אדלשטיין גער בח"כים: "מסתובבים בלי מסיכות, ומפעילים קשרים כדי להיבדק"

שר הבריאות נזף בחברי הכנסת על אי ההקפדה על הנהלים במהלך משבר הנגיף. הוא אמר כי "הם קוראים לי נודניק כשאני מעיר על אי חבישת מסיכות, אך עוקפים בתור כדי להיבדק". בנאום במליאת הכנסת הוסיף השר "איפה הדוגמה האישית?"

15/06/2020
עריכה: איתי עמרם

שר הבריאות יולי אדלשטיין תקף היום (שני) את התנהלותם של חברי הכנסת בנוגע להתמודדות עם נגיף הקורונה, ואמר כי ח"כים לא פועלים לפי ההנחיות ו"מפעילים קשרים" כדי לערוך לעצמם בדיקות קורונה. בנאום שנשא במליאת הכנסת טען שר הבריאות כי "חברי כנסת מסתובבים כאן בלי מסיכות וקוראים לי נודניק כשאני מעיר להם, אבל מפעילים קשרים, רצים ריצת אמוק ועוקפים את התור כשהם חוששים שנדבקו בקורונה".

השר אדלשטיין הוסיף בנאומו: "איפה הדוגמה האישית? אם לא נקפיד על ההנחיות לא נצליח להחזיק את המשק פתוח לאורך זמן".‬ עוד אמר שר הבריאות כי "גם בבניין הזה, במליאה, אנשים הסתכלו לי בעיניים כשהערתי להם על המסכה ואמרו לי - 'יולי, עזוב אותי, אל תהיה כמו כל הנודניקים. אין שום קורונה'". הוא ציין כי בניגוד לכך, ברגע שהתגלה כי ח"כ סמי אבו-שחאדה נדבק בקורונה, חברי הכנסת "עקפו את התור כדי להשיג לעצמם בדיקה, התקשרו למנכ"ל מד"א והפעילו כל קשר אישי".

"איפה הדוגמה האישית?". אדלשטיין בטקס חילופי שר הבריאות, לפני כחודש(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

בשבוע שעבר הזהיר שר הבריאות אדלשטיין כי "אנחנו בעלייה מתמדת בתחלואה". הוא הסביר כי "עברנו אתמול רף של 230 חולים ביום. הדבר הקל ביותר ואולי המצופה משר הבריאות, זה להוביל מדיניות של סגירות, אבל אני מדגיש - זו לא דרכי ולא דעתי".

לדבריו, "הייתה תמימות דעים בדיונים האחרונים, שהמשק צריך להישאר פתוח כמה שניתן, אבל לא ניתן לעשות זאת בלי שני דברים - קטיעת שרשרת ההדבקה באמצעות כמה שיותר בדיקות ותוצאות מהירות ומשמעת של הציבור".

עוד בוואלה!

המבקר: אבחן את האיכונים שבוצעו על ידי שב"כ ואת מערך בדיקות הקורונה

לכתבה המלאה

אדלשטיין אמר כי הוא נושא באחריות להגדלת מספר הבדיקות, וכי הוא מודע לביקורת בנושא. "החל מהשבוע שעבר הגדלנו משמעותית את מספר הבדיקות, היינו באזור 3,000 בדיקות ביום, והגענו עד ללמעלה מ-16 אלף בדיקות ביום. הדבר יצר פקק במעבדות, ואנחנו מטפלים בכך", הסביר.

השר הוסיף כי "היעד הוא להגיע ל-30 אלף בדיקות והחשיבות האדירה היא בקיצור משמעותי של זמן תוצאות הבדיקה. העניין השני תלוי בציבור - עטיית מסיכה, ריחוק של שני מטרים והיגיינה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully