מספר המתים מקורונה בישראל עלה ל-184, ירידה במספר המונשמים

לאחר שמשרד הבריאות פרסם נתונים שגויים על 197 מתים מהנגיף, מהנתונים המעודכנים עולה כי חלה עלייה מתונה יותר, בעוד שמספר המקרים המאומתים עומד על 13,942. נמשכת הירידה במספר הדוחות על הפרת ההנחיות, אך חולקו קנסות ראשונים על אי-עטיית מסיכות. עדכונים שוטפים

  • נגיף הקורונה
בועז אפרת, דנה ירקצי, לירן לוי, יואב איתיאל, מאיה הורודניצ'אנו, טל שלו וסוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: ניר חן

התפשטות נגיף הקורונה בישראל נמשכת, ומניין הנדבקים עלה היום (שלישי) ל-13,942 בני אדם, בהם 139 במצב קשה ו-113 מונשמים - ירידה לעומת אמש. בנוסף לכך, מניין המתים מנגיף הקורונה בישראל עומד על 184, בהם הרב חיים אהרן טורצ'ין, בן 48, אב ל-14 ילדים, שלא סבל ממחלות רקע. עד כה 4,507 בני אדם החלימו ושוחררו.

מוקדם יותר, משרד הבריאות פרסם כי מספר המתים עלה ל-197 - אך לאחר מכן הבהיר כי נתונים אלה שגויים. במקביל, במשטרה ממשיכים באכיפת ההנחיות החדשות, הכוללות חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי ובהתקהלויות, אך הירידה במספר הדוחות המחולקים מדי יום נמשכת.

המאבק בנגיף ממשיך גם מסביב לעולם. מניין המתים מקורונה בארצות הברית עומד היום (שלישי) על כ-42 אלף, בעוד כמה מדינות הציגו תכניות ליציאה מההגבלות להכלת הנגיף. המושלים בטקסס, ג'ורג'יה, וירג'יניה המערבית, ומדינות נוספות, בעיקר כאלו שבשליטת מושלים רפובליקנים, הודיעו על פתיחת חלק מהשירותים, ועל הקלות נוספות שיחולו מהשבוע הבא. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי מושל ניו יורק אנדרו קואומו יבקר במהלך היום בבית הלבן, כדי לדון בתגובות להתפשטות נגיף הקורונה. ארגון הבריאות העולמי הודיע כי לא ניתן לקבוע את המקור המדויק של נגיף הקורונה בשלב זה. בערב הסעודית לא ייערכו תפילות במסגדים המרכזיים גם במשך כל חודש הרמדאן בשל התפשטות נגיף הקורונה.

מפגינים נגד הסגר שהוטל באוהיו, כדי לעצור את התפשטות הקורונה (צילום: רויטרס, רויטרס)

22:22 - נתניהו וגנץ שוחחו בעניין הצעדים לטיפול במשבר הקורונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, והשניים דנו בצעדים הצפויים בטיפול במשבר הקורונה ובנושאים נוספים העומדים על סדר היום. השניים שוחחו גם על המאמצים שנעשים בדרך לכינון ממשלת הליכוד-כחול לבן.

21:47 - השר דרעי חתם על תקנות פטור מתשלום ארנונה לעסקים

שר הפנים, אריה דרעי, חתם על תקנות שיחייבו רשויות מקומיות להעניק פטור מתשלום ארנונה לעסקים לשלושה חודשים. עם זאת, הרשות תוכל לבחור במסלול של מתן הנחה כוללת של 25% בתשלום הארנונה לשנת 2020. התקנות יחולו על המגזר העסקי, לרבות משרדים, שירותים ומסחר, תעשייה, בתי מלון, בתי מלאכה, חניונים ועוד.

21:09 - הנתונים המעודכנים: מספר המתים מקורונה עלה ל-184

משרד הבריאות פרסם תמונת מצב מעודכנת של התחלואה מקורונה בישראל, לאחר הנתונים השגויים שפורסמו קודם לכן ונמחקו. מספר המתים מקורונה בישראל עלה ל-184 כשמספר המקרים המאומתים הכולל עומד על 13,942. כמו כן, 139 מהחולים נמצאים במצב קשה ו-113 מונשמים - ירידה של 6.7% ו-5% בהתאמה לעומת אמש. במקביל, עד כה החלימו 4,507 בני אדם ושוחררו לבתיהם.

20:21 - ארגון אלמנות צה"ל: מגבים את ההחלטה לסגור את בתי העלמין

תמי שלח, יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, אמרה כי הארגון מגבה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטתו לסגור את בתי העלמין במהלך יום הזיכרון, במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. "למרות הצער והכאב אנו קוראים למשפחות השכולות - אנא הישארו בבית כדי שבשנה הבאה נוכל לפקוד את קברי יקירינו בבריאות טובה".

20:10 - ראשי רשויות במגזר הערבי: יש להטיל עוצר לילי ברמדאן

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים דיון בנושא ההיערכות לחודש הרמדאן יחד עם ראשי רשויות מהמגזר הערבי. ראשי הרשויות שהשתתפו בדיון, ראש מועצת דיר אל-אסד, ראש עיריית נצרת, ראש עיריית אום אל-פחם, ראש עיריית טייבה וראש עיריית רהט, קראו לראש הממשלה להטיל הגבלות החל מהשעה 18:00 בערב ועד לשעה 3:00 לפנות בוקר למחרת, כדי לצמצם את הסכנה להתקהלויות שיביאו להדבקות המוניות.

19:47 - נתניהו: סגר ביום העצמאות, אין הגעה לבתי עלמין ביום הזכרון

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי סגר כללי יוטל בישראל ביום העצמאות, במתכונת דומה לחג הפסח, וכן ביום הזיכרון לא תהיה הגעה לבתי העלמין. זאת, במסגרת המאבק למניעת התפשטות הקורונה. במהלך דיון שקיים נתניהו בנושא עם בכירי הממשלה וגופי האכיפה, נשמע ראש הממשלה להמלצת נציגי ארגוני ההנצחה והוחלט כי המשטרה תסגור את צירי הגישה לאתרי ההנצה במהלך יום הזיכרון. הצעת החלטה תובא לאישור הממשלה.

18:12 - משרד הבריאות פרסם נתונים שגויים על מספר החולים והמתים

משרד הבריאות פרסם כי מספר המתים מקורונה עלה ל-197 - אך לאחר מכן הבהיר כי הנתונים שפורסמו שגויים ובקרוב יתפרסם עדכון חלופי של תמונת המצב של התחלואה.

17:55 - ירידה נוספת בחלוקת הדוחות, קנסות ראשונים על אי-עטיית מסיכה

45,475 דוחות חולקו עד כה במסגרת אכיפת ההנחיות למניעת התפשטות הקורונה. על פי נתוני המשטרה, חולקו 1,076 דוחות ביממה האחרונה - ירידה משמעותית נוספת אחרי שאתמול עמד הנתון על 1,277 ולפני שלושה ימים על 15,72. לשם השוואה, ב-17 באפריל חולקו 2,232 דוחות.

במסגרת אכיפת ההנחיות, חולקו 31 דוחות ראשונים על אי-עטיית מסיכה, אחרי אישור התקנות החדשות הכוללות הקלות על מגבלות התנועה לצד חובת נשיאת ציוד מגן. כמו כן, ביממה האחרונה ניתנו שני צווי סגירה לעסקים, נבדקו 1,571 מבודדי בית ו-1,211 חולים, נפתחו 203 חקירות בגין הפרת צווים, הפרת הוראה חוקית והפצת מחלה, ו-51 חקירות נפתחו בגין פייק ניוז.

15:17 - הולנג: מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-3,916

מניין המתים מנגיף הקורונה בהולנד עלה ל-3,916 - כך נמסר מהמכון ההולנדי לבריאות. מניין הנדבקים בנגיף במדינה עלה ב-729 ביממה האחרונה ל-34,134.

14:55 - ישראייר תוציא כ-8 טיסות חילוץ ישראלים מאירופה

חברת ישראייר הודיעה על הוספת שמונה טיסות לאירופה להשבת ישראלים שרוצים לחזור ארצה בצל משבר הקורונה. הטיסות יתבצעו עד סוף חודש אפריל לכמה יעדים באירופה בהם פרנקפורט, מוסקבה, בוקרשט, בודפשט, קייב, סופיה וטביליסי.

14:23 - איראן: מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-5,297

מניין המתים מנגיף הקורונה באיראן עלה ל-5,297 - כך נמסר היום (שלישי) מהרשויות המקומיות. מספר הנדבקים בנגיף באיראן עלה ל-84,802.

14:05 - שווייץ: מניין הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ל-28,063

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בשווייץ עלה ב-119 ל-28,063, מה שמצביע על האטה בקצב ההדבקה - כך נמסר מהרשויות המקומיות. מניין המתים מהנגיף בשווייץ עלה ל-1,187.

13:49 - משרד הפנים נערך לשכור חברות אבטחה לאכיפה ברמדאן

ראשי רשויות ביישובים ערביים פנו אל שר הפנים אריה דרעי בבקשה להטיל סגר ברמדאן, מאחר שאינם מסוגלים לאכוף ולמנוע התקהלויות במהלך החג. בשיחות שהתקיימו עם דרעי נאמר כי גורמים במשטרה פחות נוכחים ביישובים הערביים ואין פיקוח עירוני. במשרד הפנים מתגייסים עכשיו לשכור חברות שמירה בתשלום כדי שיעזרו לראשי הרשויות לאכוף את הסגר בתקופה הזאת.

גורם במשרד הפנים מסר כי ראשי הרשויות הערביים מאוד ממושמעים ומכוונים לנושא, ומוכנים בשיתוף פעולה מדהים, ואנשי הדת הזדרזו לסגור מסגדים. במל"ל פנו לשרים ואמרו כי הם רוצים לבצע סגר ביום העצמאות, יום הזכרון וברמדאן. ישנו חשש שאנשים לא יעמדו בפיתוי ויצאו בערבים לרחובות בעקבות יוזמות מקומיות של זיקוקים.

13:44 - הממשלה אישרה הארכת הבידוד לחוזרים מחו"ל עד ה-6 למאי

הממשלה אישרה במשאל טלפוני את הארכת תקנות שעת חירום לחוזרים מחו"ל ולנדרשים בבידוד שאין ברשותם תנאי בידוד הולמים, עד ל-6 במאי.

שומרות על מרחק בטוח בזמן המתנה לבדיקת קורונה בקראצ'י, פקיסטן (צילום: רויטרס)

12:53 - ראש המל"ל עדכן את גנץ בפרטי הטיפול בקורונה

ראש המל"ל מאיר בן שבת עדכן הבוקר את יו"ר כחול לבן בני גנץ בתמונת המצב של הטיפול בקורונה וההיערכות לקראת יום העצמאות ויום הזיכרון בשבוע הבא. השניים נפגשו לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

12:50 - סינגפור: סגר הקורונה במדינה הוארך עד 1 ביוני

סינגפור אמרה כי תאריך את הסגר החלקי שהוטל על המדינה בשל משבר הקורונה בארבעה שבועות, עד 1 ביוני. הצעדים, שהוכרזו ב-4 באפריל וכוללים סגירה של מרבית מקומות העבודה ובתי הספר, היו אמורים להסתיים ב-4 במאי.

12:46 - אל על תטיס ציוד למאבק בקורונה מסין לאיטליה

חברת אל על תבצע 150 טיסות מטען עם ציוד למאבק בנגיף הקורונה מסין לאיטליה, דרך ישראל. לטובת המבצע, מטוסי ה-777 הוסבו למטוסי מטען.

מטוס אל על עם ציוד למאבק בקורונה (צילום: אתר רשמי, דוברות אל על)

11:53 - רוסיה: מניין הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ל-52,763

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה ברוסיה עלה ב-5,642 ל-52,763 - כך נמסר מרשויות הבריאות המקומיות. מניין המתים מהנגיף ברוסיה עלה ב-51 ביממה האחרונה ל-456.

11:10 - מתה חולת קורונה בת 100 בביה"ח קפלן

חולת קורונה בת 100 מתה בבית החולים קפלן ברחובות. החולה הייתה תושבת העיר ואושפזה במחלקה לחולי קורונה כשהיא סובלת ממחלות רקע.

10:45 - איטליה: הקלות במגבלות סגר הקורונה החל מה-4 במאי

ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה הודיע היום (שלישי) כי איטליה תחל בהקלות במגבלות סגר הקורונה החל מה-4 במאי. "הלוואי שיכולתי לומר, בואו ונפתח הכל מחדש. מיד. נתחיל מחר בבוקר. אבל החלטה כזו תהיה חסרת אחריות. זה יגרום לעקומת ההידבקות לעלות בצורה לא מבוקרת ותבטל את כל המאמצים שעשינו עד כה". לדבריו, עליהם לפעול על בסיס תוכנית לאומית של פתיחה מחודשת, הלוקחת בחשבון את המורכבות הטריטוריאלית במדינה.

בדיקת קורונה מחוץ לסניף קניות בקריית עקרון. היום (צילום: אתר רשמי, יוסי אלוני/פלאש90)

09:09 - 50 אלף תלמידי חינוך מיוחד ישובו החל מהיום אל הלימודים

50 אלף תלמידי חינוך המיוחד ישובו החל מהיום ובימים הבאים באופן מדורג, מצומצם ומבוקר אל הלימודים, כפי שנקבע במתווה החזרה. לדברי משרד החינוך, הם יקיימו סדר יום שיהווה בעבורם שגרה חדשה, תוך שמירה על בריאותם, הקפדה על ההתנהלות ועל הגברת המודעות לצמצום האפשרות להידבקות.

08:45 - מניין המתים מקורונה עלה ל-181; מספר החולים - 13,883

מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-181 - כך נמסר ממשרד הבריאות. מספר החולים עלה ל-13,883, בהם 142 במצב קשה ו-113 מונשמים. כ-4,353 החלימו ושוחררו לביתם.

08:02 - מתה חולת קורונה בת 57 שסבלה ממחלות רקע

חולת קורונה בת 57 מתה הלילה בבית החולים הדסה עין כרם. לדברי בית החולים, החולה סבלה מכמה מחלות רקע מורכבות וכרוניות וטופלה כשהיא מונשמת ומורדמת ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי.

07:42 - גרמניה: מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-4,598

מניין המתים מנגיף הקורונה בגרמניה עלה ב-194 ל-4,598 - כך נמסר ממכון קוך למחלות זיהומיות. מניין הנדבקים בנגיף בגרמניה עלה ב-1,785 ל-143,457.

בדיקת קורונה בכניסה למשרדי טויוטה באונאינג, צרפת. היום (צילום: רויטרס)

07:23 - גבר בן 48 ללא מחלות רקע מת מנגיף הקורונה

חולה קורונה בן 48 מת בבית החולים איכילוב. לדברי בית החולים, החולה, הרב חיים אהרן טורצ'ין, הגיע ללא מחלות רקע והיה מונשם במשך שבוע. טורצ'ין התגורר בבני ברק, היה אב ל-14 ילדים, וכיהן כראש ישיבה. הלווייתו צפויה להיערך במתכונת מצומצמת היום בצהריים בבני ברק.

הותיר אחריו אישה ו-14 ילדים. הרב חיים אהרן טורצ'ין (צילום: אתר רשמי, -)

06:36 - ארגון הבריאות העולמי: לא ניתן לקבוע את מקור הקורונה

ארגון הבריאות העולמי אמר כי לא ניתן לקבוע את המקור המדויק של נגיף הקורונה בשלב זה. מנהל אזור מערב האוקיאנוס השקט בארגון הבריאות העולמי אמר כי נכון לעכשיו, לא ניתן לקבוע באופן מוחלט מה המקור. עם זאת, הוא אמר כי העדויות הזמינות מצביעות על מקור מבעלי החיים.

06:15 - טראמפ: אעצור את ההגירה לארה"ב בשל התפשטות הקורונה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע שיחתום על צו חדש לעצירה זמנית של ההגירה למדינה, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. טראמפ כתב בטוויטר כי הצו ייחתם "לאור ההתקפה מהאויב הבלתי נראה, כמו גם על הצורך להגן על מקום עבודתם של אזרחי אמריקה".

05:55 - הונג קונג: הגבלות הקורונה יוארכו ב-14 ימים

ממשלת הונג קונג תאריך את ההגבלות החברתיות להתמודדות עם נגיף הקורונה למשך 14 יום נוספים - כך הודיעה מנהלת העיר קארי לאם. אתמול נרשמו אפס מקרי הידבקות חדשים בנגיף בהונג קונג, לראשונה מאז תחילת מרץ. בעיר זוהו בסך הכל 1,025 מקרים של הנגיף וארבעה מקרי מוות מאז שהחלה ההתפרצות.

עובדי רפואה צופים בקונצרט במתחם בית החולים באתונה, יוון (צילום: רויטרס, רויטרס)

04:05 - ארה"ב: 1,433 מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה

1,433 בני אדם מתו ביממה האחרונה בארצות הברית לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה - כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מניין המתים הכולל במדינה עומד כעת על 42,094 בני אדם.

03:38 - 11 מקרי הידבקות בקורונה התגלו בסין

11 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה התגלו ביממה האחרונה בסין, ולא היו מקרי מוות נוספים - כך מסרה רשות הבריאות הלאומית במדינה. אתמול התגלו בסין 12 מקרי הידבקות חדשים. בסך הכל, נרשמו 82,758 מקרי קורונה במדינה, ו-4,632 מקרי מוות.

03:06 - פנמה: 10 מתו מקורונה ביממה האחרונה; 191 נדבקו בנגיף

עשרה בני אדם מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה בפנמה, ו-191 מקרי הידבקות חדשים בווירוס התגלו במדינה - כך מסר הלילה (שלישי) משרד הבריאות במדינה שבמרכז אמריקה. בסך הכל נרשמו עד כה 4,658 מקרי הידבקות בקורונה ו-136 מקרי מוות.

02:40 - קולומביה: הסגר להכלת נגיף הקורונה יוארך עד 11 במאי

הסגר שהוטל בקולומביה הוארך עד 11 במאי, מלבד כמה מגזרים כמו בנייה - כך הודיע הנשיא איוואן דוקה. במדינה הדרום אמריקנית יש כמעט ארבעת אלפים מקרים של נגיף הקורונה, וסגר הוטל בה לפני כמעט חודש.

מחסום צבאי במהלך סגר כדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה באל סלבדור (צילום: רויטרס, רויטרס)

01:22 - טראמפ: מושל ניו יורק יגיע לדון על הקורונה בבית הלבן

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי מושל ניו יורק אנדרו קואומו יבקר במהלך היום בבית הלבן, כדי לדון בתגובת להתפשטות נגיף הקורונה במדינה, שהפכה לאחד ממוקדי המגיפה בארצות הברית. טראמפ סיפר על ביקור המושל הדמוקרטי במהלך התדריך היומי על המאבק בנגיף הקורונה בבית הלבן. "אני חושב שהמושל עומד לבקר בחדר הסגלגל מחר אחר הצהריים. אנדרו הולך להיכנס עם כמה מאנשיו", אמר.

00:44 - סעודיה: לא ייערכו תפילות במסגדים המרכזיים בשל הקורונה

ערב הסעודית האריכה את הפסקת התפילות במסגד הגדול במכה ובמסגד הנביא במדינה במהלך חודש הרמדאן, זאת במטרה לעצור את התפשטות נגיף הקורונה - כך מסרה הנהלת שני המסגדים בטוויטר.

עוד בוואלה!

משבר הקורונה: עלייה של 9% במספר המונשמים בישראל

לכתבה המלאה

23:25 - לאחר הסרת הסגר, הממשלה תתגבר את הסיוע בבני ברק וי-ם

הממשלה אישרה במשאל טלפוני החלטה לסיוע מוגבר על בני ברק וירושלים, לאחר שהוסרו המגבלות על הערים שהוגדרו כאזורים מוגבלים. במסגרת ההחלטה, לעיר תזרום אספקה של מצרכים ויתוגברו השירותים החיוניים. כמו כן, יתבצע רישום לאיתור חולים ומי בא איתם במגע.

המשטרה תתגבר את פעילות האכיפה בעיר, ובמקביל תתחייבנה הערים להעביר מחצית מהחולים בעיר, בניכוי מספר החולים שכבר פונו בכל אחת מהערים, לבידוד מטעם המדינה. ההחלטה להסיר את הסגר מגיעה לאחר שחל שיפור משמעותי בנתוני התחלואה בעיר. יחד עם זאת, עדיין קיים חשש להמשך התפשטות הנגיף בערים אלו ולכן נקבע כי ימשיך הסיוע המוגבר לערים למרות שאינן נמצאות בסגר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully