דוח השריפה הקטלנית בנתניה: האש פרצה עקב כשל חשמלי במנורת לילה

מחקירת השריפה בדירת המגורים בנתניה, שבמהלכה נספו שני ילדים בני 3 ו-5, עולה החשד שהאש פרצה בעקבות מערכת חשמל מאולתרת, לא תקנית ומסכנת חיים, בחלק מבנה שעשוי מבנייה קלה וחובר למבנה המקורי. בנוסף לשני הנספים, נפגעו עוד שישה בני אדם בתקרית

לירן לוי
23/11/2019
צילום: מד"א, עריכה: עמית שמחה

כשל חשמלי במנורת לילה גרם לפרוץ השריפה הקטלנית בנתניה, שבה נספו שני אחים בני שלוש וחמש - כך עולה היום (שבת) מדוח צוות חוקרי הדליקות המיוחד של כבאות והצלה. ממצאי הבדיקה מעלים כי הדליקה אירעה בחלק של המבנה, שעשוי מבנייה קלה וחובר למבנה המקורי. בחלק המבנה הזה מערכת חשמל מאולתרת, לא תקנית ומסכנת חיים. הסיבה לדליקה היא כשל חשמלי שאירע במנורת לילה שהותקנה באופן מאולתר והוצבה מעל המיטה שהיוותה את מוקד השריפה בדירה.

צוות חוקרים מונה על ידי מפקד המחוז, אייל כספי, לאחר שלוחמי האש הצליחו להשתלט על השריפה ברחוב שרעבי בנתניה. הם הסתייעו באמצעים טכנולוגיים ייעודיים ובמהנדס חשמל כדי להתחקות אחר הגורם לפרוץ הדליקה. על פי הדוח, התקנת גלאי עשן הייתה מצילה את הילדים ומונעת את הטרגדיה. "בכבאות והצלה, שבים שוב ומפצירים בציבור בכל לשון של בקשה, למען ביטחון חייכם וחיי ילדיכם, התקינו גלאי עשן בבתים, מוצר זול וקל להתקנה, זה מציל חיים בוודאות", נמסר מכבאות והצלה.

זירת השריפה הקטלנית, אתמול(צילום: דוברות כב"ה)
כשל חשמלי במנורת לילה. זירת האירוע, אמש(צילום: דוברות כב"ה)

שני הילדים שנספו פונו אתמול על ידי צוותי מד"א לבתי החולים לניאדו ומאיר, תוך כדי פעולות החייאה. הצוותים הרפואיים נלחמו על חייהם, אולם לבסוף נאלצו לקבוע את מותם. יחד עם נפגעו עוד שישה בני אדם, בהם שניים כבני 40, ועוד ארבעה ילדים בגילאי שנתיים עד 6.

על פי החשד, בניית הבית בן שתי הקומות בוצעה באופן מאולתר, וחדרים רבים בו נבנו באופן ארעי. גורם במערך הכבאות שהגיע אף הוא לזירה הסביר כי החדר בו ארעה ההתלקחות, חולק באופן ארעי והיה נטול חלון. לדבריו הדבר גרם להצטברות העשן במקום, ולאחר מכן להתפשטותו המידית בתוך הבית תוך שניות אחדות. תת-טפסר כספי הסביר אתמול כי "מתחקור ראשוני עולה כי מדובר בבנייה לא חוקית. מוקד השריפה אותר בחדר השינה של המשפחה. ככל הנראה מדובר בבנייה מאולתרת. הילדים נלכדו בחדר הבוער".

עוד בוואלה!

שני ילדים נספו בשריפה בדירת מגורים בנתניה; 6 נפגעים נוספים במצב קל

לכתבה המלאה
זירת השריפה בנתניה, אתמול(צילום: מד"א)
  • נתניה
  • שריפות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully