"שהנוער יבין שיש לו השפעה": עשרות צעירים הפגינו בת"א נגד הבחירות

חניכי תנועות נוער, סטודנטים ותלמידי מכינות הפגינו בכיכר רבין במטרה למנוע את ההליכה לבחירות שלישיות. המחאה, שהחלה בעמוד הפייסבוק "דרושה ממשלה", קראה "לעצור את המשחק הפוליטי שמתקיים חודשים על גבינו", ולפוליטיקאים: "גלו מנהיגות, מלאו את חובתכם והקימו ממשלה"

צילום: יותם רונן

בני נוער וסטודנטים ברחבי הארץ התכנסו אתמול (שלישי) לאירוע מחאה בכיכר רבין למניעת הבחירות השלישיות. המחאה התגבשה בקבוצת הפייסבוק "דרושה ממשלה", שצברה מאות לייקים, שקראה לאזרחים "לעצור את המשחק הפוליטי שמתקיים חודשים על גבינו, ול-120 נבחרי הציבור: קחו אחריות, גלו מנהיגות, מלאו את חובתכם והקימו ממשלה". באירוע הופיעו אמנים צעירים, ביניהם לואי עלי, טיילור ובן זיני ומושיקו מור, וכן עלו לנאום חניכי תנועת נוער הצופים, מתנדבים בשנת שירות ותלמידי מכינות קדם צבאיות.

שני ביבי, סטודנטית באוניברסיטה הפתוחה, סיפרה כי "החלטנו שאנחנו עושים משהו כאנשים פרטיים לחלוטין, מקדמים רעיון שאינו פוליטי אלא חברתי, שימנע את הבחירות הבאות, בייחוד שאין להן שום תועלת או אג'נדה, זה בזבוז כספים לשווא". ביבי סיפרה כי פנו לארגונים שונים, ומי שגילה את ההיענות הגדולה ביותר היו דווקא בני הנוער. "למעשה מי שהכי נרתם למאבק הזה היו הנוער, שאמר לנו 'אנחנו אתכם'. הצטרפו למחאה הצופים, מועצת התלמידים בירושלים וכל מיני תנועות נוער. בהמשך גם אגף החינוך של עיריית תל אביב החליטה שהיא מקדמת את זה".

"אין מצב לבחירות שלישיות - רק אחדות", מתוך עמוד הפייסבוק של "דרושה ממשלה" (צילום: צילום מסך)

לדברי ביבי, התמיכה לאירוע הגיעה בשיטת "חבר מביא חבר", ואת האומנים שהופיעו הגיעו בהתנדבות, "אנחנו אחרי שתי מערכות בחירות שהביאו לאותה תוצאה, מערכת בחירות שלישיות לא תיתן משהו שונה או משמעותי כי אנשים מגובשים פוליטית והתוצאה תהיה אותו דבר - צריך ממשלה למען העם וצריך לשים את האינטרסים האזרחיים מעל הכל. כולנו בחרנו לחיות את החלום הישראלי ואנחנו מצפים מנבחרי הציבור לתת לנו להגשים את זה".

עוד בוואלה!

האסון בנחל צפית: היום ייפתח משפטם של ראש מכינת בני ציון והמדריך

לכתבה המלאה
הודעה על ההפגנה מתוך עמוד הפייסבוק "דרושה ממשלה" (צילום: צילום מסך)

נועם סבסטיאן, תושבת ירושלים בת 18, השתתפה בהפגנה מטעם מועצת התלמידים בעירה, וגם היא הביעה את אכזבתה מהפלונטר הפוליטי. "אנחנו באמת לא מאמינים שהליכה לבחירות שלישיות תניב משהו חיובי, גם מבחינת התקציבים שזה דורש, שיכולים ללכת לטובת צרכים יותר חשובים כמו קבוצות מוחלשות ופרויקטים שנתקעו - הכספים צריכים להגיע לאנשים שמחכים להם". סבסטיאן הוסיפה כי "אני מאמינה שהמחאה תשנה משהו, השינוי יגיע מהנוער. אם המנהיגים שלנו יראו שכמות כזו של אנשים קמה וצועקת שאנחנו לא מוכנים ללכת לבחירות שלישיות, אז אני מאמינה שנוכל לשנות דברים. אך גם אם לא, אנחנו נותנים כוח לבני נוער שיבינו שיש להם קול להשפיע, לשנות ולתקן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully