חשד לפשע שנאה: צמיגים של 18 כלי רכב נוקבו מצפון לירושלים

על חלקם של כלי הרכב ריססו אלמונים צבע וכתובות, כמו גם על קיר סמוך. המשטרה פתחה בחקירת התקרית, שמצטרפת לשורת פשעים דומים שבוצעו ברחבי הארץ בשבועות האחרונים. לפני כשבועיים נוקבו בשכונת שועפאט בבירה כ-100 כלי רכב

19/12/2019
אתר רשמי

צמיגיהם של 18 כלי רכב נוקבו בשכונת חלאילה, הסמוכה לגבעת זאב שמצפון לירושלים. כתובות וצבע רוססו על חלקם כמו גם על קיר סמוך - כך דווח הבוקר (חמישי). שוטרים הוזעקו למקום ופתחו בחקירה.

המקרה מצטרף לשורת אירועים החשודים כפשעי שנאה דומים שהתרחשו בשבועות האחרונים ברחבי הארץ. לפני כשבוע נוקבו צמיגים של כ-20 רכבים ועל אחד מהם גם רוסס סמל מגן דוד בכביש הראשי ביישוב מנשיה זבדה שנמצא ליד נהלל ושייך למועצה האזורית עמק יזרעאל. במקום רוססו גם שתי כתובות נאצה על שני מבנים, בהן נאמר "מוחמד חזיר" ו"ערבים אויבים לגרש או להרוג". כמה ימים לפני כן נוקבו צמיגים של כ-100 כלי רכב בשכונת שועפאט בירושלים, וכתובות רוססו על קירות סמוכים.

שכונת חלאילה, הבוקר(צילום: אתר רשמי, משפחת צבח)

בסוף נובמבר הוצת רכב פלסטיני בכפר הנוצרי טייבה שממזרח לרמאללה, ועל קיר אחד המבנים הסמוכים רוססה הכתובת "שטח צבאי סגור קומי אורי", בהתייחס למאחז הסמוך ליצהר שהוכרז כשטח צבאי סגור לאחר שיודו ממנו אבנים לעבר חיילים. כמה שעות לאחר מכן אירע אירוע תג מחיר נוסף בכפר דיר עמאר, גם בו נוקבו גלגלים של שלושה רכבים ורוססו עליהם כתובות מגן דוד. יום לפני כן ניקבו אלמונים צמיגים של כ-40 כלי רכב בג'לג'וליה. בנוסף לכך, נמצאה כתובת מרוססת בעברית נגד התבוללות על דופן של אוטובוס במועצה המקומית. שבוע לפני כן הוצתו והושחתו 50 כלי רכב וכתובות רוססו על בתים בארבעה כפרים פלסטיניים בשומרון. בין היתר רוססו הכתובות "עדיין שטח צבאי" ו"שטח צבאי סגור" בכפרים קבלאן, מג'דל בני פאדל, כפר אדיק ובית דג'ן. פשע השנאה בוצע ככל הנראה כנקמה על ההכרזה על מאחז קומי אורי הסמוך ליצהר, כשטח צבאי סגור.

"מגנים בשאט נפש את המשך פעולות הטרור המכונות תגי מחיר על ישובים פלסטינים והפעם מצפון לירושלים", נמסר מארגון תג מאיר. "כוחות הביטחון מאפשרים למיליציות טרור יהודיות לפעול ללא הפרעה בקרב אוכלוסייה פלסטינית/ערבית שלווה. עד מתי?".

עוד בוואלה!

יידוי אבנים, עקירת עצים, השחתה: הנתונים מאחורי הפשיעה הלאומנית בשטחים

לכתבה המלאה
המשטרה פתחה בחקירת התקרית. שכונת חלאילה, הבוקר(צילום: דוברות משטרת ישראל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully