נתניהו על התקיפה האמריקנית בעיראק: "תומכים בצעדי ארה"ב להגן על עצמה"

ראש הממשלה אמר טרם המראתו לאתונה שהמזרח התיכון מתוח ורוגש וכי "קורים בו דברים מאוד דרמטיים", ברקע תקיפת צבא ארה"ב בעיראק ובסוריה. הוא הבהיר כי ישראל מקיימת קשר רציף עם ארה"ב וכי שוחח אתמול בנושא עם גורם אמריקני שאת שמו לא ציין: "תומכים תמיכה מלאה"

  • בנימין נתניהו
יקי אדמקר, עם פמליית ראש הממשלה באתונה
צילום: לע"מ, עריכה: שאול אדם

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (חמישי) לפני המראתו לאתונה כי המזרח התיכון מתוח ורוחש, וכי ישראל תומכת "תמיכה מלאה בצעדי ארצות הברית להגן על עצמה", זאת ברקע תקיפת הצבא האמריקני בסוריה ובעיראק והפריצה לשגרירות האמריקנית בבגדאד. בצל ההתפחויות הצבאיות במזרח התיכון אמר נתניהו כי מתרחשים באזור "דברים מאד מאד דרמטיים".

"אנחנו יוצאים לפסגה חשובה מאוד עם נשיא קפריסין וראש ממשלת יוון החדש. אנחנו כוננו ברית במזרח הים התיכון, ברית שיש לה חשיבות עצומה גם לעתיד האנרגטי של מדינת ישראל והפיכתה למעצמה אנרגטית וגם מבחינת היציבות באזור", אמר נתניהו עם המראתו לפסגה המשולשת ביוון, הקשורה בהערבת צינור גז בין המדינות. "צינור הגז שאנחנו הולכים לקדם אותו עכשיו, שהשר שטייניץ עובד עליו כבר שנים רבות, הוא דבר שמחולל מהפכה בתמונת האנרגיה של ישראל", והבטיח שהדבר יביא בעתיד להורדת מחירים ולהכנסת "מאות מיליארדים" לקופת המדינה. "זה דבר פנטסטי ובזה אנחנו עוסקים. אנחנו נותנים גז לגז ונותנים גז לכל ההישגים הכבירים האחרים שהבאנו ואנחנו נמשיך להביא למדינת ישראל בשנים הקרובות".

"ברית שיש לה חשיבות עצומה". נתניהו (צילום: אתר רשמי, חיים צח / לע"מ)

"מעבר לכך, אנחנו יודעים שהאזור שלנו רוגש, קורים בו דברים מאוד מאוד דרמטיים. אנחנו עוקבים על כך בעירנות, מקיימים קשר רצוף עם ידידתנו הגדולה ארצות הברית, כולל בשיחה שלי אתמול אחר הצהריים", הוסיף נתניהו. עם זאת, הוא לא ציין מיהו אותו גורם שעימו שוחח. "אני רוצה לומר דבר אחד ברור: אנחנו תומכים תמיכה מלאה בכל צעדיה של ארצות הברית ובזכותה המלאה להגן על עצמה ועל אזרחיה".

על נושא החסינות אמר נתניהו: "בשעה שהיריבים שלנו דואגים ורק עוסקים בדבר אחד - רק לא ביבי - אנחנו עוסקים בדברים הענקיים למדינת ישראל כמו מה שאנחנו הולכים לעשות עכשיו להפקת הגז".

עוד בוואלה!

לקול סורג ובריח: נתניהו מנסה לדלג מעל למחסום החוק, אך הציבור ינצח

לכתבה המלאה
"מקיימים קשר רציף עם ארה"ב" (צילום: אתר רשמי, חיים צח / לע"מ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully