גנבו כלי כסף וגרמו נזק לספרי תורה: בית כנסת הושחת במודיעין עילית

אלמונים פרצו לבית הכנסת בעיר, הותירו הרס רב במקום ואף גנבו כלי כסף. כוחות המשטרה שהגיעו לזירה החלו באיסוף הממצאים ופתחו בחקירה

23/12/2019
עריכה: שניר דבוש

אלמונים פרצו הבוקר (שני) לבית כנסת בעיר מודיעין עילית וגרמו נזק לספרי תורה במקום וגנבו כלי כסף. כוחות משטרה וחוקרי זיהוי הגיעו למקום החלו באיסוף ממצאים ונפתחה חקירה.

בחודש ינואר האחרון, אלמונים פרצו לבית הכנסת "שיח ישראל" בשכונת קריית היובל בירושלים וגרמו לנזק רב. כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו כי ארון הקודש נחתך, ספרי תורה הושחתו וחפצים רבים נעקרו ממקומם. כמו כן, על רצפת בית הכנסת נשפך חומר ניקוי. הפורצים זרעו הרס בבית הכנסת, וככל הנראה לא גנבו דבר. מהמשטרה נמסר כי לאור "האירוע החריג", יוקם צוות חקירה מיוחד, וכרגע נבדקים כל כיווני החקירה.

נפתחה חקירה. בית הכנסת במודיעין עילית שנפרץ ונשדד(צילום: דוברות משטרת ישראל)

ראש הממשלה בנימין נתניהו אף הגיב להשחת בית הכנסת בינואר ואמר בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מזועזע מחילול בית הכנסת. על המשטרה למצוא מיד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין".

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, מסר בתגובה כי "הבוקר התוודענו למקרה מזעזע של חילול בית כנסת והשחתת ספרי תורה. אירוע חמור שמזכיר תקופות אפלות של העם היהודי, לא ניתן לפשעים כאלה להתרחש בימינו".

עוד בוואלה!

"מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה": בית כנסת הושחת בירושלים

לכתבה המלאה
אלמונים פרצו פנימה. בית הכנסת שהושחת במודיעין עילית(צילום: דוברות משטרת ישראל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully