נתניהו לפרץ: ותר על התפקיד הבכיר לסמוטריץ'; פרץ: תשריין את בן דהן

אחרי האיחוד עם עוצמה יהודית, ראש הממשלה ביקש מיו"ר הבית היהודי לפעול לאיחוד גם עם האיחוד הלאומי. לוואלה! NEWS נודע כי נתניהו ביקש מפרץ לוותר על תפקיד השר הבכיר לסמוטריץ' אך פרץ סרב וציין כי יהיה מוכן למשא ומתן "ללא תנאים מוקדמים"

29/12/2019
עריכה: עמית שמחה

מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיחוד בימין עולים שלב: אחרי האיחוד עם עוצמה יהודית, ראש הממשלה שוחח ביום שישי עם יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ, וביקש ממנו לפעול לאיחוד גם עם מפלגת האיחוד הלאומי בראשות השר בצלאל סמוטריץ', זאת למרות המתיחות בין הצדדים.

לוואלה! NEWS נודע כי בניסיון למצוא פשרה, נתניהו ביקש מפרץ לוותר על תפקיד השר הבכיר לסמוטריץ' אך פרץ סרב וציין כי יהיה מוכן למשא ומתן "ללא תנאים מוקדמים". פרץ אמר בשיחה כי יסכים לפשרות מול השר סמוטריץ', במידה ונתניהו ישריין ברשימת הליכוד לכנסת ה-23 את אחד מנציגי הבית היהודי, כשכוונתו לאלי בן דהן, ששוריין ברשימה באופן דומה בבחירות לכנסת ה-21.

נתניהו הודיע לפרץ כי הוא מתנגד לצעד שכזה. במהלך השיחה, נתניהו גם בירך על החיבור של הבית היהודי עם עוצמה יהודית. במקביל, בין פרץ לסמוטריץ' קיים נתק מוחלט שנמשך מזה למעלה משבוע, מאז חתם יו"ר הבית היהודי על הסכם ריצה משותפת עם עוצמה יהודית. פרץ, שראה בניסיון סמוטריץ' לערוך פריימריז פתוחים בציונות הדתית לרשימה אחת כניסיון להדיחו, פעל כדי לחתום הסכם עם עו"ד איתמר בן גביר עוד בטרם הגיע עם סמוטריץ' להסכמה.

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ מסכם על ריצה משותפת עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר(צילום: אתר רשמי)

ההסכם עם בן גביר עורר זעם רב על פרץ, גם בתוך מפלגתו, ומתנגדיו העלו טענות לפיהן היה עליו לסגור קודם הסכם עם סמוטריץ', למרות המתח ביניהם.

עד כה פרץ לא הביא את ההסכם עם עוצמה יהודית לאישור מרכז המפלגה, זאת בצל חשש כי הוא לא יצליח לאשר אותו לאור התנגדות מבית. ח"כ מוטי יוגב, מספר 2 במפלגתו שיגר אליו הבוקר מכתב פומבי שבו מתח עליו ביקורת וציין כי "האופן בו נחתם ההסכם עם עוצמה יהודית בדילוג על האיחוד הלאומי, יצר אובדן אמון ציבורי כלפי מפלגת הבית היהודי, בקרב רבים מבוחריה".

עוד בוואלה!

ברקע דיל סמוטריץ'-שקד: הבית היהודי נגד פריימריז בציונות הדתית

לכתבה המלאה
מוכן למשא ומתן "ללא תנאים מוקדמים". יו"ר הבית היהודי רפי פרץ עם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

במכתב ששלח, דרש יוגב להביא החלטות אלו למרכז המפלגה, משום ש"עתיד מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית לא יכול להיקבע בחדרים סגורים". לדבריו, "עלינו לחזור להליכים ישרים ושקופים. ההחלטות וההצבעות צריכות לחזור לפחות למרכז הבית היהודי, שם עליהן להיעשות באופן חשאי".

אף שנמנע מהתבטאויות פומביות בנושא, סמוטריץ' צפוי לפגוש הערב פעילים בבית היהודי שפועלים בימים האחרונים כדי לסכל את ההסכם עם עוצמה יהודית. פגישה זו מהווה אמירה מצדו, אף שהסיכויים לבלום את המהלך נמוכים.

עם זאת, במפלגות שמימין לליכוד לא שוללים אפשרות לפיה סמוך לסגירת הרשימות, ובהתאם לסקרים פנימיים, יתאפשרו איחודים רחבים שכוללים לא רק את הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית אלא גם את הימין החדש - מפלגתם של נפתלי בנט ואיילת שקד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully