "משרד הבריאות קורא לציבור להקפיד על קיום ההנחיות הבסיסיות של שמירה על ריחוק פיזי, עטיית מסיכה והקפדה על היגיינה, כך שנוכל למנוע את התפשטת נגיף הקורונה בישראל", נמסר.

בדיקות סרולוגיות לנגיף הקורונה ברמת השרון (צילום: ראובן קסטרו)

בנוסף לכך, חוק מעקבי שב"כ לא הובא אמש להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, וקידומו נדחה בשבוע. הצעת החוק המקורית שאושרה בשבוע שעבר בקריאה ראשונה נועדה להתיר לשב"כ להתחקות אחר אזרחים שבאו במגע עם חולי קורונה כדי לבלום את התפשטות המחלה.

מוקדם יותר קבינט הקורונה אישר את שורת הצעדים והמגבלות בעקבות העלייה בתחלואה בימים האחרונים. במהלך הדיון, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ אמר כי יש להסכים על ניהול יעיל יותר של האופרציה וקבלת ההחלטות. "הרגולציה מלמעלה עד למטה צריכה להיות במשרד הבריאות והביצוע במשרד הביטחון ופיקוד העורף שיש לו את כלי הביצוע הטובים ביותר - ממלוניות ועד קשר ישיר עם כל הרשויות", אמר.

עוד בוואלה! NEWS

מבוכה לממשלה: ההצבעה במליאה על חוק איכוני שב"כ תידחה בשבוע

לכתבה המלאה

לאחר הישיבה, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הקבינט מצוי באופן תמידי "במתח בין שמירה על הבריאות והחיים ושמירה על הכלכלה". הוא ציין כי "החלטנו על הארכת הזכאות עד אמצע אוגוסט. קיבלנו החלטה פה אחד על הגבלות והתקהלויות אבל הקלנו מתוך מחשבה על העניין הכלכלי. נפצה את הגורמים שייפגעו מההחלטות האלה. אני מתכוון להכנס בכל הכוח לנושא הכלכלי, הכסף שיובטח - יגיע לאנשים וגם להביא תוכניות חדשניות להניע את הכלכלה שלנו".

אישור הממשלה מגיע לאחר שמשרד הבריאות עדכן על עלייה נוספת במספר המאובחנים בנגיף הקורונה, שעומד כעת על 24,441. מדובר בעלייה של 588 מאובחנים חדשים ביממה האחרונה, מחצות עד חצות. מספר החולים הפעילים הוא 6,904, מהם 43 במצב קשה ו-24 מונשמים. עד כה החלימו 17,218 חולים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully