לאחר המחלוקת: המשטרה תעביר לארדן את פרטי הפוליגרף של המועמדים למפכ"ל

פרסום ראשון: פרטי הבדיקה יימסרו לידי השר לביטחון פנים כדי לסייע לו בקבלת החלטה על מועמד ראוי לתפקיד המפכ"ל. גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אמר כי במשטרה פעלו על הפי החוק ויעבירו את המידע הרלוונטי שהחוק מתיר

  • מפכ"ל המשטרה
עריכה: עמית שמחה וטל רזניק

המשטרה תעביר לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, על פי חוק, את פרטי בדיקת הפוליגרף הרלוונטיים על אודות המועמדים למשרת המפכ"ל, זאת על מנת שייסעו לו בתהליך המינוי. גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אמר לוואלה! NEWS כי במשטרה פועלים על הפי החוק ויעבירו את המידע הרלוונטי, כפי שהחוק מתיר. כך, אנשי היחידה לביטחון מידע במשטרת ישראל יגיעו אל השר ויציגו בפניו את הפרטים.

מוקדם יותר היום (שלישי) סירבו במשטרה לדרישת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להעביר לידיו את ממצאי הפוליגרף התעסוקתי שעברו שלושת המועמדים. גורם בכיר במשטרה נימק כי החוק אוסר עליהם להעביר את המידע המלא שנמסר על ידי הקצינים בפוליגרף התעסוקתי, מפאת חיסיון, אלא רק את השורה התחתונה: עבר/לא עבר. עם זאת, השר ארדן התעקש לקבל לידיו את הפירוט המלא. הדברים פורסמו לראשונה ב"כאן" רשת ב'.

פרטי הבדיקה יימסרו לידי השר. ארדן (צילום: ראובן קסטרו)

לדברי גורם המעורה בפרטים, "החוק מתיר לשר לקבל את זה, במשטרה לא רוצים להעביר". לעומת זאת, גורם בכיר במשטרה אמר כי הם פועלים על פי חוק. במשרד לביטחון הפנים פנו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה שיכריע בנושא.

גורם במערכת אכיפת החוק אמר לוואלה! NEWS כי "ארדן עושה כאן מאמץ רציני ומואץ לבחירת מפכ"ל קבוע. הוא ירד אתמול עם המועמדים לרזולוציות הכי קטנות במטרה למנות את הקצין הטוב ביותר. לגיטימי שהשר יבקש לקבל את כל הרקע הרלוונטי שעלה בבדיקת הפוליגרף טרם יקבל הכרעה, זה רק מוכיח את רצינות התהליך".

עוד בוואלה!

המרוץ למפכ"לות: במשטרה מסרבים להעביר לארדן את ממצאי הפוליגרף של המועמדים

לכתבה המלאה
ניצב כהן בהדלקת נרות בכותל המערבי, היום (צילום: דוברות משטרת ישראל, דוברות המשטרה)

בשעות הצהריים נפגש ארדן עם מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, המועמד לתפקיד המפכ"ל. זאת לאחר שאתמול נועד עם שני המועמדים הנוספים - סגן מפקד המפכ"ל ניצב אלון אסור ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד.

גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו כי הפגישה עם הסמפכ"ל אסור הייתה "טובה מאוד". לדברי אותם גורמים, בפגישה הציג אסור בפני ארדן את תכניות העבודה שלו. גורם בכיר המעורה בפרטים אמר לוואלה! NEWS כי ניצב ידיד "קצין מצוין. אולם, הבחירה בו עלולה להיתקל בקשיים", מה שלדברי אותו גורם פוגע בסיכוייו של ידיד לקבל את התפקיד. פגישתו של ארדן עם ידיד הייתה ארוכה במיוחד לעומת פגישתו עם אסור.

בנוסף לכך, השר ייפתח היום גם בסבב הפגישות לקראת מינוי נציב שירות בתי הסוהר. ארדן יוועד עם מ"מ הנציב גונדר אשר וקנין ועם ראש מטה שב"ס אילן מלכא. גורם בכיר המעורה בפרטים אמר כי וקנין ככל הנראה לא יקבל מינוי קבע וכי לשב"ס ימונה נציב חדש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully