בחצי מיליון שקלים: ניר חפץ תובע את יאיר נתניהו בגין פגיעה בפרטיות

עד המדינה בתיק 4000 הגיש תביעה כספית נגד בנו של ראש הממשלה, עקב טענות לפרסום פרטים האסורים בפרסום מחקירתו, הנוגעים לתרגיל שבמסגרתו זומנה דמות לחקירה ונשאלה על יחסיה עמו. זאת, בנוסף לתביעה דומה שהגיש חפץ נגד השר אוחנה ואיש התקשורת ברדוגו

צילום: אבי כהן ולירן לוי, עריכה: טל רזניק ואסף דרורי

עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, הגיש היום (שני) תביעה נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בסך חצי מיליון שקלים. העילה לתביעה היא פגיעה בפרטיות, עקב הטענה שנתניהו פרסם פרטים האסורים בפרסום מחקירתו. אותם פרטים נוגעים לתרגיל שנעשה לחפץ במהלך חקירת תיק 4000, במסגרתו זומנה לחקירה עדה ונשאלה שאלות שונות על טיב יחסיה עמו. חפץ, המיוצג על ידי עורכי הדין אילן סופר ורון אביב, תבע באותה עילה גם את שר המשפטים אמיר אוחנה ואיש התקשורת יעקב ברדוגו, לאחר שלכאורה פרסמו פרטים האסורים מחקירתו, אף הם בחצי מיליון שקלים.

בכתב התביעה, צוינו סדרת ציוצים שפורסמו על ידי נתניהו בטוויטר הנוגעים לחקירתו של חפץ. בציוצים אלה, חשף נתניהו פרטים שחוסים לכאורה תחת צו איסור פרסום. נכתב כי "מטרתם הברורה של הפרסומים הזדוניים לעיל, הייתה לבזות את התובע ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו". לטענת פרקליטיו של חפץ, בנו של ראש הממשלה "פגע באופן חמור, קשה, בזוי, פסול ומכוון בפרטיותו, והכול מתוך כוונה לפגוע בו".

תובע את יאיר נתניהו, אמיר אוחנה ויעקב ברדוגו. ניר חפץ (צילום: ראובן קסטרו)

בחודש שעבר, בית המשפט התיר לפרסם כי במסגרת חקירתו של יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו לפני שהפך לעד מדינה בתיק 4000, זומנה דמות לעדות ונשאלה שאלות חודרניות על טיב מערכת יחסיה איתו. פרקליטתה של הדמות שפרטיה נאסרו לפרסום בהקשר לחקירה, עו"ד שולי אשבול, טענה כי "הפגיעה המזעזעת בדמות שאני מייצגת היא בלתי נתפסת". אשבול אמרה כי "הפרסומים בימים האחרונים מהווים איום מפורש על שלומה ובטחונה, ופרסום פרטיה מצד גורמים רבי עוצמה ובעלי כוח שלטוני מהווים הטרדה ופגיעה חמורה מצד אלו שאוחזים בכוח זה ומנצלים את חסינותם באופן שלא אליו התכוון המחוקק".

אחרי שפורסמו בחדשות 12 פרטים המעלים חשד שהחוקרים הפעילו לחץ פסול על חפץ, שר המשפטים אוחנה השתמש בחסינותו וחשף במליאת הכנסת פרטים האסורים לפרסום. בתגובה, במערכת הפוליטית תקפו אותו וראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "על אף שפרשת הסחיטה של עד המדינה ניר חפץ חמורה ביותר וצריכה להטריד כל אזרח, יש לכבד את צו איסור הפרסום שהטיל בית המשפט".

בסוף החודש שעבר, עם הגשת התביעה נגד אוחנה, אמרו פרקליטיו של חפץ כי "שר המשפטים ניצל באופן פסול, בזוי וזדוני את בימת הכנסת כדי לפגוע בניר חפץ ובמשפחתו ולנסות להדיח אותו מעדות האמת שמסר לרשויות האכיפה. אם מר אוחנה בונה על כך שמסך החסינות יציל אותו ממעשיו החמורים, כפי שתכנן כשהקריא את הנאום הפוגעני מן הכתב, טעות בידיו".

(עדכון ראשון: 15:32)

עוד בוואלה!

מאחורי החלטת היועמ"ש: מקורבי נתניהו ש"עברו צד" והפכו לעדי מדינה

לכתבה המלאה
יאיר נתניהו (צילום: מערכת וואלה!, מוטי מילרוד, חדשות "הארץ")

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully