פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רקטה שוגרה מרצועת עזה, ככל הנראה נפלה בשטח פתוח

   צה"ל הודיע על זיהוי שיגור מרצועת עזה לשטח ישראל, שגרם להפעלת התרעה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. על פי הודעת המועצה, השיגור ככל הנראה נפל מחוץ ליישוב ומתבצעות סריקות

   רקטה שוגרה מרצועת עזה, ככל הנראה נפלה בשטח פתוח
   עריכה: עמית שמחה

   רקטה שוגרה הערב (שני) מרצועת עזה לשטח ישראל - כך הודיע דובר צה"ל. כתוצאה מהשיגור, הופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד במועצה האזורית אשכול. במועצה הודיעו לתושבים כי לא נשמעה התרעה במערכות היישוב וככל הנראה זוהתה נפילה מחוץ לשטחו. "הנושא עדיין בבדיקה ומתבצעות סריקות במרחב", נמסר.

   השיגור מגיע אחרי סבב ההסלמה שהתקיים מוקדם יותר החודש, שבמהלכו שוגרו כ-450 רקטות לעבר יישובי הדרום והשפלה, ואף לגוש דן. הסבב החל במסגרת פעולת "חגורה שחורה" לחיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי, אבו בהאא אל-עטא. גם אחרי השגת הפסקת אש, שוגרו שתי רקטות לעבר באר שבע, ויורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל", ובתגובה בוצעו שורת תקיפות ברחבי הרצועה.

   שיגור רקטה מרצועת עזה במהלך סבבה ההסלמה לאחר החיסול של אבו בהאא אל-עטא, 12 בנובמבר 2019 (AP)
   שיגור רקטה מעזה (צילום: אי-פי)

   בפתח ישיבת הממשלה בשבוע שעבר, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "ישראל לא התחייבה בכלום ומדיניות הביטחון שלנו לא השתנתה בכלום. אני מבקש לברך את כוחות הביטחון על ביצוע מושלם של מבצע 'חגורה שחורה' ומבקש להודות לחברי הממשלה את ההחלטה החשובה לצאת למבצע. אנחנו ערוכים לכל תרחיש. כוחות הביטחון יודעים בדיוק אילו פעולות לעשות כדי להבטיח את ביטחון ישראל".