משפט נתניהו

סנגורי נתניהו ביקשו מביהמ"ש לדחות את דיון הקראת כתב האישום

עורכי דינו של ראש הממשלה ביקשו לדחות את הדיון הצפוי להתקיים ביום שלישי הבא, בטענה שעדיין לא קיבלו את חומרי החקירה. "קודם כל נקבל את החומרים ורק אחר כך נתייצב בבית המשפט", נמסר מטעמו של נתניהו

  • בנימין נתניהו
עריכה: טל רזניק

סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו היום (ראשון) מבית המשפט המחוזי בירושלים לדחות את דיון הקראת כתב האישום, שנקבע ליום שלישי בשבוע הבא. "לפני מספר חודשים הגישו כתב אישום נגד ראש הממשלה, רק שעד עכשיו לא קיבלנו את החומרים", נמסר מטעם ראש הממשלה. "לכן פנינו לבית המשפט בבקשה טכנית לדחות את מועד הדיון, כך שקודם כל נקבל את חומרי החקירה ורק אחר כך נתייצב בבית המשפט". בפרקליטות אישרו שהם קיבלו לידיהם את הבקשה.

בקשות לדחיית דיון ההקראה הן שכיחות ביותר, ונדיר ביותר שהן נדחות. עם זאת, לעיתים השופטים מעדיפים לקיים בכל זאת דיון בנוכחות עורכי הדין של הצדדים, כדי להסדיר את העברת חומרי החקירה הנותרים וסוגיות נוספות שיכולות להתעורר בשלב זה.

"עד עכשיו לא קיבלנו את החומרים". נתניהו (צילום: רויטרס)
(צילום: אתר רשמי, -)

כתב האישום, המייחס לראש הממשלה עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000, 2000 ו-4000, הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שנתניהו משך את בקשת החסינות שהגיש לכנסת. בראש הרכב השופטים שידונו במשפט תעמוד השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, יחד עם השופטים משה בר-עם ועודד שחם.

עוד בוואלה!

מה קובע החוק האוסר על נתניהו להרכיב ממשלה, ומתי יקודם? כל הפרטים

לכתבה המלאה

בתיק 1000, פרשת המתנות, נתניהו מואשם כי קיבל מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר טובות הנאה בשווי של כ-700 אלף שקלים, בעת שכיהן כראש ממשלה. נתניהו מואשם בתיק זה במרמה והפרת אמונים.

תיק 2000 עוסק בשיחות בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. באותן שיחות, השניים לכאורה עסקו בהטבת סיקורו של ראש הממשלה בקבוצת ידיעות, בתמורה להטלת מגבלות על המתחרה העיקרי של העיתון - "ישראל היום". היועמ"ש השתכנע כי מי שהציע את העסקה הוא מוזס, ולכן הוא מואשם בהצעת שוחד.

תיק 4000 עוסק בהטבות רגולטוריות בשווי יותר ממיליארד שקלים, שנתניהו העניק לכאורה לאיש העסקים שאול אלוביץ'. בתמורה, על פי כתב האישום, פעל אלוביץ' להטות את הסיקור באתר וואלה! NEWS, שהיה בשליטתו. זהו התיק החמור מבין השלושה, ובישיבות שקיים היועמ"ש עם בכירי משרד המשפטים והפרקליטות, זהו התיק היחיד שבו הסכימו כלל הגורמים כי סעיף האישום צריך להיות שוחד.

(עדכון ראשון: 16:54)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully